בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זארה לא כשרה 

זארה לא כשרה

 
 
מיה זיו, מערכת RED

החברה השיקה סדרת מודעות התנצלות על שעטנז שהשתרבב אל חליפות הגברים שלה. החברה קוראת לרוכשים לשלוח חליפות חשודות למעבדות השעטנז שלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מתוך קולקצית הקיץ של זארה (יח"צ)
 מתוך קולקצית הקיץ של זארה (יח"צ)   
רשת האופנה הספרדית הפופולרית זארה, הכניסה את עצמה בטעות לדיונים בסוגיות של כשרות. מסתבר שהחברה מכרה בארץ וברחבי העולם חליפות שעטנז מבד בו ארוגים להם יחדיו חוטי פשתן וצמר.

האיסור על השעטנז מקורו בספר דברים בתורה שם נאסר על בני ישראל ללבוש צמר ופישתים גם יחד, כנראה בשל היותו של האריג "בן כלאיים" של מיני בריאה שונים, כלומר אריג שמקורו בחי ואריג שמקורו בצומח. בקהילה החרדית נהוג לבדוק פריטי טקסטיל רבים כאשר אלו לא נושאים תווית כשרות, לא רק בגדים, אלא גם טקסטילים לבית. מוצרים שזכו מראש לחתימת כשרות נלבשים ללא חשש שעטנז.
 
 
רשת האופנה הספרדית פרסמה מודעות התנצלות בהיקף נרחב בכמה עיתונים יומיים בהם התנצלה בפני הציבור החרדי בישראל בשל פגם בייצור שהוביל למכירת חליפות שעטנז אלו.
בסדרת מודעות ההתנצלות מצויין כי "בחליפת גברים מדגם אחד ויחיד 4068/630 נפלה תקלה בתהליך הייצור ונמצא שעטנז". עוד הכו אנשי זארה על חטא והוסיפו כי "חברת זארה רואה בקהל הלקוחות בישראל קהל יקר וחשוב והיא מביעה התנצלותה על התקלה ומבטיחה ללקחות ובפרט לשומרי תורה ומצוות, לעשות כל שבידה למנוע הישנות של מקרים דומים". הדגם המדובר הוסר כמובן מן המדפים ובזארה קראו לכל הצרכנים שרכשו את חליפתם החל מחודש אוגוסט האחרון לסור בדחיפות למעבדות השעטנז כדי לאתר את החליפות האסורות.

על פי פרסומי המותג, מי שרכש את החליפה הלא-כשרה צפוי לפיצוי הולם, וכספו יוחזר. גם לכל החוששים כי חליפתם החדשה נגועה בטריפה יחזירו זארה את כספי התשלום עבור בדיקת האריג במעבדות.

לא ניתן היה להשיג את תגובת חברת זארה בטרם פרסום הכתבה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by