בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות התיירות 
יש לי ארץ אחרת 

יש לי ארץ אחרת

 
חדשות התיירות |
 
תיירות נענע

ניו יורק, שיקגו או אמסטרדם? ל-650,000 ישראלים לא אכפת שתקראו להם יורדים. היעדים המועדפים בתמונות: חוגגים 59, רק מרחוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעדיפים את זה בחו"ל. פסיפס מטורונטו, המארחת דרך קבע עשרות אלפי ישראלים (FLICKR, striatic)
 מעדיפים את זה בחו"ל. פסיפס מטורונטו, המארחת דרך קבע עשרות אלפי ישראלים (FLICKR, striatic)   
בימים מהולי אבל וחגיגות אלו, ראוי אולי לציין שבין הצפירה לעל-האש עוברים, בשקט בשקט ותוך עמידה מופתית בתור ההמראות בנתב"ג, כל אותם אלה המעדיפים ברביקיו על פני מנגל, את וול מארט על פני המכולת השכונתית, ואת ניו יורק על פני תל אביב.
 

מוחות בורחים, וגם עולים

ניו יורק. בית קבע לכ-120,000 ישראלים
 ניו יורק. בית קבע לכ-120,000 ישראלים   
ואלו הנתונים: על פי מחקר עדכני של מרכז המחקר והמידע של הכנסת, שבדק את נתוני הירידה מהארץ בין השנים 2000 ו-2004 (עדיין אין נתונים רשמיים על 2005 ו-2006, מכיוון שהמידע על ירידה מעובד כ-15 חודשים לאחר היציאה מהארץ), נמצא כי בממוצע, יורדים מהארץ 13,000 איש בכל שנה. נמצא גם כי שיעורי הירידה בקרב עולים מחבר העמים נמצא בעלייה מתמדת.

במחקר של האוניברסיטה העברית שבדק את בריחת המוחות בישראל, נמצא כי הנטייה לרדת מהארץ נפוצה יותר בקרב בעלי תואר ראשון ומעלה: ישראל, נאמר שם, מאבדת את פירות ההשקעה בסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה לטובת מדינות אחרות, בעיקר ארה"ב ומדינות מערב אירופה. מניו יורק דרך בוסטון, מברצלונה ועד אמסטרדם: היעדים שחלקנו היינו מעדיפים להיוולד בהם, ואם לא – לחזור מהם רק כדי להיקבר בארץ הקודש.
 

סקס והעיר הישראלית

הפיצו את הבשורה, אני רוצה להיות חלק מזה. ניו יורק, ניו יורק (ASAP)
 הפיצו את הבשורה, אני רוצה להיות חלק מזה. ניו יורק, ניו יורק (ASAP)   
ב-2006 דיווח הניו יורק טיימס שלראשונה, מספר המהגרים בניו יורק עולה על מספר ילידי העיר. 60 אחוז מתושבי העיר הם מהגרים, ביניהם כ-120,000 ישראלים. הקהילה הישראלית כל כך מוטמעת במקום, עד שבנוסף לעיתון משלהם, פורום אנשי עסקים משלהם ולוחות דרושים משלהם, לישראלים יש עכשיו מכולת משלהם עם מוצרים כחול-לבן. זו נפתחה לאחרונה באפר ווסט סייד. שמה, כמה אירוני, Eretz.
 
 

אילת, מאחורייך

תעצרו את העיר, אני רוצה לחיות פה. לוס אנג'לס (FLICKR, ilmungo)
 תעצרו את העיר, אני רוצה לחיות פה. לוס אנג'לס (FLICKR, ilmungo)   
אנדקוטה ידועה היא שהעיר התאומה של אילת היא לוס אנג'לס. למרות העובדה שאכן מדובר בשתי ערים שהן שתי טיפות מים, ישראלים רבים מעדיפים דווקא את החיקוי. כ-200,000 ישראלים, וזו הערכה זהירה, חיים, עובדים ומסתובבים מדי יום ברחובותיה של עיר המלאכים. מזג האוויר הנוח לרוב, החופים הבלתי נגמרים, והתשתית הישראלית החזקה הדואגת לעשרות אלפי מקומות עבודה ליורד האופטימי, הם שמושכים ללוס אנג'לס 20 מיליון תיירים בשנה מחד, וכמה אלפי יורדים חדשים מדי שנה מאידך.
 

חפשי אותי במיאמי, מאמי

נטשתי את הווקס, מאמי.  מסיבה במיאמי (FLICKR, elvertbarnes)
 נטשתי את הווקס, מאמי. מסיבה במיאמי (FLICKR, elvertbarnes)   
כ-30,000 ישראלים חיים במיאמי, הנקראת גם בפי הקשישים באזור כ"חדר ההמתנה של אלוהים". מיאמי ביץ', שטח מוניציפלי נפרד, היא יעד תיירותי מרכזי, והופכת את מיאמי לעיר השלישית המתוירת ביותר בארה"ב, אחרי ניו יורק ולוס אנג'לס. העיר שהביאה לעולם את "מיאמי וייס", חולצות פרחוניות בצבעי זעזוע וכמה מהמועדונים המפורסמים בעולם, לקחה גם את אליפות ה-NBA ב-2006, וממשיכה למשוך אליה את כל הסנוביזם האינטלקטואלי ממדינות החוף המזרחי. ג'ניפר לופז, סוג של נינט עם כמה קילוגרמים לא מיותרים, מתגוררת שם דרך קבע.
 

סה פה נורמל

פארק בפריז. מיותם רק בתמונה (scx.hu)
 פארק בפריז. מיותם רק בתמונה (scx.hu)   
היהודים הצרפתים, אשר נתקפו בבלומוס נדל"ני בארץ לאחר ההתקפות האנטישמיות בארצם, מונים כ-650,000 איש. הדירות נותרו ריקות ברובן, וניתן למנות ביניהן גם את דירותיהם של ישראלים רבים, המעדיפים להעתיק את מקומם לארץ היין והגבינות המסריחות. ההערכות כיום מדברות על כ-30,000 ישראלים החיים בצרפת, רובם בפריז. לא ברור מה מושך אותם לשם, מלבד השאנז אליזה, שד' מונטיין, שד' סן ז'רמן, כיכר הקונקורד, האופרה בבסטיליה, גני טולרי, הרובע הלטיני, האייפל, שער הניצחון, קתדרלת נוטרדאם, מוזיאון הלובר, ונשים שדומות לג'ולייט בינוש. לא ברור.
 

אז מה אם היא לא מחכה

ילד אנגלי על רקע התמזה, חולם על ביקור בעפולה. או שלא (ASAP)
 ילד אנגלי על רקע התמזה, חולם על ביקור בעפולה. או שלא (ASAP)   
עשרות אלפי מילים נשפכו על למה לונדון כן, וכל השאר אחר כך. נאמר כבר הכל, ובארץ מסתובבים מאות אלפי אנגלופילים בעיניים קרועות לרווחה, ומחשבים מתי יוכלו לקפוץ על הצ'רטר הבא לעיר המובחרת. לונדון המופלאה, התרבותית, הצבעונית, היקרה בטירוף, אבל הכיפית, תמיד כיפית: 20,000 ישראלים בלונדון מסכימים עם כל מילה, והיו מוסיפים עוד כמה תארים.
 

בעקבות אל קפונה

עיר הרוחות והישראלים המרוצים. שיקגו מרחוק (ASAP)
 עיר הרוחות והישראלים המרוצים. שיקגו מרחוק (ASAP)   
בשנת 1871 נשרפה העיר שיקגו כמעט לחלוטין, נבנתה מחדש, ו-60 שנים אחר כך כבר נשלטה ביד רמה על ידי אל קפונה, מאפיונר שהיה גורם לטוני סופרנו להיראות כמו מדריך בנות בשבט צופי דן. היום שיעור הפשע בשיקגו דומה לשאר הערים הגדולות בארה"ב, ונכון לתחילת המאה ה-21, 10,000 ישראלים חיים בשיקגו וסביבותיה. שיקגו נקראת בפי האמריקאים "עיר הרוחות", בשל אופציית ההעפה של דוגמניות שדופות ברחובותיה בחודשי החורף.
 

לא על הג'וינט לבדו

אזרח מרוצה מעצמו ברחובות אמסטרדם. עיר החופש והחלונות האדומים (שירה גופר)
 אזרח מרוצה מעצמו ברחובות אמסטרדם. עיר החופש והחלונות האדומים (שירה גופר)   
הולנד היא בית לכ-10,000 ישראלים, רובם מתרכזים באמסטרדם, ובשל מגוון סיבות: לימודיות, כלכליות, או סתם כדי לספוג את האווירה המהולה בניחוח הירוק. חרף גודלה המיניאטורי, אמסטרדם היא אחת הערים המתוירות ביותר באירופה, רבות בזכות המוזיאונים הידועים (רייקסמוזיאום, ואן גוך, משמר הלילה של רמברנדט), גלריות האומנות שלה, התעלות המרהיבות הסובבות את העיר, ורובעיה המיוחדים (האדומים, כמובן). מעיר שסמלה הוא שלושה איקסים - XXX, אי אפשר היה לצפות לפחות.
 

גאודי ושות'

פיקאסיניו או רולנאדיניו? ברצלונה, הכל הולך (ASAP)
 פיקאסיניו או רולנאדיניו? ברצלונה, הכל הולך (ASAP)   
תל אביב וברצלונה, ערים תאומות, אכן מזכירות לתיירים בשתי הערים הללו אחת את השניה. שתיהן חיות מאוד, צעירות מאוד, ומלאות בנשים מוטרדות מינית בכל מיני אתרים היסטוריים. כמה אלפי ישראלים העתיקו את מקום מושבם לספרד, רבים מהם קופצים לברצלונה בסופי השבוע. ממוזיאון פיקאסו ועד קפיצה למשחק של בארסה, בברצלונה יש מספיק כדי להרוות את צמאונם התיירותי של מליונים בכל שנה. בקרוב אצלנו?
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by