בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ובכל זאת, ניצחון 

ובכל זאת, ניצחון

 
 
מיכל י

חרף האיומים וניסיונות הרגע האחרון לסכל את המצעד, צעדנו בירושלים. בלוג פוסט-מצעד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטרת הנראות הושגה. מצעד הגאווה בירושלים, 2007 (FLICKR, jonklinger)
 מטרת הנראות הושגה. מצעד הגאווה בירושלים, 2007 (FLICKR, jonklinger)   
ביום שלפני המצעד וגם ביום המצעד עצמו, רציתי להספיק לכתוב עוד משהו בבלוג, לספר על הלחץ האדיר וקצב ההתרחשויות המטורף בשעות שלפני, אבל כבר לא היה לי כוח. גם לא היה זמן לעשות משהו אחר מעבר לעבודה על המצעד עצמו. ואת הרגעים שעוד היו הפנויים, הקדשתי לעצימת עיניים, שאולי תגרום לכאב הראש הנורא שלי לעבור כבר (אם כי היה ברור לי שכאב הראש יעבור רק ביום חמישי ב 20:00 בערב..)

כמו שכבר כולם בטח הספיקו לשמוע, האירועים יצאו בסוף קצת אחרת משתכננו. שעות ספורות לפני תחילת האירוע, קיבל בג"ץ את עתירתו של איתמר בן גביר, על כך שלא ניתן לקיים את העצרת בגן הפעמון עקב היעדר הכבאיות, וביטל את אירוע הסיום של המצעד.
 

המאבק על הנראות

 
האמת, עם כל הקשיים שהערימו עלינו בדרך מכל כיוון אפשרי בערך, ביטול ההפנינג הוא בערך התרחיש הכי פחות גרוע שיכולנו לצפות לו. ברגע שהבנו ביום חמישי שהבלתי יאומן הושג, ושבערב אנחנו אכן עומדים לצעוד, שום דבר אחר כבר לא נראה חשוב.

הרי על מה בעצם מאבקנו כאן? נראות במרחב הציבורי. בכל ישיבות הוועד בחודשים האחרונים בהן דנו במצעד הגאווה, השקענו מחשבה רבה בנושא סדר העדיפויות שלנו. מתוך ההנחה (ההגיונית ביותר לאור אירועי השבועות האחרונים) כי המצעד לא יעבור בשקט ללא מאבק ארוך ומתיש, ניסינו לחשוב מה ישרת הכי טוב את המטרה שלנו, של נראות הקהילה הלהט"בית ברחוב הירושלמי. המסקנה שלנו הייתה מעבר לכל ספק שהתשובה לשאלה זו היא מצעד במרכז העיר. על כך נאבקנו, תחת מלחמת התשה של איומים, הפחדות ובג"צים, כשלכל אלו מתלווה כל הזמן חרושת השמועות התקשורתית: "המצעד מוטל בספק.." "מר כך וכך מתנגד למצעד.." "אישיות ציבורית זו או אחרת קוראת לנו להעביר את המצעד למקום נידח כלשהו בירושלים".
 
בלוגריות למען חופש הביטוי. ירושלים, 2007 (FLICKR, jonklinger)
 בלוגריות למען חופש הביטוי. ירושלים, 2007 (FLICKR, jonklinger)   
על כך נאבקנו, ובכך הצלחנו. אני מאמינה, שעם התפוגגות רוב החששות לאלימות קשה שקיננו בליבות רבים ממערכת הביטחון ערב המצעד, המאבק לקיום מצעד ועצרת בסיומו יהיה קל יותר בשנה הבאה. גם ההבנה של החרדים שהמאבק המתוקשר רק עושה עבורנו את העבודה בגזרת התקשורת, ורק מסייע לנו לניפוץ הטאבו סביב נושא המיניות בעולם החרדי, מקטינה מאד את הסיכוי לאלימות קשה בשנה הבאה. כל אלו מחזקים את התקווה שבשנה הבאה הדרך להשגת הנראות תהיה פשוטה יותר.

ולסיום, פינת הגאווה הפרטית:
בבוקר שלאחר המצעד, התיישבתי ליד המחשב לקרוא את הדיווחים ולראות את מהדורות החדשות שסיקרו את המצעד. כרגיל, כל ערוץ משתדל לפתוח בכותרת יותר מרשימה, יותר קליטה. את מהדורת מבט של הערוץ הראשון פתחה המגישה במילים אלו: "במקום שבו משתיקים הומואים, ישתיקו סטרייטים. תחת המסר הזה צעדו.." וכו'. חיוך של גאווה התפשט על פני. את המשפט הזה כתבה זוגתי על השלט שהכינה בלילה שלפני המצעד.

בברכת לשנה הבאה בירושלים הגאה!

מיכל

הפוסט פורסם בבלוג גאווה בירושלים

הולכים לישון בפחד - בלוג
המצעד צועד - ערוץ 10 מדווח על פתיחת המצעד
שונא הומואים יחיה - מאמר בעד קיום המצעד בירושלים
מה ששנוא עליך - ההומואים לא צריכים לצעוד בירושלים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by