בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אני אגיד לך! 

אני אגיד לך!

 
 
טל זייברט, Boxer

אתם יודעים למה לא כדאי לעשות בישראל סקס ברחוב? כל מי שיעבור יהיה לו מה להגיד, לייעץ. תארו לכם מה זה כשאתה מגדל ילד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה השארתי אותו? (צילום: jessicafm-flickr)
 איפה השארתי אותו? (צילום: jessicafm-flickr)   
מי שכבר זכה להביא ילד או שניים לעולם יודע בדיוק על מה אני מדבר, ומי שטרם זכה, בוודאי נתקל בתופעה במבט מהצד, אצל אחים, בני דודים, חברים, או סתם כאלה שנטפלו אליהם לידו. הרי גם כשאתה מוציא כסף בכספומט, זה מאחוריך מציץ, ורואה אותך מוציא מאה שקלים, ומוצא לנכון להגיד לך :"לא חבל? תוציא יותר, סתם לוקחים לך עמלה על כל פעולה, לא חרם על השקל עשרים"? מה אתה נדחף לי לארנק, בטח גם רשם את המספר הסודי.

כמובן שבעיניי סבתא, כל מה שתעשה עם הילד הוא לא מספיק טוב ואתה לא מספיק מבין, ובכלל, "הדור שלכם רק מפנק את הילדים כל היום, אין גבולות, חכה חכה כשהוא יגדל מה יהיה לך". נראה לי בעיקרון שבלי גבולות עדיף על גבולות של סטירה או חגורה או סרגל כמו בדור שלהם, וחוץ מזה, אילו גבולות בדיוק צריכים להיות לתינוק בן חצי שנה, הוא הרי עוד לא לגמרי סגור על זה שהוא קיים בכלל?

גם אם אתה מצליח לשמור על קור רוח מול אמא, דודה ונספחותיהן, זה קשה יותר מול מעגלים רחוקים יותר, ואולי אפילו הם אלו ש"זוכים" לשלם על האיפוק מהבית. בשבוע שעבר ביקרתי חבר, לקחתי את הבן שלי איתי, גם לחבר יש תינוק ויש ביניהם חודש הבדל, דיברנו, צחקנו, הקטנים ישנו תודה לאל, ואז הבן שלי התעורר. הרמתי אותו על הידיים, ונתתי לו להתעורר לאט כמו שלמדתי שהוא אוהב.

רבע שעה בערך אחרי שהוא עליי ואנחנו משחקים עם עלי עציצים, דיסקים מתנפצים וצרור מפתחות עסיסי, הרמתי אותו גבוה באוויר, כמו שהוא אוהב והוא חייך אליי חיוך חושף חניכיים ורודות, ואז הורדתי אותו והרמתי מעלה ומטה כמו שתינוקות אוהבים. לו ספציפית זה אפילו גורם לצחוק צחוק מתגלגל שממיס אותי לחתיכות.

אמא של החבר שבדיוק הגיעה לבקר את הנכד שלה, תפסה אותי על חם עושה שיגועים עם הילד שלי, השמיעה את ה-הייייייי שנשים בכלל ופולניות בפרט משמיעות כשהן נבהלות או מפחדות על משהו. תפסתי אותו מיד והצמדתי אותו אליי, הייתי בטוח שבדואי עם שבריה מתקרב לחסל אותנו. "מה קרה?", שאלתי אותה אחרי שמספר שניות חלפו ולא הרגשתי דקירה. "אסור לעשות את זה". "את מה?", לא הייתי בטוח שהיא בכלל מדברת אליי. "אסור בשום פנים ואופן לטלטל את הילד!". על מה לעזאזל היא מדברת, שאלתי את עצמי, וטלטוליי השב"כ חולפים לנגד עייני, אולי הם תפסו את הבדואי ממקודם.

"אל תעשה את זה יותר!", היא ממשיכה. קודם כל, את לא תגידי לי מה לעשות עם הילד שלי, מספיק יש לי את אמא שלי, אני לא צריך גם אמא של חבר. שנית, מאיפה האבחנה המדעית הזו וההגדרה של השעשוע שלנו כטלטול, ואיך ילד שמתגלגל מצחוק יכול לסמל משהו לא בסדר. שלישית, מה אמור להביע הטון המחנך והנוזף הזה, כאילו יש לך בעלות על כל ילדי העולם וחינוכם. רביעית, מה בכלל את מתערבת?

כשהגעתי לחמישית, כבר הייתי די עצבני ועניתי לה בטון קצת תוקפני, אני מודה, אבל באיזה שהוא מקום אגואסטי בתוכי, התנחמתי בזה שהיא התחילה. עם המזל שלי, יומיים אחרי זה יוצאת כתבה בעיתון על זה שטלטול תינוקות עלול לגרום לנזק בלתי הפיך. מאז, אשתי הפכה את האמא של החבר לגורו לטיפול בילד, ולי מותר להרים אותו רק בהשגחה שלה.

לפעמים בלילה, כשהוא מתעורר לאכול, אני מרים אותו למעלה, לזכר הימים ה"משוגעים" שלנו, שיכולנו לצחוק ביחד, והוא, חצי רדום מחייך אליי, אז אני מוריד אותו ומרים אותו שיצחק, ואז... ואז הוא פולט לי חלב על הפנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by