בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חתונות מהסוג השלישי 

חתונות מהסוג השלישי

 
 
שי ארז, מערכת HNET

לא אמדוקס או קומברס הם הסטארט-אפים הבולטים של ישראל; הדרך המהירה להתעשרות מגיעה מיזמים ממולחים שהשכילו להבין שאיפה שיש שלוש קומות אפשר לעשות גם ארבעה אירועים בו זמנית ולעזאזל הפסון, יחי ההון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא זיהיתם את החתן והכלה? אתם לא במקום הנכון (תמונה: ASAP)
 לא זיהיתם את החתן והכלה? אתם לא במקום הנכון (תמונה: ASAP)   
לא זיהיתי את החתן. "נורמלי, אנחנו מהצד של הכלה", הרגעתי את עצמי. כשראיתי אותה, נדהמתי איזה שינוי עבר עליה; בכל זאת, לא בכל יום רואים תימנייה עם שער בלונדיני גולש. שנייה אחרי זה הבנתי שבעצם גם אותה אני לא ממש מכיר.

לא זיהיתי איש משני בני הזוג שעמדו תחת החופה וההסבר המתבקש לכך היה בלבול בכיוונים. "שמאלה זה איפה שהאגודל פונה ימינה", ניסו תמיד ללמד אותי בקיבוץ אבל אצלי, עד היום פניה לכיוון מסוים היא תולדה של הימור ולא של היצמדות להוראות. זו גם הסיבה שבקומה השנייה של אולמי "ארמנות האושר והריגושים" פניתי לאולם הימני במקום לזה השמאלי, כשלי ברור שבכל מקום מתקיים רק אירוע אחד. טעות.

ברוכים הבאים לחתונות מהסוג השלישי

לא אמדוקס או קומברס הם הסטארט-אפים הבולטים של ישראל. מי שעלה על הדרך המהירה להתעשרות קלה הם יזמים ממולחים שהשכילו להבין שבמקום שיש בו שלוש קומות אפשר לעשות ארבעה אירועים שונים בו זמנית ולעזאזל הפסון, יחי ההון.

כל מה שצריך זה מבנה גדול, רצוי באזור תעשייה סואן ואפור עם עדיפות לפריפריה. השלב הבא הוא לתקוע שלט ניאון בראשו, לדפוק בכניסה מזרקה עם שני דגי בורי על תקן של קרפיון זהב יפני ולפתוח אולם שמחות. סליחה, חמישה. בבניין אחד. סטארט אפ.
 
 
לפני שנמשיך, הנה טיפ כלכלי למי שבכל זאת מעדיף לחגוג את שמחתו במקום כזה: תזמינו תמיד את האולם שבקומה הראשונה. הסיבה פשוטה מאוד והיא שהמתבלבלים תמיד יגיעו לחתונה שלכם במקום לזו שהוזמנו אליה וקיים סיכוי גדול שכשהם יבחינו בטעות, הצ'ק כבר יהיה בכספת שלכם (כן, זוהי גם הסיבה שבגללה הכספת היא זו שתמיד מקדמת את פני האורחים ולא הזוג המאושר).

עמודו!

סוף סוף מצאנו את האירוע אליו הוזמנו ואפשר ללכת לתפוס שולחן. כן, לתפוס, אחרת תמצאו את עצמכם יושבים, כל אחד לחוד, עם עוד 9 אנשים זרים לחלוטין בשני קצוות שונים של האולם. המחיר של כל מנה וכיסא מאלצים את הזוג לחשב כמה יגיעו ומי יבריז. רבותי, זה יום החתונה שלכם, לא הימור ב"ווינר" ואני באתי לרקוד ולאכול, לא לשחק במשחק הכיסאות או "עמודו חתונות".

התיישבנו ומיד התחלנו לבלוס את הלחמניות העגולות שנחו במרכז השולחן יחד עם עוד כמה סלטים לא מזוהים. עושה רושם שהלחמנייה (קמח לבן, ציפוי מושחם - עלק לחם כפרי) כבר ידעה ימים יפים יותר והזכירה לי את רס"ר המטבח מהטירונות שהיה אומר: "רוצים לחם מהיום? תבואו מחר". על סלט תפוחי האדמה במיונז החלטנו לוותר. למה? ככה. אולי כי לא רצינו למות צעירים למרות שדווקא נורא עניין אותנו איפה גדלים תפוחי אדמה ירוקים ואיך מגיעים למרקם שחור של מיונז.
 

ארוחת גורמה? לא ממש

עגול, קמחי וכהה? לא ממש לחם בריאות (תמונה: ASAP)
 עגול, קמחי וכהה? לא ממש לחם בריאות (תמונה: ASAP)   
בשלב זה התחלנו בניסיונות ציד של מלצר וכשזה הגיע, הסברנו לו שאנחנו צמחונים ונשמח לקבל אוכל התואם את השקפת עולמנו. "אין בעיה", הוא השיב בביטחון: "יש לנו אחלה דג". לאחר שיעור קצר במדעי החיים המלצר הבין (פחות או יותר), והבטיח לשאול את השף (עוד נחזור אליו ואל התואר הנכבד שלו).

רגועים, מתוך בטחון שמיטב המנות הצמחוניות מתבשלות עתה במיוחד עבורנו, התפנינו אל רחבת הריקודים. את הרחבה לא מצאנו אבל הלכנו לפי העשן ושם אכן היא היתה. אין ספק - אפקט פירוטכני מהמם, אלא שמישהו צריך להסביר לאחראי על המכונה שהעשן נועד ליצור אפקט ולאו דווקא להרוג את החוגגים. קילוח דק וקצוב בזמן יעשה את העבודה. כל דקה מעבר לכך, זה כבר נחשב לאקט מלחמתי.

כשהעשן התפזר (הוא לא התפזר, פשוט ספגנו אותו לתוך הריאות) עברנו להתרשם מהאורות הרבים שריצדו לנו בעיניים עד שצעקנו לשני הילדים המעצבנים להפסיק לכוון עלינו את פנסי הלייזר שקיבלו בפסח האחרון. המוזיקה היתה דווקא בסדר אם כי היתה לנו תחושה שכבר שמענו אותה פעם (או אלפיים).

זה התחיל עם "החתן לכלה שם טבעת", המשיך עם מקרנה, שאקירה, שלושה של שרית חדד, שניים של שלומי שבת ועבר לריקוד השורות. 10 הדקות הבאות חילקו את האירוע לשתי קבוצות; אלו שהשכילו לבוא מוכנים מהבית לריקוד הנ"ל ואלו שעומדים אכולי קינאה תוך שהם משביעים את עצמם בלב שעד לחתונה הבאה הם לומדים את הריקוד המסובך.
 
 

חולצה ותקליט לרקדן הנולד

רקדנים נולדים. תענוג (תמונה: SXC)
 רקדנים נולדים. תענוג (תמונה: SXC)   
התקליטן, שגמר לחלק את החולצה וקסטה לזוג שזכה בגרסה המקומית של "רקדן נולד", הזמין את האורחים אל השולחנות תוך שקולו ממשיך להדהד עוד שעה ארוכה ברחבי האולם, מה שהבהיר שהאיש חי עדין בשנות השמונים. רקדנו והגיע הזמן לאכול כמו שצריך.

צמחונים, זוכרים? אז בשלב המנה הראשונה דילגו עלינו, כי אפשר היה לבחור בין בורקס פטריות עם בשר לבין בורקס בשר עם פטריות וצנוברים. גם הבשר העלה חשד קל לעבירה על כמה חוקים של משרד הבריאות (איפה רפי גינת כשצריך אותו?) אבל בלענו את הרוק וחיכינו למנה העיקרית.

בעודנו מנסים לנחש מה הכין לנו השף כמנה עיקרית, החלו הקרניבורים סביבנו בניסיונות ההשתלטות על המנה העיקרית שלהם. חלק קיבלו נתח בשר שרופא מוכשר ומכונת החייאה היו יכולים להחזיר אותו למרעה ואילו החלק השני מצאו בתחתית הצלחת שלהם סוליה שגם נעלי צנחנים אחרי מסע כומתה נראות טוב יותר.

מי שהרגישו שהם דווקא בעניין של שפעת העופות קיבלו רבע עוף. אולי מתוך מניעים הומניים או מחסור בזמן, את העוף הזה לא הרגו אלא פשוט הטביעו אותו למוות בשמן והדליקו את האש. הנחמה היתה שכולם התייחסו אל המנה שלהם ברצינות תהומית תוך כדי פזילה לצדדים והנהון ראש משל היו מבקרי מסעדות של מישלין בתפקיד, שהרי מי יודה שזה לא מה שהוא ציפה לאכול ב-400 שקל?
 

טבעול וקטשופ זה סופר-צמחוני

סוף סוף הגיעה המנה שלנו: טבעול (אחד) עם תירס (בילד-אין), כשעל הצלחת מסודרים בסדר מופתי ראוי לציון, שלושה שקיקים של קטשופ ועוד אחד של חרדל אסם אמיתי. כנראה שהמנות הבשריות לא הצליחו לשף בגלל שהיה שקוד כל הערב על הכנת המעדן שלנו.

טרפנו עוד שלוש לחמניות עגולות ושתיים עם שומשום (אנחנו מקווים שזה שומשום, לפחות) כדי לא לחזור את כל הדרך רעבים והלכנו להיפרד מהזוג המאושר. חיבוק ארוך, חיוך צבוע ונשיקה (תוך הפטרה שאנחנו נורא ממהרים והיינו נשארים בכיף, ובכלל זו אחת החתונות הכי טובות ומושקעות שהיינו בה בזמן האחרון) ומיהרנו אל היציאה, רעבים אך מבואסים.

אבא שלי, זכרונו לברכה, השאיר לי אחריו שני דברים: 1. חובות, ו-2. את התובנה שאם אתה עושה משהו רע, לפחות תעשה אותו מהר. שלוש שעות היינו באירוע. הרבה יותר מדי זמן.כל המקומות והשמות הם פרי דמיונו של הכותב ואין לייחס אותם לאלו שמזהים את עצמם כחלק מהז'אנר.

HNET
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by