בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
צרכנות הריון 
דמי לידה 

דמי לידה

 
צרכנות הריון |
 
מירי קירשהימר

לא עוד בירוקרטיה, מילוי טפסים והתרוצצויות. מעכשיו יעביר הביטוח הלאומי ישירות לחשבון הבנק של היולדת את דמי הלידה, בינתיים רק למורות וגננות. המהפכה בעיצומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסדר חדש בין משרד החינוך לביטוח הלאומי מאפשר למורות וגננות אשר ילדו לקבל את דמי הלידה ישירות לחשבון הבנק שלהן וחוסך מהן את כל הבירוקרטיה. הסדר זה נכנס כבר לתוקף ונהנות ממנו כ- 638 מורות וגננות אשר ילדו בחודש האחרון.

המצב הנוכחי

דמי הלידה מחושבים לכל יולדת לפי ממוצע השכר שקיבלה לפני הלידה. כך שלאחר שילדת, במזל טוב, עליך למלא טפסים שונים, לצרף אליהם תלושי משכורת ואישורים מהמעסיק שיאמתו את הדברים. את כל ה'חבילה' הזו עליך לשלוח לביטוח לאומי שם יאמתו את הנתונים ולאחר שבועות לא מעטים תזכי לראות את דמי הלידה בחשבונך. מיותר לציין שכל הבירוקרטיה הזו גוזלת ממך זמן יקר שבימים הראשונים בהם את עם תינוקך בבית, הופכת למיותרת ומעיקה.
 

המצב החדש

 
ההסדר שהתקבל התאפשר בזכות מערכת ממוחשבת שהקים משרד החינוך שתואמת את המערכת הממוחשבת של הביטוח הלאומי. בשיטה זו עוברים נתוניה של כל יולדת ממשרד החינוך אל הביטוח הלאומי וכך היא מקבלת את דמי הלידה ישירות לחשבונה מבלי שתצטרך לאסוף את כל האישורים הנדרשים, לשלוח אותם ולהמתין זמן רב לכסף המיוחל.

כפי שאמרנו, בשלב זה נהנות מההסדר החדש רק עובדות של משרד החינוך, אך לא לזמן רב. בביטוח לאומי מתכוונים להרחיב את ההסדר כך שיכלול את עובדות המדינה, עובדות הרשויות המקומיות, עובדות הבנקים ולכלו גם חברות גדולות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by