בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נני יקרה לי  

נני יקרה לי

 
 
נענע אמא

האם קרב היום בו יקבלו נשים הטבות מס בגין טיפול בילד? לאחר שנים של זעקות שלא נשמעו היטב עד למסדרונות הכנסת, ההצעה בדבר עברה בקריאה טרומית. על מנת לעזור בקידום הרעיון, חתמו עכשיו על עצומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למען עתיד טוב יותר (צילום: sxc.com)
 למען עתיד טוב יותר (צילום: sxc.com)   
העובדות מדברות בעד עצמן, נשים רבות בישראל אינן שבות למעגל העבודה, וזאת בעקבות הנתח העצום שעליהן להקדיש מתוך משכורתן עבור מטפלת לילדים.

חברת גיזה זינגר-אבן ערכה מחקר עבור שדולת הנשים שהעלה, כי בישראל 21% מהנשים ללא ילדים אינן עובדות, לעומת 34% מהאימהות לילדים עד גיל 4 שאינן עובדות, למעלה מפי שניים. עלות טיפול בילדים היא אכן חסם מהותי להגדלת שיעור ההשתתפות של נשים בכוח העבודה במשק.

על מנת לשפר את הסטטיסטיקה, זועקים ארגוני הנשים זה שנים רבות, לחוקק חוק שיטיב עם האמהות העובדות, ויכיר במס עבור הטיפול בילדים. זעקה זו שהיתה אמורה לזעזע את מסדרונות הכנסת, נשארה עד עתה ללא מענה.

רק לשם ההשוואה, בקנדה קיים חוק לניכוי הוצאות טיפול בילדים. החוק מתיר ניכוי של הוצאות טיפול בילדים עד גיל 16, אך סכום הניכוי קטן עם עליית גיל הילד. בספרד קיים זיכוי בסכום קבוע לאם, עבור כל ילד בגיל 3, בתנאי שהאם עובדת לפחות ב- 50% משרה. אפילו בארה"ב, מדינה בעלת גוון קפיטליסטי טהור, הוצאות הטיפול בילד הן הוצאה מוכרת, על-פי חוקי המס הפדראליים, וקיימות תקרות שונות שאינן לפי גיל הילד, אלא לפי הכנסות המשפחה ולפי מספר ילדים.

האם המהפכה צפויה להתחיל? סביר להניח שמוקדם מדי לרקוד על בריקדות, אך ניתן לראות ניצוצות ראשונים של תקווה באופק. הכרה בהוצאות הטיפול כהוצאה מוכרת, הן לשכירות והן לעצמאיות, עברה בקריאה טרומית, וממשיכה את דרכה לקריאה ראשונה.

תנו יד למאבק הקורא להכיר בהוצאות גידול הילדים. חתמו עכשיו על עצומה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by