בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אני רואה לך בעיניים 

אני רואה לך בעיניים

 
 
ניר פרח, Red

ניר פרח מברך על המצאת המצלמה הדיגיטלית, אבל גם מייחל שבנו התינוק יפסיק לזוז כל הזמן, וידגמן כבר תמונה אחת נורמלית, שתישלח לכל קרוב, או רחוק, משפחה. פרסומת הזויה של יצרנית המצלמות "אולימפוס" קצת מפחידה אותו. סקירת פרסומות מחו"ל להורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לתינוקות יש הרבה תכונות מקסימות. הם מחייכים, הם שובבים, הם נאיביים, הם יפהפיים, א-מה-מה, חסרה להם תכונה אחת פשוטה: הם לא מפסיקים לזוז כשמצלמים אותם. כן, חשיבות התיעוד של רגעים מסויימים כנראה לא היתה בראש סדר העדיפויות של אלוהים כשהוא החליט מה ייכנס לקופסה שלהם ומה יישאר בחוץ. ואפרופו אלוהים, תודה לאל שהוא ברא לנו את המצלמה הדיגיטלית. באמת תודה.

כולה רציתי לצלם אותו מחייך באמבטיה, ומצאתי את עצמי עם 78 תמונות שלו מרוח על כל הפריים, זורק את הטלפיים שלו לכל עבר, מרצד עם העיניים לשני כיוונים שונים, ובעיקר, אבל בעיקר, לא מפסיק לזוז.

אז עכשיו אני מוצא את עצמי יושב על המחשב, ממיין ברצינות שלא מביישת את אותו צלם שמצלם את ראשי הממשלה לפוסטר שאח"כ גולש לנו מבין דפי העיתון בכל ארבע שנים, ובוחר את אותה תמונה מושלמת, שבה ברגע של היסח דעת הקטנצ'יק שכח לזוז – והוא יושב בכל מקסימותו ומחייך למצלמה. יש! תמונה אחת נשלחת לתיקיה המתאימה במחשב, ו-77 תמונות אחרות נשלחות אחר כבוד לקרית שאול של התמונות הדיגיטליות – סל המיחזור שעל הדסקטופ.

מה עשו כל ההורים עד היום? חיכו שבוע עד שהתמונות יחזרו מפיתוח, רק כדי לגלות 24 תמונות של הגוזל הקטן מתוח כמו בצק לכל כיוון בכל תמונה? אני יודע, הצמצם במצלמות הדיגיטליות איטי יותר ממצלמות הריפלקס המכאניות, אבל עדיין – הקלות בה אנחנו יכולים היום להחליט מה אנחנו רוצים לשמור וממה אנחנו נפטרים, פשוט לא נתפשת.

שלחתי להורים שלי 5 תמונות של הגוזל במגוון פוזות שובות-לב. פייר? באמת תמונות מדהימות. אבל כשאבא שלי התפעל מיכולות הצילום המרשימות שלי, בחרתי להצניע את העובדה שכרטיס הזכרון של המצלמה הדיגיטלית התמלא פעמיים בתמונות כושלות של אותן "פוזות שובות-לב", רק כדי שבסוף היום יישארו לי 5 תמונות ראויות לשליחה.

הפרסומת האפעס-הזויה-לאללה של המצלמות הדיגיטליות של אולימפוס נשענת על אותה תובנה בדיוק, של התמונות שאנחנו בוחרים לשמור, ויותר מזה – על מה אנחנו עושים עם אלו שבחרנו לזרוק. רק מילה אחת קטנה למי שעוד לא ראה את הפרסומת – אותי אישית היא קצת מפחידה. טוב, נו, קצת מאוד מפחידה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by