בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה ששנוא עליך 

מה ששנוא עליך

 
 
יאיר בר כוכבא

הקהילה ההומו-לסבית, שנרדפה שנים בשל היותה שונה ואחרת, הפכה מקבוצת מיעוט נרדפת לקומץ שתלטני ופוגעני, שמזכיר באופן מפחיד את הקבוצות שרדפו אותו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוב עולה המנגינה ושוב אותה קבוצה קטנה, צעקנית ויללנית, מתכוננת לטררם השנתי שנקרא גם "מצעד הגאווה", בעיר הקודש ירושלים. אותה קבוצה תטחן לכם במוח שחבריה חייבים לצעוד דווקא שם, וכי זאת זכותם לצעוד איפה שבא להם ולחיות איך שהם רוצים.
 
כופים על עיר דתית מסורתית מופע מצועצע וצעקני (רויטרס)
 כופים על עיר דתית מסורתית מופע מצועצע וצעקני (רויטרס)   
אבל בדרך, דווקא אותם "לוחמים למען האחר", שוכחים את הזכויות של המיעוט. הם שוכחים שהם אינם הראשונים והיחידים שגרים בחבל ארץ זה. הם לא זוכרים שבזמן שאבות אבותיהם של רובם עוד חיו באירופה, בירושלים כבר גרו שני שבטים ששונים לגמרי מהשבט שלהם. השבטים היהודים והערבים חיים כאן בצוותא כבר מאות ואלפי שנים באורח חיים מסורתי, שאיש מאיתנו אינו יכול אולי לקבוע שהוא אורח החיים האידיאלי, אבל ללא ספק הם נהנים מהזכות הייחודית לראשוניות.

לא ייתכן שהקבוצה היהודית-חילונית תשתלט על המדינה, ללא ניסיון ולו הקל שבקלים להתחשב בתרבויות הקודמות לה. כל אותם אימפריאליסטים, מיסיונרים חדשים, שראו את האור בחילוניות, ובאים להראות לכול אותם "פרימיטיביים" את האמת החדשה, מעוררים בי בוז. וכן, הם מיסיונרים. אין כל הבדל בין ההתנהגות של אנשי "הבית הפתוח", לבין התנהגותם של המיסיונרים הנוצרים שכפו על האינדיאנים את תרבותם "הקדושה והמתקדמת". היום כולנו כבר מבינים מה הפסדנו מהאמונה העיוורת של אותם מיסיונרים, ואלו תרבויות הפסדנו בגלל אותו כפייה של תרבות חדשה על רעותה הוותיקה ממנה.

הגאים רוצים לכפות על עיר דתית-מסורתית את המופע המצועצע והצעקני שלהם, שבינו ובין גאווה אין ולא יהיה כלום. הקהילה ההומו-לסבית, שנרדפה שנים בשל היותה שונה ואחרת, הפכה מקבוצת מיעוט נרדפת לקומץ שתלטני ופוגעני, שמזכיר באופן מפחיד את הקבוצות שרדפו אותה. אותם מרכיבים של אמונה עיוורת בצדקת דרכם, ואותו צורך לכפות על האחר את אורחות חייהם - אלו המרכיבים שמאפיינים גם את הקבוצות ההומופוביות של פעם, וגם את ההומו-לסביות של ימינו.

על הקהילה ההומו-לסבית, או לפחות על החלקים הרב-תרבותיים שבתוכה, לצאת חוצץ כנגד המצעד בירושלים, ולאפשר לעיר הזאת להמשיך ולחיות במרקם העדין שבו היא חיה באלפי השנים האחרונות. זה לא יצביע על חולשת הארגונים ההומו-לסביים ולא יציג אותם כפראיירים. זה לא צריך לבוא במקום, למשל, המאבק הלגיטימי שלהם למתן זכויות לבני זוג מאותו מין. זה רק אומר שהרוב החילוני, ובראשותו קבוצת העלית-כלכלית-חברתית-הומו-לסבית, תפסיק לרדוף קבוצות מיעוט חלשות ומוחלשות, תיצור ברית של הנרדפים, ולא תחבור לקבוצות הרודפות כדי לעשות לאחרים את מה שנעשה לה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by