בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זוג או סרט 

זוג או סרט

 
 
רוי קסטנר

כשהמחויבות לקשר אמיתית וכנה, אפשר ואף רצוי לשכב עם אחרים. תובנות ההומו ספיאנס בבירת הגייז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתה, אני והלב. כשדבר אינו כובל אותך, מה שנשאר זו רק האהבה (FLICKR, matomo)
 אתה, אני והלב. כשדבר אינו כובל אותך, מה שנשאר זו רק האהבה (FLICKR, matomo)   
כשמעלים בפנינו את המושג "מערכת יחסים", מיד מצטיירת בפנינו התמונה הוורדרדה של זוגיות ואהבה, של חיים משותפים, של הרבה פוצקי-מושקי, של החזקת ידיים ברחוב, של מגורים משותפים וכמובן – סקס.

אינספור מחקרים כבר נעשו על סקס במערכת יחסים, על נשים שמזייפות אורגזמות, על איבוד העניין, על שעמום וקרירות, ועל בסיס אלו צמחו להם כל מיני רות וסטהיימרים שקפצו על הגל ועשו ממנו בוחטות. כולנו יודעים שבקרב זוגות נשואים לא מעט בני זוג בוגדים על ימין ועל שמאל, וזה עוד בלי להביא את אלו שבכלל איבדו את טעם הקשר, אבל נותרים יחד רק בגלל כבוד לרבנות/הורים/ילדים, או מהחשש להשאר לבד. למרות אחוזי הגירושים, ההולכים וצומחים להם מדי שנה כמעט, מוסד הנישואין עדיין צופן בחובו לא פעם אווירת קודש ומחויבות.

הקיבעון הסטרייטי הזה הוא הבסיס העיקרי של הרתיעה מההומואים, שהפכו את המתירנות המינית לחלק בלתי נפרד מהווייתם. זה כבר לא ממש משנה אם הדבר נובע ביסודו מהעובדה שהומואים לא יכולים להתחתן, או שההתנהלות הייתה דומה גם בעולם שכולו שוויון. בסופו של דבר, הקהילה ההומואית הרבה פחות כבולה במסגרות ונורמות. יתכן כי גם בקרב הקהילה הסטרייטית הדברים היו נראים כך אלמלא מוסד הנישואין, אבל את זאת אין לנו אפשרות לדעת. אלא שבמבט מפוכח לעתים נראה כי דווקא הקהילה ההומואית, בשל הפתיחות והמתירנות, הצליחה לזכך את מושג האהבה ולהביאו למקום של כבוד אמיתי.
 

הפשע מושלם, הזוגיות מעט פחות

 
כך לפחות אני רואה את מערכת היחסים של אבי עם בן זוגו. את אבי הכרתי לפני כשלוש שנים, במסגרת עבודתי. הוא עבד בחברה שסיפקה לנו שירותים, ומהפעם הראשונה שעינינו נפגשו, הניצוץ פרץ.

אני ממש לא זוכר איך הגענו לפגישה ראשונה, אבל את הפגישה עצמה לא אשכח. הלהט והתשוקה היו עצומים, והקליק היה מיידי. לאחר שניים-שלושה מפגשים כבר היה ברור שיש כאן הרבה יותר מכימיה, והפוטנציאל – עצום. אני כבר הרגשתי שהנה, הנה האדם לו ייחלתי והנה התחלה אמיתית של קשר רציני. אלא שאז התחוור שאבי נמצא במערכת יחסים מזה כשנתיים. הוא ובן זוגו חולקים כמעט כל דבר אפשרי, ובאמת אוהבים איש את רעהו. כשאבי דיבר על הזוגיות שלהם אפשר היה לראות את הברק בעיניים, וכשהוא דיבר על בו זוגו אפשר היה להרגיש את ההתרגשות שלו. מבחינתם מדובר באהבה עצומה, ובזוגיות מושלמת. כלומר, כמעט מושלמת. היה חסר בה דבר אחד – הלהט בסקס. איכשהו יצא שההתאמה המינית בין השניים אינה מהמוצלחות בתבל. הם לא אוהבים את אותם דברים, הם לא משדרים על אותו הגל, והם לא ממש מצליחים להביא איש את רעהו לסיפוק מלא. אבי יצרי ומיני עד מאד בעוד בן זוגו, איך נאמר, קצת פחות.
 

האהבה מאלתרת

נשארים יחד, גם כששוכבים עם אחרים. המונוגמיה כקיבעון (FLICKR, hodgers)
 נשארים יחד, גם כששוכבים עם אחרים. המונוגמיה כקיבעון (FLICKR, hodgers)   
הפגישה איתי היוותה נקודת מבחן במערכת היחסים שלהם. הם היו בדיוק בנקודת המשבר של "יחסינו לאן" בשל הבעיות בתחום הסיפוק. כניסתי למערכה, כך התברר לי, היוותה טריגר. שוב מצאתי את עצמי שותף להתחבטויות וההתלבטויות, ולנגד עיני ראיתי את פוטנציאל הזוגיות שלי במרחק נגיעה, רק הושט ידך - וקטוף. אלא שמשהו בתוכי גבר על היצר האגואיסטי. משהו בסיפור שלהם הזכיר לי את סיפורי שלי עם המיתולוגי, משהו בטוהר של האהבה שלהם גרם לי להחליט לנסות לסייע ולנקוט בעמדה: אם אתם אכן אוהבים איש את רעהו בלב ובנפש, אם אתם אכן כה מתאימים, כדאי לחשוב פעמיים ושלוש לפני שמפרקים את החבילה.

לאבי ולי היו עוד כמה מפגשים שנראו כתחילתו של רומן: צפייה משותפת בסרטים, שיחות נפש, השתכרות משותפת, והמון גילויי חיבה בין סשנים לוהטים של סקס. ואז הגיע רגע האמת, ונפל הפור – הוא נשאר עם בן זוגו.

לאחר שהתחבטו ארוכות בנושא, הם החליטו שהאהבה שלהם חזקה ואמיתית מספיק כדי לשרוד גם את אי ההתאמה המינית. למרות החששות הרבים שהתלוו לכך, הם אף קיבלו החלטה מושכלת שהם פותחים את הזוגיות מבחינה מינית, עם גבולות מסוימים ששניהם יכולים לחיות איתם. חלפו כמעט שלוש שנים, והם יחד. אוהבים מתמיד, מאושרים מתמיד, וכן, לעתים הם מתפרפרים מהצד, נותנים ביטוי לתשוקות וליצר שלהם מחוץ למערכת הזוגית, אבל בפתיחות מלאה, בהבנה ובאהבה.
 
 
תחושת ההחמצה הייתה עצומה. מנגד, התחושה כי האהבה מנצחת הייתה מתוקה לי - גם אם זו לא האהבה שלי.

לפני מספר שבועות פגשתי את אבי במקרה באיזה אירוע. קשקשנו מעט, והוא הציע לקפוץ אליי לשעה של סקס לוהט. בינתיים צצו להם מכרים נוספים, שדרשו התייחסות ותשומת לב, והזמן טס לו במהירות. לקראת חצות הצעתי לאבי לממש את ההצעה. הוא הביט בי בחיוך ואמר שכבר מאוחר מדי. הוא אמנם רוצה לבלות עמי, אבל הוא לא מוותר על שינה משותפת עם בן זוגו, והוא יוצא הביתה, כדי שיוכלו "להשכיב אחד את השני לישון". כי עם כל התשוקה והלהט, בכל זאת, האהבה מנצחת. אני אאלץ להמתין להזדמנות אחרת.

איכשהו, הפעם, לא חשתי שמדובר בהחמצה.

עוד מבית היוצר של רוי קסטנר
יש לכם מנוי באטרף? בואו לדבר עם רוי
my.atrafdating.co.il/kestner
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by