בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
התפתחות התינוק 
איזה מין? 
 
 על בנים ועל בנות     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages    
התפתחות התינוק |
 
רוני להב

אתן משתוקקות לבן שיכול להימרח עליכן ולהגיד שאתן הכי יפות בעולם, אתם משתוקקים לבת שתוכלו להתגאות ביופיה ובחוכמתה הנשית. אז מה עושים? בואו ללמוד כמה שיטות נוספות לבחור את מין התינוק. החלק השני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלל שיטות לנצח את הטבע (צילום: sarah606-flicker.com)
 שלל שיטות לנצח את הטבע (צילום: sarah606-flicker.com)   
אנו ממשיכים במסע להבנת השיטות כיצד להביא לעולם בן או בת, כפי שהבנו כבר מחלקה הראשון של הכתבה, קיימים זוגות רבים אשר מנסים שלל שיטות אשר מבטיחות לנצח הטבע. בכתבה זו נלמד את השיטות המוצעות בקבלה, ביוון העתיקה ונבין מה הקשר של הירח למין התינוק.

יהדות וקבלה

ההתעסקות בסוגיית מין היילוד העסיקה גם את פרשנינו וחכמינו מהמקורות. באופן מפתיע, המסקנות שלהם דומות להפליא להמלצות המומחים של ימינו. בספר ויקרא (י"ב, ב) נאמר: "אישה כי תזריע וילדה זכר", כלומר, כאשר האישה תגיע לסיפוקה לפני הגבר, ייוולד בן זכר. המלצות נוספות להולדת בן מופיעות בגמרא במסכת נידה: "מי שמשהה עצמו על גוף האישה בעת המשגל", כלומר הכוונה לעומק החדירה או למשגל כפול. ר' חזקיה בר מנוח (חזקוני) כתב: "וילדה זכר - יש באשה שבעה נקבים. שלושה מימין שלושה משמאל ואחד באמצע וכשהזרע נכנס באותם שבימין, תלד זכר, ואם נכנס בשמאל - תלד נקבה, ואם נכנס באמצעי תלד טומטום (שזווגו אינו מוגדר) או אנדרוגינוס".

בספרו של רפאל בן ידידיה "קבלה מעשית" מוצגות כמה סגולות להולדת בן, ביניהן קיום מצוות ציצית כראוי, כתיבת ספר תורה והדפסת ספרים הנחוצים ומועילים לתלמוד תורה, וגם איסוף ט"ז חתיכות כסף מט"ז נשים שיש להן ילדים והפיכתן לכדי טס כסף עגול ומזוקק שעליו חקוק באותיות בולטות הא לכם זרע. את הטס מניחים בשלושה תיקים מבדים שונים ותולים על צווארה של האישה.

עוד נאמר בספר: "אם תשכב האישה על צדה הימני בשעת המשגל או לאחריו, ייקלט הזרע שם ויהיה לך בן זכר. אם תשכב על צדה השמאלי, ייקלט הזרע שם ותהיה לה בת נקבה".

בספר "מפתח המזל בידך", מאת דוד יעקובי גריה, מופיעה קריאה של ממרן החיד"א מתוך ספרו "כף אחת". קריאה זו יש לומר שלוש פעמים בלילה, אחר קריאת שמע, לפני קיום היחסים: "יהי רצון מלפניך אהיה אשר אהיה שהלילה הזו תתעבר אשתי זו פלונית בת פלונית מבן זכר וחכם. ונתת לאמתך זרע אנשים ונפש חכמה, בְּכוחֲךָ הגדול לעבודתך, כן יהי רצון. אמן". אם אכן התעברה האישה, ייתן בעלה מדי יום פרוטה לצדקה לעילוי נשמתו של רבי מאיר במשך ארבעים ימים כדי שיהיה בן זכר. אמן.
 

טפו טפו טפו

 
ומהיהדות והקבלה נעבור ליוון העתיקה שם האמינו שבגוף האישה קיימים שני רחמים והימני מיועד לבנים, כלומר על מנת שייוולד בן צריכים בני הזוג לשכב על צידם הימני בזמן הסקס. נשמע מוכר?

במאה ה-18 האמינו שהאשך הימני של הגבר הוא האחראי לייצור בנים ולכן קשרו את האשך השמאלי ואף הגדילו לעשות והמליצו לבני האצולה הצרפתית לכרות אותו. אריסטו טען שעודף נוזלים גורם להולדת בנות וקבע שכדי שייוולד בן יש להקפיד בזמן ההזדווגות על כיוון הרוח וכדאי שזו תהיה רוח צפונית, משום שהדרומית מביאה נוזלים, על טיב המזון ובעיקר על חימום הגוף שיפחית את כמות הנוזלים שבו.

על פי אמונות טפלות נוספות, יש לקיים יחסי מין כשהירח במלואו או להניח סכין מתחת למיטה כדי שייוולד בן, ולהיפך: קיום יחסי מין כשהירח חסר, או הנחת ביצה מתחת למיטה יובילו להולדת בת.
בימינו רוב האמונות הטפלות מתייחסות לזיהוי מין היילוד בדיעבד, אחרי ההתעברות למשל, אבחון על פי זווית הבטן. יש אנשים שמאמינים שאורח החיים שמנהל הגבר קובע את "איכות התפוקה" שלו ואחרים משוכנעים שאם מקיימים יחסי מין לאורך תקופה ממושכת ללא אמצעי מניעה, בעיקר ללא גלולות, הטבע כבר יעשה את שלו ויסדר לכם בן-בת, לסירוגין.
 

פאנל האמהות

עם כל הכבוד לתיאוריות, לאמונות הטפלות ולתפילות, נשאלת השאלה מה מכל זה באמת עובד. בדקתי את העניין עם שלוש נשים, כל אחת מהן אמא לשלושה בנים. שתיים מהן חיכו לבת כבר מההיריון הראשון שלהן, יש לציין כי בני הזוג העדיפו בן, כמובן, ולשלישית זה לא היה ממש חשוב, אבל גם היא מודה שאחרי בדיקת האולטרה-סאונד של ההריון השלישי היא הייתה מתוסכלת מאוד.

שלושתן הכירו את כל השיטות הסמי-רפואיות, השוו חוויות ואפילו ידעו לספר על מומחית לזקיקים בגוש דן שעורכת בדיקות לקביעת השעה המדויקת להפריה עבור כל אחד מהמינים. שלושתן הסכימו שבסופו של דבר הן ההוכחה הניצחת לכך שאחרי הכל, לא ניתן להשפיע על קביעת מין היילוד. לשאלתי אם יכנסו שוב להריון, בתקווה שהפעם זו תהיה בת, הן הגיבו בחיוך עייף.

אז עכשיו אחרי שקיבלתם את התמונה המלאה ואחרי שאתם כבר מכירים את כל השיטות להבאת בן או בת, תחשבו אם אתם רוצים לתת לטבע לעשות את שלו או לנסות לעשות את שלכם. בכל מקרה, שיהיה במזל טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by