בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
אנגליה 
רוקיסטים בשחקים 

רוקיסטים בשחקים

 
אנגליה |
 
יואב כהן

שניים וחצי כוכבי המוזיקה שנוחתים כאן בכל קיץ משאירים את הישראלים עם טעם של עוד. בלי שופינג, בלי מוזיאונים: תיירות המוזיקה של הישראלים החדשים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באה, הלכה. מי הבא בתור? טורי איימוס בהופעה (FLICKR, krissikes)
 באה, הלכה. מי הבא בתור? טורי איימוס בהופעה (FLICKR, krissikes)   
לורין היל באה והלכה, טורי איימוס עשתה בדיוק את אותו הדבר, וההתרגשות, אם היתה, חלפה ביעף. אתם שומעים את המוסיקה שלהם, קוראים עליהם באינטרנט, ומתים לראות אותם מופיעים בלייב. אבל רובם סופרסטארים עולמיים שלא סופרים אותנו כתחנה ברורה בסיבוב העולמי שלהם, ואתם נשארים בישראל הקטנה לצ'טט עם מעריצים מקומיים באירופה, שזכו להריח את האליל שלכם מרחק מטר מהזיעה הנוטפת שלו. מזל שיש לכם MTV.
 

תכנית רוק כבקשתך

פסטיבל רוק אם רינג, גרמניה 2006. עשרות אלפי צעירים מכל העולם (FLICKR, rp72)
 פסטיבל רוק אם רינג, גרמניה 2006. עשרות אלפי צעירים מכל העולם (FLICKR, rp72)   
חברות הנסיעות בארץ נכנסו בשנים האחרונות למגמה חדשה - תחום שיווק תיירות המוזיקה. ביניהן בולטת חברת Ontour, שייחודה הוא שיווק של חבילות רוק ופופ בלבד. הרעיון שעומד מאחוריה, הוא שוויון זכויות מוחלט ליוצאי המזרח התיכון, שנדפקו מבחינה גיאו-פוליטית ונאלצים למצוא פתרונות יקרים ומסובכים כדי לראות הופעה של הזמר או הלהקה האהובים עליהם בפסטיבלי המוסיקה המובילים בעולם. לפי מחלקת השיווק של Ontour, התופעה בקרב צעירים וישראלים ככלל הולכת וגדלה עם השנים, עם היווצרות ביקושים לאירועי תרבות מוסיקליים אלטרנטיביים כערך מוסף ואיכותי, מעבר לשיטוט ברחובות וריצות שופינג מטורפות. המגמה התיירותית החדשה מתאימה בעיקר לחודשי הקיץ, הן מבחינת ההיצע הפורח והן מבחינת המקומות בהם נערכים המופעים - תחת כיפת השמיים ולא באצטדיונים סגורים.

לדברי איציק משיח, האחראי על בניית המוצרים הייחודיים ב"צבר תיירות ונופש", "היום יותר ויותר ישראלים מתכננים את חופשתם בהתאם להופעה מסוימת, וישנם השואלים האם מתקיימת הופעה בתאריכים בהם הם מעוניינים לצאת לחופשה."

וככה זה עובד: אתם תעזבו את הארץ יחד עם עשרות גרופיז ישראלים במסגרת טיול מאורגן, ותפגשו עם אלפי זרים נוספים מהעולם לאירועי מוסיקה נבחרים מכל הגוונים והטעמים, ברמות תקציב משתנות. הסוכנויות יקצרו לכם את כאבי הראש של הסידורים החשובים, ויאפשרו לכם להתפנות נטו לחגיגה האמיתית. מי שמעוניין לפקוד את הפסטיבלים לבדו, בלי כל הג'מעה, יקבל תוכניה כבקשתו, כולל דרישות מיקום ישיבה באולם או באצטדיון.
 

גרמנים ערומים ושירותים כימיים

עוד שניה מורידים חולצה? צעירים בפסטיבל קואצ'לה (FLICKR, thiago Hirai)
 עוד שניה מורידים חולצה? צעירים בפסטיבל קואצ'לה (FLICKR, thiago Hirai)   
טל אימגור, גרופית ותיירת מוזיקה ותיקה יחסית, היא קהל היעד הקלאסי של תיירות המוסיקה: היא שומעת בעיקר רוק אלטרנטיבי, מהארקטיק מנקיז, דרך בק ועד ג'ון מייר, ונמנעת ממוסיקה ישראלית. ברזומה של טל תמצאו שלושה טיולי מוסיקה מכובדים באירופה: פסטיבל Rock Am Ring בגרמניה, בו שהתה שלושה ימים באווירת קמפינג ונסעה במיוחד בשביל המוסיקה; פסטיבל V בסטפורד, אנגליה, בו שהתה יומיים וערכה אחריו סיור השלמה בלונדון; ופסטיבל Music in the Park, בו שהתה שלושה ימים באוהל, ובילתה יומיים בפראג, כדי לאזן את השינה (ואת הגב), על מיטה במלון.

לפסטיבל Music in the Park הגיעו השנה כ-80 אלף איש, שהתחלקו בין 3 במות מרכזיות ומושקעות מבחינת סאונד ותאורה שמעניקים את כל החוויה. בנוסף, מתחם הפסטיבל עצום בגודלו (פארק הירקון קטן לעומתם), מגיעות לשם להקות בין לאומיות המוכרות יותר לקהל האירופאי, ולא בטוח שהם יבצעו אלינו עלייה בקרוב. הלהקה שסוגרת את הערב נותנת שואו של שעתיים בערך, ושאר הלקות לא מאכזבות כלל עם שעה מקפיצה. כאן לא תתקלו בפקקי תנועה, האנשים לא דוחפים וחונקים אותך, ויש תרבות לינה נוחה ובטוחה, למרות אווירת ה"וודסטוק". הטיפ של טל: הדבר היחיד שאולי לא בטוח להשאיר באוהל זה בירות...
 
 
פיית'לס בקואצ'לה, 2006 (FLICKR, feverblue )
 פיית'לס בקואצ'לה, 2006 (FLICKR, feverblue )   
בכל הפסטיבלים הללו היא לא תשכח את הגרמנים, שמספקים טירוף משלהם לפסטיבל, החל מהשתכרותם כלות עם 20 בירות על הבוקר, והתהלכותם חצי ערומים ברחבי המתחם, בבגדי ים הזויים סטייל "בוראט", או בחצאיות סקוטיות נטולות תחתונים. לחוטפים בחילה לא מומלץ להגיע לשירותים הכימיים, שעוברים בחלקם התעללות לא ברורה של מעשי קונדס.

נציג הגרמנים, פטריק קאהן מהעיר האנובר, לא שמח לשמוע על הדימוי שדבק בו, אבל הוא מאשר את הפרטים. פטריק היה בפסטיבל המוסיקה Coachella שנערך בקליפורניה. מדובר בפסטיבל של מוסיקה פרוגרסיבית (מתקדמת) שמשולבת עם ויזואליות רבה ומולטי מדיה. למקום מגיעים יותר מ-50,000 משתתפים, והוא מבהיר כי מחוץ למגרש הביתי שלהם, הגרמנים מתנהגים אחרת.
 

תבחרו טרק

ידיים למעלה, ועזבו אתכם משופינג (FLICKR, mulling it over)
 ידיים למעלה, ועזבו אתכם משופינג (FLICKR, mulling it over)   
מ"צבר" מוסיפים כי "לאור העובדה שהביקוש לנסיעות להופעות של להקות וזמרים בינלאומיים עלה בקרב הישראלים בשנים האחרונות, וכי המגמה נוגעת לכל הגילאים אוהבי המוזיקה על כל גווניה - כמה אלפי ישראלים ייהנו מהשירות החדש של חבילות להופעות רוק ומוזיקה בחו"ל". חברות התיירות בארץ מציעות דילים להופעות חלומיות, אם כי לא תמיד זולות, נכון לפרסומים האחרונים:

חברת Ontour מציעה את חבילת ה-Student Island – שבעה לילות באוגוסט עם שינייד אוקונר, הקילר'ס, מדנס, טול, פיית'לס ועוד רבים וטובים, עם שני לילות במלון על בסיס ארוחת בוקר, טיסות וכמובן כרטיסי כניסה לכל ימי הפסטיבל, ב-695 אירו.

"צבר תיירות ונופש", בנתה את המותג "צבר show" שמציעה את פרינס, בלונדון, ב-585 ליש"ט, ואת רד הוט צ'ילי פפרס, בגלזגו, סקוטלנד, ב-755 פאונד. חבילות הטיסה כוללות טיסות, 3-5 לילות במלון על בסיס לינה וארוחת בוקר, וכרטיסי כניסה להופעות.

"דיזנהויז יוניתורס" מציעה את פרינס בלונדון החל מ- 730 אירו, ואת רוד סטיוארט בפריס החל מ- 916 אירו. החבילות כוללות טיסות, 3-4 ימים במלון וכרטיסים להופעה.
 

אריזה אתגרית

טל מספקת רשימת ציוד חיוני לטיול רוק, מבלי שיתרושש לכם הכיס בארצות היעד ומבלי שתיזכרו, בשלוש בבוקר פתאום, שגופיה תרמית זה נורא חשוב :

אוהל , שק"ש ומוכנות נפשית לכל מזג אוויר, כיוון שאירופה הפכפכה בעניין הזה. בלילות של 3 מעלות אתם תישנו לעיתים עם גופייה תרמית, ותתעוררו ליום של 30 מעלות פלוס. כשהגשם מפתיע, הוא מביא איתו בוץ, ונדרשות זוג מגפיים יבשות. מי שעשה טירונות 02 ושירת בעיקר במסעדות של קניון עזריאלי, שלא יצפה לאות הרמטכ"ל.

בחזרה לפרויקט סקס, סמים ורוקנ'רול
רוק דה קסבה - פסטיבלי הרוק שלא תרצו לפספס הקיץ
בעקבות סרג'נט פפר - טיול ביטלס בלונדון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by