בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורות וקריירה 
חוזרות לשוק 

חוזרות לשוק

 
הורות וקריירה |
 
אביב דילבסקי

מדוע נשים שעוזבות את מקום עבודתן לתקופה, מתקשות למצוא עבודה בתחום הכשרתן, גם אם הן המובילות בתחום? שוות דיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
את זה שנשים נושאות את רוב הנטל שבתחזוקת המשפחה, גידול הילדים וההשקעה במשק הבית אנחנו יודעים. ידוע גם שרוב מקומות העבודה לא מקלים על נשים שחוזרות לעבודה לאחר חופשת לידה, וכי הוצאות הטיפול בילדים בגנים ובמעונות ראויות לסבסוד ממשלתי, שאינו מגיע. אך מחקר שנערך בארה"ב מוסיף נדבך נוסף לקשייה של האישה לשלב בין חיים מקצועיים לחיים אישיים.
 
גם צריכה להוכיח את עצמה מחדש? האם הטרייה, מירי בוהדנה (צילום: יח"צ)
 גם צריכה להוכיח את עצמה מחדש? האם הטרייה, מירי בוהדנה (צילום: יח"צ)   
במרכז לשילוב עבודה ואורח חיים בארה"ב, בשיתוף החברות הגדולות במדינה, ביקשו לבדוק מהם האתגרים העומדים בפני אישה, כאשר היא מנסה לחזור למעגל העבודה. מהמחקר, בו השתתפו אלפי נשים, עלה כי נשים בעלות כישורים למקצוע בתחום מסויים שעוזבות את מקום העבודה לתקופה מסויימת (לרוב עד שנתיים), משלמות מחיר לא קטן על כך שלקחו הפסקה.

הרזומה המוכתם בגרבר מאבד ממשקלו, יכולת ההשתכרות קטנה בעשרות אחוזים, והן צריכות להוכיח את עצמן מחדש, גם אם היו מובילות בתחומן. גם הסטיגמות על נשים שלא מוותרות על הכל בשביל הקריירה לא מאחרות לבוא. השבות זוכות ליחס מקצועי מזלזל, היות ובתקנון האולימפוס המקצועי עזיבת התחום, ולו לתקופה קצרה, מעידה על חוסר רצינות ומקצועיות.

אין צורך לערוך מחקר מקביל בישראל, כדי לדעת שאצלנו המצב לא יותר טוב. דווקא ישראל, מדינה שמעודדת ילודה באופן מוצהר, לא מאפשרת לנשים לקיים אורח חיים המשלב אימהות עם קריירה ועיסוקים אחרים. אם עזיבת העבודה אינה קשורה בילודה, אלא למשל בסעד להורה מבוגר או חופשה בקאריביים (שהיא זכותו של כל אדם לא פחות מלהפרות ולהתרבות), הסיכוי להתקבל לעבודה בזרועות פתוחות קטן אף יותר.

יעל, בת 36 ממרכז הארץ, התחילה את דרכה המקצועית בתחום החינוך, אך עזבה את התחום על מנת לעסוק בכתיבה עיתונאית. לאחר שכתבה במשך תקופה בעיתון גדול וניסתה לבסס עצמה בתחום, החליטה לעזוב אותו על מנת לפתח עסק משל עצמה, אך האימהות דפקה בדלת וההמשך כבר מובן.

"בגלל שיש לי תינוק בן שנה, אני עושה דברים יותר מהבית, בין היתר לעבוד. אבל עבודה מהבית הרבה פחות מוערכת" אומרת יעל, שעובדת בימים אלה על חוברת לימוד לבתי ספר תיכוניים בתחום המגדר, מדע וטכנולוגיה. "החלטתי שחשוב לי לפנות את הזמן להתייחס לבניית משפחה, שזו מטרה חשובה בעיני" מסבירה יעל, "רציתי גם למצוא מקום עבודה שיאפשר לי לממש את האינטרס שלי ולהיות יותר פנויה, אבל זה לא קיים".
 
 
יעל בחרה לוותר על העיתונאות למען בניית בית ומשפחה, משום שהבינה שמעטים, אם בכלל, יעסיקו אותה בהיקף העבודה שהיא מסוגלת לו, בשלבים התחלתיים אלה של הקמת משפחתה. "אני מוותרת עכשיו בחיים שלי על לבחור מקום עבודה איכותי באמת, כי אני יודעת ששם יתבעו ממני יותר זמן ועבודה משאני יכולה לתת".

אך יעל היא לא היחידה שמוותרת – מקומות עבודה רבים מוותרים על נשים מהטובות בתחומן, משום שאינן מסוגלות או אינן מוכנות להשקיע את כול כולן אך ורק בעבודה. "כשעבדתי בעיתונות באופן אינטנסיבי, בעיתון שתבע ממני הרבה עבודה, אמרו לי שלכתוב זה כמו לשחק כדורסל - צריך למסור את הכדורים כל הזמן למישהו" מסבירה יעל, "לי חשובה האיכות בעבודה ולא רק ההספק. אבל העורכים רק רוצים עוד ועוד חומרים, ופחות מתייחסים לאיכות העבודה. ככה זה עובד".

דווקא בתרבות המערבית שלנו, שמעודדת ואף מחייבת אותנו למצויינות, אם לא לשלמות, יש בזבוז מלא ומיותר של נשים מוכשרות. משל היינו בני דור המהפיכה התעשייתית, טיב העובד נמדד עדיין ברמת ההשקעה שלו, ולא ברמת הכישורים והכישרון שלו. "יש לי המון מיומנויות, המון מה לתת למקום עבודה, ועוד כמה שנים ארצה ודאי לחזור במלוא כוחי ועם הכישרון שלי לעבודה ", אומרת יעל, " אבל אם לא אעשה הכל כדי לחזק את הכישורים והקשרים שלי, אני מפחדת שאני אאבד את היכולת לחזור ולהשתלב בשוק במקום חזק".
 
 
הגמשת שעות העבודה תסייע לשילוב בין החיים לעבודה (אילוסטרציה: boger, flickr)
 הגמשת שעות העבודה תסייע לשילוב בין החיים לעבודה (אילוסטרציה: boger, flickr)   
המחקר שנערך בארה"ב הביא את החוקרים למסקנה שחברות צריכות להשקיע את האנרגיה שלהן במשיכת והחזרת עובדות בעלות כישורים גבוהים בתחומן, משום ש"מלחמת הכשרונות" בחיתוליה. הדור הראשון בשינוי במדיניות ההעסקה, עזר להכניס נשים למעגל העבודה, פשוט ככוח עובד. הדור השני לתהליך מתמודד עם נשים שאינן רק כוח עבודה, אלא כישרון, יכולת והכשרה באיכות שחבל לאבד בשם הבהלה לתפוקה.

אחת הדרכים למיצוי טוב יותר של החברה הנשית המוכשרת היא הגמשת שעות עבודה, שתאפשר לאישה לשלב בין שאיפותיה המקצועיות למחויבויותיה האחרות, לפתח את האמביציה של נשים עובדות, ולבטל את הסטיגמה שקושרת עזיבת מקום עבודה לתקופה לחוסר מקצועיות או חוסר רצינות. סביר להניח שהחשש מהסטיגמה הזו בדיוק, מונע מגברים רבים לנצל את חופשות הלידה המגיעות להם כחוק, יחד עם הפחד לחזור לעבודה לא מעודכן, ולהישאר "מחוץ לעניינים".

אם נתחיל לשים את הדגש בכל תחומי חיינו על האיכות ולא על הכמות, ואם מעסיקים ישימו דגש על יכולותיה וכישוריה של העובדת ולא על תפוקתה ככוח עבודה, איכות החיים של כולנו תשתפר, ובגדול. כך, נשים יוכלו להרגיש בטוחות לקחת פסק זמן מהמרוץ, כישרונות לא יתבזבזו בשם הקפיטליזם, ואיכות התפוקה של כל עסק תהיה גדולה בהרבה מהכמויות שבעליו מפנטזים לייצר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by