בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טיול בהיי 
טיול בקססה שלך 

טיול בקססה שלך

 
טיול בהיי |
 
אוהד מילכגרוב

אנחנו לא מעודדים שימוש בסמים, העולם דווקא כן: סיור במעוזי הפרחים והקקטוסים שעשו את זה אפילו לטוני סופרנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצמח הפופולארי בעולם. אל תקטוף, נערי (FLICKR, thomaswanhoff)
 הצמח הפופולארי בעולם. אל תקטוף, נערי (FLICKR, thomaswanhoff)   
מאז שהיו הסופר-גרופ האולטימטיבי של הסיקסטיז, הלכו הסקס, הסמים והרוקנ'רול כל אחד לדרכו, והתקדמו כל אחד בקריירת סולו משלו. בעוד הסקס והרוקנרול התעדנו והתברגנו, והפכו למשהו שהמיינסטרים יכול לקבל כלגיטימי בהפסקת הפרסומות שלו, הסמים עדיין משמרים במשהו את הרומנטיקה המחתרתית של שנות ה-60. אמנם גם הם עברו התברגנות, מהאסיד של וודסטוק לקוקאין של וול-סטריט, אבל עדיין - לאיחודים הנדירים של הטריו הזה, הסקס והרוקנרול מגיעים בהאמרים ובגדי מעצבים, ואילו הסמים מועברים בסובארו בז', עטופים בשאל מהטיול מהודו.
 

והכל, איך לא, מתחיל בהודו

ילדים במלאנה. מסביב רק שדות קנאביס (FLICKR, Sajith T S)
 ילדים במלאנה. מסביב רק שדות קנאביס (FLICKR, Sajith T S)   
לפי האגודות למלחמה בסמים, קנאביס הוא הסם שמתחילים בו לפני שעוברים לסמים הקשים יותר, ואם זה המסלול שנראה גם לכם נכון, מומלץ להתחיל את הטיול במלאנה, כפר קטן ויפה מעל עמק פרוואטי בהימאלהיות של צפון הודו.

מלאנה היא אי-תרבותי בגובה 3,200 מטר מעל פני הים. הכפר נטול סממני מודרניזציה, ואפשר להגיע אליו במספר דרכים: ברגל, במסלול של יום הליכה מהכפר נגאר שבעמק קולו הסמוך, או במסלול של ארבע שעות בעלייה תלולה מעמק פרוואטי (וקצת יותר מזה אם תפסיקו לנסות לעקוף את הזקנות ההודיות שמדלגות את המסלול בקלילות ותודו בתבוסה). לתושבי הכפר יש שפה משלהם ודת משלהם. זו גורסת, בין השאר, שהאנשים שאינם תושבי הכפר הם נחותים, ולכן אסור לבני הכפר לגעת בהם.

אולי בשל סיבה זו, וגם כמה אחרות, מלאנה מוקף שדות ענקיים של קנאביס, ככה שאין מה לדאוג שלא יהיה מה שירגיע את השרירים שתפוסים מהטיפוס הקשה. אבל עליה וקוץ בה – מקומות הלינה בכפר אינם מהמשובחים שיש, והם מאכלסים מטיילים ישראלים, שסביר להניח שלפני שיברכו אתכם בשלום, יברכו אתכם בצ'ילום, ופשפשים. הרבה פשפשים, שכנראה לא מסוגלים לעמוד בקנס של 1,000 רופי על נגיעה בתושבי הכפר, ולכן חוגגים על התיירים.

ועוד משהו – לעתים קרובות המשטרה ההודית שמה מארבים בירידה מהכפר, אז אם אתם לא מעוניינים לבזבז את כל הכסף שחסכתם לטיול על שוחד למשטרה המקומית, כדאי לרדת מהכפר נקיים, או לפחות כשהחומר מוצנע היטב.
 

פחד, תיעוב, וטוני סופרנו

שני עציצי פיוטה ביתיים, עם פרח סגול מקסים בדרך (FLICKR, BeccaG)
 שני עציצי פיוטה ביתיים, עם פרח סגול מקסים בדרך (FLICKR, BeccaG)   
הפיוטה הוא קקטוס שגדל בערבות של דרום ארצות הברית וצפון מקסיקו, המכיל סם הזייתי בשם מסקאלין. זה נשתל בו כנראה כדי להשכיח במשהו את טעמו המר והמבחיל, אבל משמש באלפי השנים האחרונות לטקסים דתיים של השבטים האינדיאניים שחיו באיזור.

מעמדו החוקי של הפיוטה שונה משל סמים רבים אחרים. האמריקאים, שהבינו שלגזול את אדמתם של האינדיאנים, לטבוח בהם, לעשות את פוקהונטס (הנסיכה והסרט), ולדפוק להם את הסטלה, זה אקט ברוטאלי, החליטו להסתפק רק בפריטים הראשונים ברשימה, ולאפשר לילידים להמשיך להשתמש בפיוטה עבור טקסיהם הדתיים.

יחד עם זאת, האדם הלבן הצליח גם לכבוש לאינדיאנים את הסמים, גם אם בעירבון מוגבל. קרלוס קסטאנדה ז"ל היקנה לקקטוס תהילת עולם כשתיאר את דון חואן שלו כלקוח מועדף. האנטר תומפסון, גם הוא כבר ז"ל, דחף אותו לסמל ה"גונזו" שלו, כמו גם למקומות אחרים, ו"פחד ותיעוב בלאס וגאס" נכתב במידה רבה תחת השפעת מסקאלין, ואפילו טוני סופראנו (ספוילר למי שפספס: הוא לא ז"ל) צרך אותו באחד מפרקי העונה השישית, והבין את העולם נכון יותר בהשפעתו.

אם אתם גם רוצים לחוות את הקסם, הרי שנבאדה, ארה"ב היא המקום בו הקקטוס נגיש ביותר. וותרו על החוויה אם אין לכם את הביטחון העצמי של טוני סופרנו, והסתפקו בסטלה של אורות הניאון וצלצולי מכונות המזל של וגאס. ועוד משהו, ברוח הירוקת הסביבתית המשתלטת לנו על מדונה – על הפיוטה מרחפת סכנת הכחדה ממשית, אז אנא, קנו ממישהו שגידל את הקקטוס, ולא עקר אותו מהטבע.
 
 

לא מצליח לשלוח אי-מייל? קח סן פדרו

עבודת אמנות של תלמיד באוניברסיטה מקסיקאית. סוגסטיבי (FLICKR,esparta)
 עבודת אמנות של תלמיד באוניברסיטה מקסיקאית. סוגסטיבי (FLICKR,esparta)   
אם פניתם בפניה הלא נכונה באלבקרקי ומצאתם את עצמכם בצדה הדרומי של היבשת, בוודאי תשמחו לשמוע שקקטוס בשם סן פדרו, בן-דודו (הנפוץ בהרבה) של הפיוטה, צומח בהרי האנדים של פרו ואקואדור, ומשחק תפקיד חשוב בתרבות המקומית כבר למעלה מ-3,000 שנה, ובשנים האחרונות מספק גם לתיירים באיזור אמצעי מרגש הרבה יותר מאי-מיילים לתקשר עם אבותיהם.
 

מיליארד סינים לא טועים

ורדה, נפלה לי העדשה לבפנים. קססה במסיבה (FLICKR, r0bz)
 ורדה, נפלה לי העדשה לבפנים. קססה במסיבה (FLICKR, r0bz)   
אז נכון שמרקס טען שהדת היא אופיום להמונים, אבל לאלה מבינינו שלא מצליחים להתמסטל מישו, וגם את היין של הקידוש לא ממש מסוגלים לשתות, תמיד קיימת גם האופציה המקורית.

מצחיק לחשוב שרק לפני כ-150 שנה נלחמה אנגליה על הזכות למכור לסין ולמכר את הסינים לאופיום, כנגד רצונה של סין. תבוסתה של סין במה שנקרא מאז "מלחמת האופיום" ב-1858 הכריחה אותה למעשה להפוך את האופיום לחוקי, ולהתחיל לייצרו בכמויות אדירות. התוצאות: התמכרויות של עשרות מיליוני סינים מאמצע המאה ה-19 ועד המהפכה הקומוניסטית ב-1949, אז השמיד מאו את האופיום, כמו חלקים גדולים מהמכורים והסוחרים מהמדינה. או אז נותר האופיום נחלתם של הסינים בפריפריה, ובין השאר של מדינות "משולש הזהב" של האופיום– מיאנמאר (בורמה), לאוס, תאילנד וויאטנאם.

בלב "משולש הזהב", על גדות נהר המקונג, שוכנת לואנג פראבאנג, עיר הבירה הקודמת של לאוס, עיר קולוניאלית שקטה ומקסימה ביופיה, שמנוקדת בעשרות מנזרים בודהיסטים יפהפיים (או מרכזים לחלוקת אדולן, בעגה המרקסיסטית). וכן, אם תרצו לעשן איזה מקטרת, סביר להניח שתתקלו במישהו שיציע לכם, בעיקר באיזור שוק-הלילה. לאור הקסם הטבעי של המקום, לא בטוח שתצטרכו את זה.
 

פסקת סיום עם זרעים

אבל למען האמת, רחוק ככל שתסעו, מעטים הם הסמים, ומעטות הן התחושות שישוו לזה של גראס מלא בגרגירי חול שהובא מההרים של סנטה-קטרינה, כשהירח מתחיל לעלות מבין ההרים הסגולים, ורוח נעימה וקרירה מתחילה לעלות מהים, ומתערבב עם ריח העשן והידיעה, שאתם נמצאים במקום המדהים בעולם.

בחזרה לפרויקט סקס, סמים ורוקנ'רול

פשוט אמרו כן - מדריך אמסטרדם לסטלן המתחיל
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by