בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מצעד הגאווה יוצא לדרך 

מצעד הגאווה יוצא לדרך

 
 
אסף זוהר, חדשות 10

נפתח מצעד הגאווה בירושלים, תוואי המצעד מפונה ומאובטח לחלוטין • 500 חרדים מתעמתים עם שוטרים בניסיונם להגיע למסלול המצעד • לאחר דיוני בג"ץ נקבע כי העצרת שתוכננה לצד המצעד לא תתקיים אך המצעד יתקיים כסדרו • 7,000 שוטרים ערוכים לאבטח את הצועדים, כמו גם 100 אמבולנסים ו-400 חובשים שיוצבו במקום • חרדי נעצר בירושלים כשברשותו מטען חבלה מאולתר • השב"ס פינה מאות מקומות בבתי המעצר עקב מהומות החרדים הצפויות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

(6:26 דקות)

 
 
מצעד הגאווה בירושלים נפתח לצד הפגנות ומחאות רבות נגד קיומו בעיר. תוואי המצעד מאובטח ומפונה לחלוטין. כ-500 חרדים צועדים מכיוון רחוב יפו לכיוון רחוב דוד המלך בעיר, בו יתקיים המצעד, בניסיון לפרוץ את מערך השוטרים במקום. פעילות ימין מתעמתוחת עם שוטרים ברחוב יפו, וכן מפגינים מפריעים לתנועה ומיידים אבנים בכביש בר אילן ובכיכר השבת בעיר.

שעתיים וחצי לפני שמצעד הגאווה אמור לצאת לדרך נעצר חרדי בן 32 ממאה שערים ברחוב יפו בירושלים, כשברשותו מטען חבלה קטן מאולתר. המטען, המורכב מצינור ואלפי גפרורים, נועד לדבריו להרתיע את הצועדים במצעד הגאווה ולא לפגוע בחיי אדם.

לאחר דיונים בבג"ץ נקבע כי עצרת הגאווה שתוכננה להתקיים לאחר המצעד בגן הפעמון בירושלים לא תתקיים, אך בהתאם להמלצת המשטרה המצעד יתקיים כסדרו. המשטרה אמרה לבג"ץ כי אפשר לאבטח את המצעד, אך ההפנינג הוא באחריות עיריית ירושלים.
 
תשובת המשטרה הוגשה בעקבות העתירה שהגישו פעילי הימין יעקב שטרנברג ואיתמר בן גביר בדרישה לאסור את קיום המצעד בשל עיצומי מכבי האש. לטענתם, אסור על פי חוק לקיים את האירוע, משום ששירותי הכבאות לא אישרו להציב כבאיות לאורך מסלול המצעד. בעקבות עתירה זו, הגישו נציגי הבית הפתוח עתירה משלהם, בדרישה שמשטרת ירושלים תקצה את הכבאיות הדרושות לקיום המצעד הערב. לטענת הבית הפתוח, עתירת הימין הקיצוני היא לביטול ההתכנסות בתום המצעד, ולא נגד קיומו.

שירותי הכבאות הודיעו כי לא יעניקו רישיון למצעד הגאווה ולא יאבטחו אותו, בשל העיצומים שהם נוקטים זה היום השישי. בקול ישראל דווח, כי הכבאים בכל הארץ אינם מאבטחים אירועים, אינם מנפיקים רישיונות לבתי עסק ואינם חוקרים דליקות, במחאה על המבוי הסתום במשא ומתן עם האוצר על תנאי העסקתם של כבאים שהתקבלו לעבודה בחמש השנים האחרונות.

מפקד משטרת ירושלים, ניצב אילן פרנקו, הודיע לבג"ץ כי המשטרה מוכנה לקיים את מצעד הגאווה, להבדיל מההפנינג המתוכנן בסיומו, בגלל שביתת הכבאים בירושלים. פרנקו ציין כי מתן שירותי הכבאות אינו אחד מן התנאים שהעמידה המשטרה לקיום המצעד, וכי הנושא שייך לתחום סמכותה של עיריית ירושלים. זו מצידה לא נתנה רישיון עסק לקיום האירוע בגן הפעמון בתום המצעד, בשל שביתת הכבאים.

לפיכך, הבחין פרנקו בין שני האירועים ואמר כי הוא סבור שהמצעד יכול לצאת לדרך, אולם על העירייה להחליט בעניין ההפנינג.
 
 

בירה תחת אבטחה

שב"ס מפנה מקומות בבתי המעצר (צילום: רויטרס)
 שב"ס מפנה מקומות בבתי המעצר (צילום: רויטרס)   
נקודת ההתחלה של מסלול המצעד היא באזור גן העצמאות, והוא יסתיים בגן הפעמון, שם יתפזרו המשתתפים. הרחובות הסמוכים למסלול חסומים, והמשטרה ממליצה לציבור לנסוע בדרכים חלופיות. הרחובות שיחסמו הם אגרון, דוד המלך, מנשה בן ישראל, שלמה המלך, קרן היסוד, ז'בוטינסקי, המלך ג'ורג' ועמק רפאים. המשטרה מפעילה מוקד מיוחד למידע בנושא המצעד בטלפון 170-05-06-677.

שירות בתי הסוהר נערך למהומות הצפויות בעקבות המצעד, ומאות מקומות מעצר הוכנו מראש. בכלא מעשיהו הוכנו יותר מ-200 מקומות, ומבית המעצר שבמגרש הרוסים יועברו אסירים למקומות אחרים כדי לפנות גם שם מקום ליותר מ-100 עצורים.

ממד"א ירושלים נמסר כי לקראת האירוע נערכים במסלול המצעד 100 אמבולנסים וכ-400 חובשים. הנהגים מתבקשים לפנות את צירי התנועה לאמבולנסים בחירום כדי לאפשר להם להגיע במהירות לאירועים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by