בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורות וקריירה 
עובדת עצות 

עובדת עצות

 
הורות וקריירה |
 
דקלה שטרן-קיי

נשים נחשבות עובדות נאמנות ומהימנות, אבל פעמים רבות היחס כלפיהן משתנה ברגע שהן נכנסות להריון. דעי את זכויותייך, ויותר מכך דעי לאן לפנות במקרה שיתעורר הצורך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הריון זה לא מחלה (צילום: sxc)
 הריון זה לא מחלה (צילום: sxc)   
נשים מהוות כמחצית מכוח העבודה בשוק הישראלי. אנחנו נמצאות כמעט בכל תחום, מזיעות על תלוש משכורת שלעולם לא יהיה זהה לעמיתנו הגברים, צוברות ותק ומתקדמות במסלול הקריירה שבחרנו. הבוס לא מצפה לזה, הקולגות לא מנחשים אבל את מתכננת כבר חודשים, והנה זה מגיע: את בהריון.

הריון זה תמיד חדשות משמחות, אבל עצוב לומר שחלק ממקומות העבודה מתייחסים להריון כאל מחלה. לא חסרים סיפורים על מעסיקים שניסו לפטר את העובדת ההריונית בתואנות שונות או כאלה שניסו להמאיס עליה את העבודה עד שתברח מעצמה. כדי למנוע סיפורים מבאסים כגון אלה, כדאי להתעדכן בזכויות האישה העובדת בזמן ההריון ולאחר לידה.
 

דו"ח מצב

 
נכנסת להריון? ברכותינו, אבל חשוב שתדעי שמחובתך לדווח למעסיק עד החודש החמישי. עם זאת, מהרגע שדיווחת את פטורה ממאמצים מיותרים: אסור להעסיק אותך מעבר לשעות העבודה (שעות נוספות, שבתות או לילות). זכרי שהמעסיק עשוי לדרוש ממך אישור מרופא הנשים שלך גם אם את סוחבת בטן שאין לטעות בה, אז כדאי שתהיי מוכנה.

כל הריון בריא ותקין ככל שיהיה טומן בחובו בדיקות וביקורי רופא. לצורך העניין החוק מאפשר לעובדת במשרה מלאה להיעדר מהעבודה עד 40 שעות במשך תקופת ההריון, במצטבר. עובדת במשרה חלקית תוכל להיעדר עד 20 שעות. את יכולה לצאת לסקירת מערכות, בדיקת מי שפיר או "סתם" מעקב רופא מתי שתרצי, רק שימי לב שלא לצבור שעות היעדרות מעבר לאלו שנקבעו בחוק.

כמובן, לכל כלל יש יוצאות מהכלל. לפעמים לא הכל הולך חלק ופשוט, וכדי לשמור על העובר שלנו אנחנו חייבות להיות במנוחה מוחלטת, שמירת הריון. כדאי לזכור שאישה עובדת שנכנסת לשמירת הריון מתוך סיכון רפואי לה או לעובר, זכאית לקבל גימלת הריון מביטוח לאומי. גימלת הריון היא תשלום עבור ימי העבודה שהפסדת. לצורך העניין את צריכה לצבור לפחות 30 ימי מחלה, להצטייד באישורים רפואיים מתאימים ובשאר טופסולוגיה, כמקובל בהתנהלות בירוקרטית מול המוסד לביטוח לאומי. מומלץ לקבל הסבר מפורט מנציגי המוסד, כדי למנוע סחבת מיותרת.
 

אלת הפיריון

נשים רבות יודעות שלפעמים הטבע צריך קצת עזרה, ולפעמים אפילו עבודה קשה. טיפולי פוריות הם תהליך לא פשוט בכלל הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית, ולשמחתנו החוק הישראלי מגן על העובדת במהלך תקופת הטיפולים ומתיר לעובדת במשרה מלאה להיעדר מעבודתה למשך ארבע סדרות של טיפולי הפריה חוץ גופית. אם מדובר במקום שבו נהוגים חמישה ימי עבודה תוכלי לנצל 16 ימי היעדרות, ואם נהוגים שישה ימי עבודה לרשותך 20 ימים. בנוסף, אסור לפטר אותך במהלך הימים בהם את נעדרת לצורך הטיפול, וגם למשך 150 הימים שלאחר מכן. אם הבוס ממש לא מעוניין בנוכחותך, הוא יצטרך לבקש אישור מיוחד משר העבודה והרווחה. החוק נכנס לתוקפו לא מזמן, ומדובר ביוזמה מבורכת.

מה קורה כשלמעסיק לא בדיוק מתאים כל נושא ההריון? ראשית כל, יש לומר שהריון כשלעצמו הוא לא סיבה לפיטורין בשום מקרה. זה לא חוקי לפטר אישה בהריון רק בגלל שהיא בהריון, וכל מעסיק שמנסה את כוחו בעניין ראוי לתביעה בבית הדין לעבודה. למרות זאת, החוק מגן ביתר תוקף על נשים שצברו ותק מסוים בעבודתן. כלומר, אם צברת בעבודה ותק של חצי שנה ומעלה לפני שהודעת למעסיק על ההריון, אסור לו לפטר אותך. אם הוא ממש רוצה, הוא יצטרך לבקש אישור מיוחד ממשרד התמ"ת ולהוכיח שההריון הוא לא סיבת הפיטורין.

אם עבדת למשך פחות מחצי שנה לפני שהודעת על ההריון, עדיין אסור לפטר אותך על פי חוק שיוויון ההזדמנויות, אבל חובת ההוכחה שההריון הוא הסיבה לפיטורין חלה עלייך. בנוסף, אם חוזה ההעסקה שלך נגמר בזמן ההריון, החוק מחייב לחדש אותו. המעסיק שלך מחוייב לשמור על מקום עבודתך מהרגע שהודעת על ההריון ועד 45 יום אחרי חופשת הלידה.
 
 

הזכות ללדת

קרוב לאמא (צילום: photos.com)
 קרוב לאמא (צילום: photos.com)   
מזל טוב אמאל'ה, ילדת. ובכן, מעכשיו תוכלי להיות עם תינוקך למשך שלושה חודשים וחצי. על פי החוק הישראלי את זכאית ל-14 שבועות של חופשת לידה בתשלום, במידה שהמעסיק שילם עלייך ביטוח לאומי במשך לפחות עשרה חודשים בתקופה שקדמה ללידה. את כל הטפסים הדרושים לצורך קבלת דמי חופשת לידה רצוי להסדיר כבר לפני הנסיעה לבית החולים, כי אחר כך תתקשי למצוא את הזמן. את הסכום תקבלי כחודש וחצי לאחר הלידה, והוא יעמוד על שלוש וחצי משכורות ברוטו.

יש להבדיל בין דמי חופשת הלידה לבין מענק הלידה, אותו מקבלות כולן, עובדות או מובטלות, בסמוך ללידה. המענק עומד על כ- 20 אחוז מהשכר הממוצע במשק למי שילדה ילד אחד, ובמקרה שהנפקת תאומים המענק יהיה 100 אחוז מהשכר הממוצע. כל ילד נוסף יזכה אותך ב - 50 אחוז.
 

בשם התביעה, בשם ההגנה

הנתונים מעוררים חיוך ונראה כאילו החוק מתגייס לטובתנו, אבל לא כדאי לצאת במחולות כל כך מהר. כדאי לזכור שיש עדיין על מה להלחם. חופשת לידה בת 14 שבועות, למשל, זה בכלל לא מספיק. באירופה הבינו כבר מזמן שעולל בן שבועות ספורים לא אמור להיפרד מאימו כדי שזו לא תאבד את מקום עבודתה. באירלנד חופשת הלידה היא בת 18 שבועות, באנגליה 26 שבועות, בנורווגיה 42 שבועות. בנוסף, החוק מחייב את הבעל להתחלק איתנו בחופשת הלידה, במידה והוא מעוניין גם להיות קצת עם הילד. בארץ, משום מה, לא נראה הגיוני שבני זוג ירצו לטפל בתינוק שלהם באותו הזמן.

ויצ"ו מפעילה קו מידע ארצי לזכויות נשים בהריון ולאחר לידה, ומנהלת פורום "זכויות והריון" שנותן מענה משפטי מקצועי באמצעות עורכות דין ומתנדבות. עו"ד עירית גזית, אחראית מערך הסיוע המשפטי בויצ"ו, ועו"ד לאה דולברג, רכזת קו המידע ופורום הזכויות באינטרנט, מקבלות אלפי פניות בשנה בנושאים הנוגעים לזכויות נשים בהריון ולאחר לידה. "השאלות השכיחות נוגעות לפיטורי נשים בהריון ולאחר לידה, התפטרות לצורך טיפול בילד, זכויות נשים במהלך הריון ולאחר לידה", אומרת עו"ד גזית.

באילו פניות אתן נתקלות הכי הרבה?
"אנו נתקלות במספר רב של פיטורי נשים בהריון בעקבות מתן היתר תמ"ת, וכן פיטורי נשים בהריון אשר לא צברו שישה חודשי עבודה בפועל. כלומר, בניגוד לחוק שוויון הזדמנויות בעבודה".

מה מידת המודעות של נשים לזכויות שלהן במהלך ההריון ולאחר הלידה?
"כיום, נשים הרות מודעות לזכויותיהן. זאת בזכות הפורומים השונים, התקשורת והפרסומים בנוגע למאבק לקידום זכויות העובדת בהריון ולאחר לידה, שקיבלו ביטוי לאחרונה בתיקונים בחוק עבודת נשים". אומרת עו"ד דולברג. "עם זאת, קיימים פערי מידע בסוגיות ספציפיות, ובעיקר ביחס לזכויות נשים העוברות טיפולי פוריות".

מה כדאי לשנות ולשפר בחוק?
"לדעתינו", אומרת דולברג, "יש לשנות את החוק בעניין ימי מחלה בגין ההריון, שמירת הריון ובעניין טיפולי הפוריות. בנוסף, יש להסדיר את מעמדן של נשים שלא ניתן היתר לפטר אותן אבל המעביד מוצא דרכים מקוריות להתעלל בהן, כדי להביא אותן להתפטרות. חשוב גם לקדם את נושא הליך מתן ההיתרים בתמ"ת, ולהפוך אותו להליך שוויוני יותר".

אנו מקווים שעזרנו לעשות קצת סדר בבלאגן ואיפשרנו לך להבין מה מגיע לך. עכשיו, כנסי להריון ושיהיה במזל-טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by