בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תמונה אחת שווה 

תמונה אחת שווה

 
 
אסי רן

כל אחד יכול להדפיס על קנבס. צילומים, יצירות אמנות, קומיקס וגם שרבוטים מה"צייר" בווינדוס. לנמנעים מפאדיחות יש אופציות אחרות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Noam. איור של מיקול קאופר. להשיג ב-artlook
 Noam. איור של מיקול קאופר. להשיג ב-artlook   
כבר אמר פעם מישהו חכם מאוד שתמונה אחת שווה אלף מילים. הוא אמנם התכוון לצילום עיתונאי, אך בכל הקשור לעיצוב הבית, הכלל הזה תופס לא פחות. תמונה על קיר מוסיפה עניין למתבונן ותוכן לחדר, פעמים רבות היא מעבירה מסר שעימו מזוהה בעל הבית, זורקת את המתבונן בה לעולמות אחרים, מחוץ לארבעה קירות, מעלה שאלות ודיונים, ויש לה כמובן ערך אסתטי, אמנותי, וזאת בתנאי שהיא לא נמאסת אחרי שעה או יום, שלא מדובר בגובלנים משנות ה-70, בציורי שמן מהתחנה המרכזית הישנה או בפוסטרים תעשייתיים שנמכרים ב"איקאה" והופכים את טעמנו האישי הייחודי להמוני.
 

בלי סיפור מסגרת

 
על טעם ועל ריח - גם את זה אמר פעם מישהו חכם - אין מה להתווכח, ולכן קשה יהיה להמליץ בשורות אלו איזוהי התמונה שתקלע לטעמכם האישי, מה הכי כדאי וגם איפה לתלות (רק איך, ראו בהמשך). יש שיעדיפו תמונות נוף ממוסגרות בזהב, לאחרים צילומים בשחור-לבן עושים את זה עדיין, יש עקרות בית פרובינציאליות שקונות תמיד בסדרות, יש המכתתים רגליהם לגלריות ורוכשים רפרודוקציות יקרות ערך, ציורים מקוריים (שנכנסים היישר לכספת ולא רואים קיר), יש שממסגרים את כל הציורים של הילד מהגן ונותנים גם כאלו מתנות. יש ויש.

גם ההמלצה להתאים תמונה על פי אופי החדר היא בעייתית משהו. מה רע בתמונת פיגורת עירום במטבח דווקא? יש מצב שהיא תעורר תיאבון, לא? ומי אמר שקולאז'ים של אפונה ותירס מתאימים אך ורק למטבח? בכלל, כשמדובר בעיצוב, הגבולות הרי נפרצו מזמן, ויהיה זה אך מדליק לגלות בחדר האמבטיה, נניח, את יונת השלום של פיקאסו.
 
Avi. איור של מיקול קאופר. להשיג ב-artlook
 Avi. איור של מיקול קאופר. להשיג ב-artlook   
אחרי שפרצנו מסגרת אחת, יש לומר בוודאות כי בכל הקשור למסגרת התמונה די יצאנו גם ממנה. היום קיימת העדפה בולטת לתמונות, הדפסים ופוסטרים ללא מסגרת, רצוי על קאפה או על בד קנבס מתוח על עץ. אבל אפשר גם על חומרים אחרים, פורמייקה למשל. בלי מסגרת, כאמור.

קנבס, לא קנביס

כל ההקדמה הזאת כדי לעורר את תשומת ליבכם לטרנד חדש ומבורך, של הדפסים על בד קנבס, ולא סתם הדפסים, אלא של מעצבים צעירים, שכל אחד מכם יכול לרכוש במחירים סבירים למדי ולהתגאות כי הנה גם אני שוחר אמנות ויש לי יצירה של אמן ישראלי צעיר וגם אני מקדם ותורם לאמנות מקומית, וכל זה אצלי בבית.
בד הציירים, הקנבס, נחשב לחומר איכותי ועמיד ועליו הונצחו יצירות אמנות רבות. בעבר, רק אמנים וצלמים מקצועיים היו מדפיסים על קנבס, וגם הם עשו זאת במהדורות מוגבלות בלבד, בסדרות ממוספרות וכמובן עם חתימת היוצר.
 
 
"פרח". הדפס על פורמייקה של ויסבורד ואואקנין
 "פרח". הדפס על פורמייקה של ויסבורד ואואקנין   
היום, טכנולוגיות ההדפסה והצילום הדיגיטליות מאפשרות לכל אחד ואחד להדפיס על קנבס כמעט כל דבר: צילומים, יצירות אמנות, קומיקס וגם "סתם" ציורים שציירתם להנאתכם ב"צייר" של ווינדוס.

המרקם שמתקבל בהדפסה על קנבס הופך כל תמונה ליצירה אמנותית עם איכויות של סנטר פומפידו. ואגב, אם תקליקו ב"גוגל" "הדפסה על קנבס", תקבלו מבחר בתי עסק המציעים לכם מגוון שירותי הדפסה, תוכלו לשלוח אליהם את יצירותיכם האישיות ולקבל תוך מספר ימים את התמונה מודפסת עד הבית. המשלוח כלול במחיר.
 
Hei של מיקול קאופר. להשיג ב-artlook
 Hei של מיקול קאופר. להשיג ב-artlook   
אם יש לכם טיפת מודעות עצמית בכל הנוגע לכישוריכם האמנותיים ואתם מוותרים מראש על הפאדיחה מול האורחים, תוכלו למצוא הדפסים אמנותיים בכל חנות עיצוב פופ וארט שמכבדת את עצמה, ברבים מהקניונים וגם בחנויות כלי בית ומתנות. הרעיון שעומד מאחורי שוק התמונות הזה הוא היכולת לשווק לקהל גדול יצירות אמנות מבלי שהצרכן יצטרך למכור את גופו ונשמתו למטרה.

דרך נוספת לרכישת אוסף האמנות החדש שלכם היא דרך artlook, אתר הקניות לעיצוב ישראלי צעיר, שחרט על דגלו לקדם את העיצוב הישראלי הן בארץ והן בעולם, אשר חושף ומציע למכירה את עבודותיהם של מעצבים תעשייתיים, מעצבים גרפיים, מעצבי תכשיטים, מעצבי תקשורת חזותית ועוד. כל מה שצריך לעשות הוא להיכנס לאתר ארטלוק, לבחור את היצירה המועדפת עליכם, להקליק ולהזמין במחירים הנעים בין 400 שקל ל-1,500 שקל. בין המציגים את הדפסיהם נמצאים המעצבים מיקול קאופר, תמר ויסבורד, דניאל אואקנין ואחרים.
 

פרקטלי על כל המגרש

אפקט נוירולוגי. להשיג ב-InFractal Art
 אפקט נוירולוגי. להשיג ב-InFractal Art   
עוד אפשרות, מרשימה למדי יש לומר, תמצאו בגלריית InFractal Art, שבה תוכלו להתרשם מתמונות אמנות פרקטלית.

בלטינית fractus פירושו "שבור", ובעצם הכוונה ל‏צורה גיאומטרית נפתלת, שבורה ולכאורה אי-סדירה, שככל שנתבונן בה מקרוב יותר נראה אותן תבניות חוזרות על עצמן בקני מידה הולכים וקטנים.

לתופעות רבות בטבע צורות של פרקטלים: רכסי הרים ועננים, נהרות ויובלים, רשתות של ורידים ועורקים, התפצלויות של עצים וענפים וקווי חוף. אחרי שפתרנו את סוגיית הפרקטליות, כדאי אולי לציין שממש יהיה קשה להתעלם מתמונות הענק הללו שהופכות כל קיר לאישיות שאי אפשר להתעלם ממנה. התמונות מציגות שפה עיצובית מקורית וחדשנית והן בעלות נוכחות מרשימה ומעוררות תגובות.
 
מדורה בסלון. להשיג ב-InFractal Art
 מדורה בסלון. להשיג ב-InFractal Art   
הקונספט העומד מאחורי תמונות אלו הוא דיאלוג בין עולם המדע לעולם האמנות, כשנוסחת פרקטל פשוטה הופכת על ידי שכפול ומחזוריות לתמונה מורכבת ומרהיבה ביופיה. מחירים:החל מ-4,430 שקל

תליינות או איך תולים תמונה

אחרי ההתחבטויות האמנותיות,הגיע עת התלייה. אז איך כדאי ואיפה ממקמים על הקיר?
מומלץ בגובה העיניים של אנשים בגובה ממוצע (לא של שחקני אן.בי.איי ולא של ילדי גן) כדי שלא תצטרכו להתאמץ כדי להתפעל בכל פעם מחדש. כמו כן, השתדלו לא להנמיך את התמונה קרוב מדי למסעדי ספות או פינות ישיבה כדי שאף אחד לא יישען עליה ויהרוס אותה בטעות.
 
מונית עד הבית. Taxi של ויסבורד ואואקנין
 מונית עד הבית. Taxi של ויסבורד ואואקנין   
כמה תמונות? מצד אחד, כל המוסיף גורע וגם מצמצם את תחושת המרחב. מצד שני, להרבה תמונות על קיר אחד יש אפקט מחמם. הרעיון הוא לאזן. מצד שלישי (ברשותכם) בחדר שמעוצב בצורה מינימליסטית מתבקשת רק תמונה אחת דומיננטית ומעניינת. בקיצור, תחליטו בעצמכם.

איך מסדרים? שאלה טובה! לאלה שלא יוצאים מהקווים כדאי לנסות את שיטת הקווים הישרים: החליטו מהו הקו התחתון או העליון של כל תמונה וצרו רצף קווי. אם אתם עדיין בענייני סימטריה אבל יש בידיכם תמונות בגדלים שונים, מקמו תמונה גדולה במרכז ומשני צדדיה תלו את התמונות הקטנות יותר, או החליטו על שטח מסוים בקיר שאותו אתם רוצים למלא, ביחרו צורה הנדסית כלשהי (משולש, ריבוע, אליפסה או מלבן) והחלו בבניית הפאזל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by