בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חלקה למשעי 

חלקה למשעי

 
 
יפית בן נון

טיפולי הסרת השיער, טרנד חם כמעט כמו הקיץ הישראלי, האם יש אמת בפרסום? ולמי זה מתאים יותר?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פנטזיה של כולם (ASAPimages)
 פנטזיה של כולם (ASAPimages)   
חלקה לתמיד, צועקת פרסומת אחת. אם השיער לא יוסר תקבלי את כל כספך בחזרה, זועקת אחרת. טיפולי הסרת השיער, טרנד חם כמעט כמו הקיץ הישראלי, האם יש אמת בפרסום? לפני שאת משקיעה את מיטב כספך ואומרת שלום לשיער גופך, כדאי שתקראי את הכתבה הבאה.

נשים בכל העולם מבלות שעות בעינויים עצמאיים. הכל בשם היופי. למה הכוונה? הסרת שיער כמובן, מה חשבת?!. המאבק בשיער העקשן, אשר חוזר לצמוח שוב ושוב, בעזרת שעווה, גילוח, או מריטה, דורש מאיתנו אנרגיות ועצבים בלתי מבוטלים. הרעיון שניתן לקום בוקר קיצי אחד, ללא הכנות מוקדמות, ללבוש ביקיני קטנטן ולשים פעמינו אל הים, נשמע כמעט בדיוני ומושלם מלהיות אמיתי, לפחות עד לא מזמן, עת נכנסו לחיינו השעירים מכונות הלייזר והאינפרה אדום. האומנם המכשור החדיש, מקיים את ההבטחות?! או שנועדנו לבלות את שארית ימינו בין מריטה למריטה?
ההבדלים, כך מתברר בין האינפרה האדום ללייזר אינם מהותיים (ראי מסגרת). ירדנו לשורש השערה וגילינו מה עומד מאחורי המכשור הכבד. התוצאות נכונות לגבי שתי השיטות כאחת.
 

מתאים לי

 
נשים אשר "זכו" לשיער כהה, עבה ובולט, אלו שתמיד רצו שערות בהירות ופלומתיות, הפעם הן הזוכות המאושרות. "ככלל איכות הטיפול תלויה במספר גורמים: צבע העור, צבע השיער, עובי השיער, מיקום השיער ונטייה לפיגמנטציה. מסבירה ד"ר מירה וולבובסקי, מומחית לרפואת המשפחה, מקלאס קליניק, בית חולים תל השומר, אשר עוסקת בתחום הסרת שיער וממשיכה, "ככל שהשיער עבה יותר, גס יותר, כך טוב הדבר, כי אז יותר קל להיפטר ממנו. האזורים בהם הטיפול נעשה ביתר קלות הם: בתי השחי והמפשעות. בפנים לעומת זאת קשה מאוד להסיר את השיער, הדבר יכול לקחת המון זמן. בשל העובדה כי השעירות בפנים נובעת לרוב מבעיה הורמונאלית אשר מגרה את השערות לצמוח מחדש".
 
תוצאות הסרת השיער תלויות בצבע עור והשיער  (ASAPimages)
 תוצאות הסרת השיער תלויות בצבע עור והשיער (ASAPimages)   
"הטיפול אינו מתאים לכולם", מוסיף, ד"ר אוסלנדר סלביו מומחה ברפואת העור, מבית רונית רפאל, "הטיפול באופן בסיסי מתאים לאנשים בעלי שיער כהה. השיער צריך להיות שחור או חום. הטיפול אינו מתאים לאנשים בעלי שיער ג'ינגי, בלונדיני ושיבה. נשים בהריון אינן מורשות לעבור את הטיפול. אנשים שחלו בעבר במחלת הסרטן, כדאי שיקבלו אישור רפואי, טרם יתחילו את הטיפול, למרות שהטיפול עצמו אינו מסרטן. מבחינת צבע העור חייב להיות הבדל בין גוון השיער לעור, אם הצבע זהה הכול מתחמם באותה מידה והשיער לא נשרף או לחלופין, גם העור נשרף ונוצרות כוויות". אלו הם רק חלק מהסיכונים האפשריים, לרשימה זו מוסיף ד"ר אוסלנדר: אדמומיות, נפיחות, כוויות מדרגה נמוכה לחמורה, שלפוחיות, גלד, שינויים בצבע העור; כתמים בהירים וכהים.

הסרה וקוץ בה

הקריטריונים החריפים אם כך ברורים. אך, מה לגבי שאלת מליון הדולר: האם השיער מוסר במלואו ולצמיתות? "בלייזר ובאינפרה ניתן להגיע לכל היותר להסרה של 80% מהשיער לתווך ארוך לא לצמיתות". חורץ ד"ר אוסלנדר ומוסיף, באופן מעשי שערות אינדיבידואליות נהרסות לנצח, אבל בכל אזור בו אנו מטפלים יש גם שערות במצב פלומתי שהן לא צומחות ובהירות. בהשפעות שונות הן יכולות להפוך לשחורות ולהתחיל לצמוח בעקבות שינויים הורמונאליים בגוף, או לקיחת תרופות מסוימות שכתופעות לוואי מצמיחות שערות". לגבי השאלה האם אשה המתעדת להיכנס להריון, לא כדאי להתחיל טיפולים, בשל השינויים ההורמנליים שיתרחשו בגופה ענה כי "זה לא מחייב.
אי אפשר להבטיח שלא." ענה ד"ר אוסלנדר בהיסוס, "אם אישה הסירה לגמרי, סיימה טיפול שלם והשיער הגיע לאותם 80%, היא לא תחזור לנקודת ההתחלה, אך יכול להיות שאחוז קטן מהשערות, יתחיל לצמוח".
 
 

ארוך וכואב

הסרת שיער מהפנים נחשבת יותר כואבת  (ASAPimages)
 הסרת שיער מהפנים נחשבת יותר כואבת (ASAPimages)   
אין דבר כזה "מושלם", כבר אמרו חכמים מאיתנו. בחיים צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה; בכל זאת הסרה של 80% מהשיער לתקופה ארוכת טווח, המחביאה בתוכה מספר שנים של התעסקות מינימאלית עם אותן שערות, שווה בחישוב מהיר ללא מעט שעות פנויות אותן נוכל להקדיש לכל דבר אחר. ועוד לא אמרנו כלום על החיסכון בקוסמטיקאית. לפני שאת עושה תוכניות כיצד למלא את אותן שעות, כדאי שתדעי כי הטיפול הוא ארוך, וכן הוא גם כואב; ד"ר אוסלנדר אומר "את התוצאות ניתן לראות מהטיפול הראשון תלוי בתכונות האישיות המשפיעות על הקצב שבו הטיפול מתקדם. באזורים שבהם השיער יותר עבה כגון בתי שחי ומפשעות, הטיפול קל ומהיר יותר. באזורים אלו בממוצע תוך שישה טיפולים ניתן להסיר את השיער. הטיפול נעשה בהתאם לקצב גדילת השיער (כל חודש עד שלושה חודשים ככל שהטיפול מתקדם), כאשר למשל במפשעות ניתן להסיר את השיער תוך מינימום של חצי שנה, ואלו באזורים גדולים יותר כגון הרגליים, לפחות שנה".
 
 קיימות שתי שיטות עיקריות להסרת שיער לתווך ארוך: לייזר ואינפרה אדום.
הלייזר פועל באמצעות קרן אור מונו כרומטית (צבע אחד מתוך קשת הצבעים) המוליכה חום ועובד על עיקרון זיהוי המלנין – הפיגמנט האחראי לצבע השערה. האנרגיה הנוצרת בתהליך הקרנת הלייזר מתועלת לאנרגית חום. אנרגיית החום מנטרלת את פעילות בסיס השערה ("מיטת הזקיק"), כדי למנוע את התחדשות הצמיחה. שורש השערה ממוקם מספר מילימטרים מתחת לפני העור, כך שאין חשש לפגיעה בבלוטות/איברים פנימיים.
האינפרה אדום מבצע את אותה פעולה בדיוק אלא בהבדל אחד, במקום להשתמש בצבע אחד, הוא משתמש בטווח צבעים. מאורך גל מסוים עד אורך גל אחר.
אז במה בעצם ההבדל בא לידי ביטוי בתהליך ההסרה? ד"ר אוסלנדר קובע "הלייזר יעיל יותר; האנרגיה מגיעה למטרה הרצויה ופחות מתפזרת לרקמות מסביב. וכן, הוא מגיע לאנרגיות יותר גבוהות ולכן הטיפול מהיר יותר. האינפרה בדרך כלל מגיע לאנרגיה יותר נמוכה ומפוזרת, לכן קיים סיכוי שנצטרך לחזור על הטיפול יותר פעמים כדי להגיע לתוצאה הרצויה".
 
ובאשר למידת הכאב, ד"ר וולבובסקי בחרה להתבטא באמצעות המילים הבאות: "כן. זה כואב. במפשעה ובבית השחי הטיפול אף כואב מאוד. למרות שיש אנשים שיותר כואב להם ולחלקם פחות. כדי לעזור בהתמודדות עם הכאב אנחנו מורחים משחה מאלחשת".
ואם זה אינו מספיק כדאי שתדעי כי משכו של כל טיפול הינו בן שעה לשעתיים, זאת מבלי להתחשב בעובדה כי תדרשי להגיע שעה לפני תחילתו על מנת למרוח משחה מאלחשת, אשר לפחות תקל על הכאב.

כמו בכל דבר בחיים, אין שחור ולבן; אחת תאמר שבשבילה הסרת השיער בלייזר/אינפרה, אותה ביצעה, היא הדבר הכי טוב שקרה לה. אחרת תספר כי הטיפול כלל לא עבד, או לחלופין היא סבלה מכתמים. ההחלטה מה הכי טוב עבורך, צריכה להיעשות לאחר בדיקה, ייעוץ אישי וכן קבלת המלצות מנשים וגברים שבצעו הסרה במכון בו את מתעתדת לעשות זאת בעצמך. ואם אינך בוחרת לעשות כן, תמיד אפשר לחזור לשיטות הישנות והטובות: שעווה, מכשירים חשמליים ביתיים, וסוכר. העיקר שיהיה חלק למשעי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by