בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מירוץ נגד הזמן 

מירוץ נגד הזמן

 
 
ניר פרח, Red

האב הטרי ניר פרח מצא עצמו רודף אחר שלבי ההתפתחות של בנו הקטנטן, ומקווה שיקדים את כל בני גילו, ויוכיח שהוא באמת גאון. עד שפרסומת חכמה הזכירה לו שאולי כדאי שירגע, וגרמה לו למהפך מחשבתי. ביקורת פרסומות להורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מהרגע בו התינוק מגיח לאוויר המאובק של העולם הזה, רוב ההורים נכנסים למוד שבו הם רק "מחכים לרגע הראשון בו הוא יחייך, יחזיק לבד את הבקבוק, יתהפך או יגיד "אהוועהאוגררר".

לפני שבוע פתאום ירד לי האסימון. המירוץ אחר המיני-אבולוציה הבלתי נמנעת הזאת יהיה מהר מאוד בעוכריי. כי הרי בסופו של דבר התינוק יתהפך, נכון? כולנו בסופו של דבר התהפכנו, אז מאיפה נובע הרצון העז הזה להקדים את המועד ככול האפשר?

כאילו, ברור לי שכל שינוי והתקדמות מסמלים עוד שלב בסולם ההתפתחות של התינוק שלך (עוד צעד לקראת מה? לקראת פרישה לגמלאות?), אבל אני כאבא, חי עכשיו בנוסטלגיה של מחר. החוויות שממלאות את היומיום שלי, הם הזיכרונות אליהם אני אתגעגע בעוד חודש. בעוד שנה. בעוד עשרים שנה.

אז החלטתי לעשות את ההיפך. להתרפק על כל דריכה במקום של הקטנצי'ק. על כל שניה שהוא עוד לא מדבר, עוד לא הולך, עוד לא יודע שמיץ פטל, או במבה, או טיבון 750 גרם טעימים פי אלף מהפורמולה הזאת שהוא טוחן כל שלוש שעות. שהוא עדיין בחזקת "לא נגענו", עוד הכי בקצה השני של סקאלת פג התוקף, שהוא הכי תמים וטרי שבנאדם יכול להיות, עדיין עם ריח של ניילונים.

אולי בגלל זה אני פחות אוהב להלביש אותו בג'ינסים הקטנטנים ובחולצות פולו זעירות (למרות שאני מודה שהוא חתיך הורס בהם), כי את זה יש לו עוד בממוצע 78.7 שנים ללבוש. אבל ל"בייבי-גרואו 0-3 חודשים" הוא כבר בחיים לא ייכנס, ולא בגלל המידה אלא בגלל הגזרה.

אנחנו עסוקים יותר מדי בלתת לילדים שלנו לוק של מבוגרים, מצלמים אותם עם משקפי שמש וקונים להם נעליי טימברלנד, במקום לתת להם לגדול בשקט.

על חכמת החיים של הפרסומת המדהימה לאקס-בוקס אני בוחר להסתכל בפריזמה הסובייקטיבית שלי, כאבא שרואה את השינויים היומיומיים האלה ומבין שהם לא יחזרו בחיים (אולי רק בילדותי השלישית), ושצריך לנצל ולשמר כל רגע קיים. עכשיו, במקום לשבת ולעקוב אחרי הקטנצ'יק בשבע עיניים, ולחכות "לרגע הראשון" שלו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by