בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"קלקלנו את החגיגה" 

"קלקלנו את החגיגה"

 
 
איתמר בן גביר

פעיל הימין איתמר בן גביר מסביר מדוע למרות קיום מצעד הגאווה בירושלים, מאבקם של אנשי הבית הפתוח נכשל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כששמעתי את מנכ"לית הבית הפתוח, נועה סתת, מתראיינת לאחר המצעד בירושלים ומודיעה על ניצחון, ריחמתי עליה. עוד ניצחון כזה ואבדנו. נכון, הגברת סתת בהחלט יכולה להיות מרוצה מכמות תשומת הלב שקיבלו היא וחברים אחרים בעמותת הבית הפתוח. אין זה סוד כי תקשורת אוהדת היא חלק חשוב מהמאבק, ולפיכך הפכו סתת וחברה סער נתנאל לאורחים קבועים באולפני הטלוויזיה, ביומני הרדיו ובאתרי האינטרנט. אם בכך נמדד ניצחון, השניים בהחלט יכולים לסמן וי.
 
בן גביר מתעמת עם הצועדים במצעד הגאווה בת"א (צילום: ענת כהן)
 בן גביר מתעמת עם הצועדים במצעד הגאווה בת"א (צילום: ענת כהן)   
אולם מלבד פרסום אישי, כלל לא בטוח שהמאבק של סתת ונתנאל הצליח - נהפוך הוא. השניים וחבריהם לקהילה הצליחו לקומם עליהם את רוב תושבי מדינת ישראל, עד כדי כך שבכל הסקרים שנערכו הסתמן רוב ברור שתמך בהעברת המצעד מעיר בירתנו. לא רק זאת, אלא שחלק גדול מהנשאלים שצידדו בהעברת המצעד כלל לא היו חרדים או דתיים אלא דווקא "חילוניים למהדרין", שכלל לא הבינו מדוע צריך להתגרות ולעורר פרובוקציות ומהומות בעיר הקודש.

ואם לא די בכל אלה, הרי שגם בקרב הקהילה של סתת ונתנאל התגלו בקיעים, ונשמעו לא אחת קולות שקראו לעשות חשבון נפש עצמי. אנשי הבית הפתוח הצליחו אמנם לצעוד כמה מאות מטרים בירושלים, אבל בפועל הם הרחיקו עצמם הרחק היטב מלב הקונצנזוס של החברה הישראלית.

לא רק סתת ונתנאל הפסידו. נדמה לי שמי שספג את התבוסה הגדולה ביותר באשר למצעד הזה הם לא אחרים מאשר שופטי בית המשפט העליון, שאליהם הגשנו מספר עתירות, והם דחו אותן פעם אחר פעם. לא אחת נשאלתי מדוע אני שב ועותר לבית המשפט שמתגלה כמגרש הביתי של הערבים, השמאלנים ואנשי הבית הפתוח. "האם אתה מאמין בהם?", תהו השואלים. התשובה שלי היא שלילית לחלוטין. בודאי שאינני תולה תקוות בשופטים דוגמת הגברת דורית בייניש ואילה פרוקצ'יה. אפילו השופט חובש הכיפה אליקים רובינשטיין איננו בדיוק "כוס התה" שלי, ואין לי ספק שלא יהיה לו את האומץ להצדיק אותי ואת חברי, גם אם צדקתנו תזעק מן השמיים. אלא שמן הראוי לחשוף קלונם של שופטי בית המשפט העליון בפני הציבור כולו.
 
 
אותם שופטים, שסירבו לאפשר לרב כהנא הי"ד לרוץ לכנסת ולברוך מרזל לצעוד באום אל פאחם ובסכנין בשם השמירה על שלום הציבור והדאגה שלא יתעוררו מהומות, הם אותם שופטים שבחרו לפסוק לטובת המצעד "כי לא נכנעים לאלימות". אותה מערכת, שאסרה עלי ועל חברי לקיים את "מצעד הבהמות" בטענה המגוחכת כי לא השגנו אישור של משרד החקלאות, היא אותה מערכת שאפשרה לאנשי המצעד לצעוד, למרות שלא עמדו בדרישות החוק, והיו עסוקים ביחסי ציבור במקום לדאוג מבעוד מועד לאישור מוקדם ממכבי האש.

בסקר שנערך לפני מספר ימים התגלה כי אמון הציבור במערכת המשפט נמוך מתמיד. אין לי ספק כי דחיות חוזרות ונשנות שלי ושל חברי על ידי השופטים "הנאורים" של בית המשפט והחלטות מגמתיות נגד הימין, נגד החרדים ובעד השמאל, הערבים, וכל מה שמתועב, הן ההחלטות שפוגעות בראש ובראשונה בשופטי בית המשפט העליון, וגורמות לציבור שלא להאמין למערכת.

ותודה אחרונה לניצב אילן פרנקו. יום לפני המצעד של נתנאל וסתת בירושלים ביקשנו כאמור לקיים את "מצעד הבהמות" ולהצעיד אותן ברחובה של העיר. רק התעקשותו של מפקד מחוז ירושלים, שלא לאפשר את קיום המצעד באצטלה שלא עמדנו בתנאי בירוקרטי, גרמה לי לפשפש ולבדוק בציציות של הצד השני, ולבחון האם אנשי הבית הפתוח עמדו בתנאים שדורש החוק. משגיליתי שלא כך עשו, מיהרתי יחד עם חברי יעקב שטרנברג לפנות לבית המשפט העליון ולדרוש את ביטול האירוע. אמנם בסופו של יום דחו שופטי בג"צ את העתירה, אבל לא לפני שהמדינה הודיעה כי בעקבות העתירה יבוטל האירוע בגן הפעמון, והמצעד יצעד בלי שירים, זמרים והופעות. לפחות הצלחנו לקלקל להם את החגיגה.
 
 

72% מהציבור מתנגדים למצעד בירושלים/ חדשות 10

סקר מחקרי הגל החדש:36% מהציבור תומכים בקיום המצעד באופן עקרוני בעוד 46% מתנגדים לקיומו; רק 18% מהציבור תומך בקיום המצעד בירושלים.

לידיעה המלאה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by