בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיקה פראית 

נשיקה פראית

 
 
ניר פרח, Red

הפרסומת של סכיני הגילוח "ביק" הזכירה לאבא הטרי ניר פרח את הנהלים האסתטיים החדשים שכפה עליו בנו העולל, ואת הפתרונות היצירתיים שנאלץ למצוא להם. ביקורת פרסומות מחו"ל להורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה לעשות, אני לא מהמתגלחים הגדולים. איכשהו, שילוב גנטי נדיר של עצלנות, קצב צמיחת זיפים איטי, ועור פנים רגיש כמו אישה בדיכאון אחרי לידה, אִפשר לי עד היום להעביר מכונה על הפנים פעם בשבוע, ביום שישי. למה אני אומר "עד היום"? או!

אז ככה: ידעתי שכשהקטנצי'ק יבוא ישתנו הרבה דברים. לקחתי בחשבון את שעות השינה, את ההתעסקות עם הבקבוקים, ואת כתמי הריר שלא יורדים מאזור הכתף בחולצות שלי. גם לא עם אקונומיקה מהולה בניטרוגליצרין. מה שלא לקחתי בחשבון הוא את הבררנות האפידרמית של הגוזל.

מהר מאוד הבנתי שכשאני מרים אותו על הידיים, רצוי מאוד שלא אמעך אותו על הלחי שלי, כי מה שנתפס בעיניי כאקט של מעיכה "פוצי-מוצית", מבחינתו זה מסאז' שוודי עם נייר זכוכית מס' 4. עד שפירשתי נכון את המבט הלא-מרוצה שהוא תוקע בי כביטוי פיזי למשפט "בואנ'ה, יא טאוויל, דיר בלאק עוד פעם אחת אתה מעיז להצמיד אליי ככה את הפומפיה שלך!", נראה לי שטראומת הילדות הראשונה כבר ננטעה בו. איך הוא מעיז, הגמד הזה? סבלתי את ההריון שלו (בדרכי שלי, כן-כן), את הלידה ואת הצרחות של הגזים, אז מה קרה? קצת דוקר וכבר נשברים?

אבל טענות לחוד והבנות לחוד, נאלצתי לתגבר בעל-כורחי את תדירות הגילוח שלי מפעם בשבוע, לפעם ביומיים-שלושה. שחס וחלילה הילד לא יסבול מליטופי הקוצים שלי. אם ממש אין לי כוח אני מגלח רק את לחי ימין (נשבע לכם) ואת המסלול הזיפי המקיף את השפתיים - עצלנות, כבר אמרנו?

אם הילד שלי יראה את הפרסומת של סכין הגילוח "BIC", הוא פשוט יפרוץ בבכי של אושר. הקסם הגדול שבפרסומת הזאת הוא הסיפור הקטן שהיא מגוללת בפנינו, סיפור שנחתם ב"הפרעה" מוגזמת אחת קטנה. בכלל, פרסומות שבנויות על נוסחת ה"הגזמה" או ה"הקצנה", הן מהפרסומות הנפוצות ביותר שיש.

ז'אנר ההקצנה מאפשר לקחת כל מוצר, ולהקצין את התכונה שלו כדי להמחיש לצרכן את המסר. התבנית של פרסומות ה"הקצנה" יושבת על הנוסחה "כל-כך X, ש-Y". במקרה שלפנינו, "גילוח כל-כך איכותי, שתהיה חלק כמו אשתך".

דרך-אגב, הנוסחה הזאת עובדת מצוין גם בחיים: "האינטרנט שלי כל-כך איטי, שעד שקראתי את הסקר של הבחירות ברשות הפלסטינית, החמאס כבר ניצח". זה לא ממש קשור לעניינינו, אבל גם בחמאס לא-מי-יודע-מה מגולחים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by