בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
דירוג חברות תעופה 
טסים בסטייל 

טסים בסטייל

 
דירוג חברות תעופה |
 
אודליה יקיר ותיירות נענע

הסקר העולמי לדירוג חברות התעופה השוות אמר את דברו: אסיה והמזרח חזק בפנים, האירופאים הרחק מאחור, וגם כמה מלים על אל על

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מבטיחות ועד חיוכים: דיילת של סינגפור איירליינס בפעולה (FLICKR, the toe stubber)
 מבטיחות ועד חיוכים: דיילת של סינגפור איירליינס בפעולה (FLICKR, the toe stubber)   
השיא השנתי שנרשם ביום חמישי האחרון, ה-16 באוגוסט, בתנועת הנוסעים בנתב"ג - 249 טיסות שהמריאו ונחתו בשדה בתוך 24 שעות – צפוי, על פי הערכות, להישבר שוב ביום חמישי הבא. עונת החגים הממשמשת ובאה צפויה לשמור על העומס בשדה התעופה הלאומי, כשעם ישראל ייצא בהמוניו לחגוג כל חג יהודי מסורתי אפשרי בגולה.

ההגירה ההמונית בחודשי הקיץ היא תופעה גלובלית, כמובן, לפחות בחצי הכדור בו ילדי העולם חוגגים את חופשתם בחודשי יולי-אוגוסט. בתזמון מושלם, התקיים ב-27 ביולי טקס "חברות התעופה הטובות בעולם". הטקס היוקרתי נערך על בסיס סקר מקיף שערכה סקייטרקס, חברה בריטית פרטית אשר הוקמה בשנת 1989, ומתמחה בניתוח מוצרים ומגמות נוסעים בעולם התעופה. היא רצינית מספיק כדי למנות בין לקוחותיה 210 חברות תעופה ו-65 שדות תעופה ובשל שמה הטוב של סקייטרקס, אשר נקנה בדמם של כ-3,500 סוקרים מרחבי העולם, פרסי שדות התעופה וחברות התעופה שלה נחשבים ליוקרתיים בשוק.

בסקר המקיף ביותר שערכה מאז הקמתה, בחרה סקייאטרקס את חמש חברות התעופה המובילות בעולם לשנת 2006/2007. הסקר, אשר ערך 11 חודשים וכלל 14 מיליון משיבים, דירג את חברות התעופה על סמך שקלול של משתנים רבים, משירות לנוסע על הקרקע ובמטוס, דרך המרווח בין המושבים, ועד איכות האוכל והתמורה הטובה ביותר ביחס למחיר.
 

והזוכה היא

קופסת החטיפים של "תאי איירוויס": המכסה נפתח לגלויה (FLICKR, The Lawleys)
 קופסת החטיפים של "תאי איירוויס": המכסה נפתח לגלויה (FLICKR, The Lawleys)   
האוסקר של חברות התעופה הולך השנה ל"סינגפור אירליינס", אשר השתדרגה מהמקום ה-7 בשנה שעברה. בנוסף לזכייה במקום הראשון בשקלול הכללי, חברת התעופה הלאומית של סינגפור זכתה במקום הראשון גם בקטגוריית "מחלקת העסקים הטובה ביותר". במקום השני השנה מדורגת "תאי איירוויס", חברת התעופה התאילנדית, ומעט אחריה, במקום השלישי והמכובד, הגיעה "קתאי פסיפיק" ההונג-קונגית. מהירי המחשבה שמו לב בוודאי לשליטה המסיבית של חברות אסיאתיות בשלושת המקומות הראשונים. עמיתותיהן מאירופה וארה"ב נאלצו לאכול את האבק שהן השאירו אחריהן, אם כי הכבוד המערבי ניצל בזכות "בריטיש איירוויס", אשר התברגה במקום ה-10 המכובד.
 
 
המחלקה הראשונה בקטאר. הסוד לא נמצא רק בשמפניה (FLICKR, PYONKO)
 המחלקה הראשונה בקטאר. הסוד לא נמצא רק בשמפניה (FLICKR, PYONKO)   
דיילי האוויר האדיבים ביותר

לחברת התעופה של מלזיה יש את צוות הקבינה הטוב ביותר בעולם, או כמו שהסביר זאת מנכ"ל החברה, אידריס ג'אלה, כששמע על הזכייה: "אנחנו מתייחסים ללקוחותינו כאילו היו אורחים בבתינו". צוות האוויר הטוב ביותר נבדק על-פני פרמטרים רבים, חלקם ברורים מאליהם (הגשת ארוחות וכדומה), חלקם אישיותיים: הדיילים נבחנו גם על האדיבות שלהם, ההתלהבות ותשומת הלב האישית. עקביות היא מרכיב חשוב בסקר מסוג כזה, המתפרש לאורך חודשים ארוכים כל כך, וגם כאן זכתה מלזיה בציונים גבוהים: בכל פעם שאתה עולה על מטוס שלה, אתה יכול להיות בטוח שתקבל שירות טוב, שאינו נופל מהשירות שקיבלת בפעם הקודמת שטסת עם החברה.

מעניין יהיה להתנסות באירוח נוסח מלזיה, אבל כנראה שלא יהיה לנו העונג לכך בזמן הקרוב, אלא אם כן אתם שייכים לאותם ברי מזל שמחזיקים בדרכון אירופאי.

המחלקה הראשונה הטובה ביותר

חברת התעופה של קטאר קטפה את התואר הנכסף, וממשיכה את מגמת השיפור המתמדת בה מצויות חברות התעופה של האמירויות בשנים האחרונות, לפחות בכל הנוגע למוצרי שירות. לדברי מנכ"ל סקייטרקס, קטגוריית המחלקה הראשונה תחרותית מאוד, ואינה מתבססת רק על סוג השמפניה המוגשת לנוסעים, או על גודל המושב. המרכיב החמקמק שנתן לקטאר את התואר, ובשלו חמק מידיהן של חברות מצטיינות אחרות בתחום, כגון לופטהנזה, הוא גורם ה"פיל גוד" – עיצוב פנים ושירות שמוציאים אותך מהמטוס לא רק רגוע לחלוטין, אלא גם מחייך.
 
החיים הקשים של המחלקה הראשונה. מבחר המשקאות ב"גולף אייר" (FLICKR, crucially)
 החיים הקשים של המחלקה הראשונה. מבחר המשקאות ב"גולף אייר" (FLICKR, crucially)   
מחלקת התיירים הטובה ביותר

"קוריאן אייר" הרוויחה את התואר ביושר על סמך קומבינציה מנצחת של איכות מוצר ושירות. באופן לא מפתיע, החברות שלהן המחלקות הראשונות ומחלקות העסקים הטובות ביותר, הן גם החברות המצטיינות במתן שירות לכלל הנוסעים, גם כשהם במחלקת תיירים. הכי כדאי לטוס, ובסדר יורד, עם מלזיה איירליינס, סינגפור איירליינס, וקטאר.

הבידור הטוב ביותר

"אמירייטס", חברת התעופה של דובאי, תבדר אתכם בצורה הטובה ביותר, גם כשאתם במחלקת התיירים. חבילת הבידור שלה כוללת את המסכים החדישים ביותר על המושבים, מערכות האודיו המתקדמות ביותר, ומבחר סרטים גדול במיוחד.

האוכל הטוב ביותר

אוכל הוא אחד ממרכיבי הטיסה החשובים ביותר. אנחנו יודעים את זה, אתם יודעים את זה וגם "גולף אייר", חברת התעופה של בחריין, יודעת את זה. עם זאת, בבחריין מאמינים שהטוב ביותר צריך ללכת לנוסעים המשלמים את מירב הכסף, ולכן הם לא מדורגים בין חמשת הראשונים בקטגרויית האוכל במחלקת התיירים. המקום הראשון המכובד בתחום זה נתפס על-ידי "אייתד" (Eithad), המקום השני על-ידי "אמירייטס".
 

כמה מלים על הסארי והסראפן

סקייטרקס, מסיבות מובנות בהחלט, לא בודקת כמה פרמטרים שמנעימים אף הם את הטיסה. קחו לדוגמא את קטגוריית האופנה. אם היה נערך סקר כזה, סביר להניח שגם כאן היו האסיאתיות לוקחות את כל הקופה. לטוס בסינגפור אירליינס, או בתאי, היא חוויה שהם גם חגיגה לעיניים. הלבוש המסורתי, על כל גווניו הססגוניים, מהווה תוספת צבעונית לשירות המוצלח, במיוחד כשצוות הדיילים מרענן את המלתחה לפחות פעם אחת במהלך הטיסה.

"אייר אינדיה", חברת התעופה ההודית, אומנם לא זכתה באף תואר בסקר, אבל הסארי שלובשות הדיילות בהחלט ראוי לאזכור. לעומת זאת, KLM, חברת התעופה ההולנדית, טורחת להלביש את דיילותיה בחצאיות בגזרת הדודה נחמה, המדגישות ביתר שאת את ממדיהן הויקינגיים.

אי אפשר לסכם סקר כזה מבלי להגיד כמה מלים פטריוטיות (או שלא), על חברת התעופה הלאומית שלנו. "אל על" לא זכתה באף תואר. יתכן והסיבה לכך היא צי מטוסיה ומספר יעדיה הקטנים בהשוואה לאלה של הזוכות, אך הסבר סביר יותר הוא שיש לנו עוד הרבה מה ללמוד. אל על זוכה אצל סקייטרקס בדירוג משוקלל של שלושה כוכבים (מתוך חמישה). בקטגוריות החשובות ביותר לנוסע הממוצע (מחלקת התיירים, אלא מה), זוכה אל על לשני כוכבים בתחומי האוכל, אדיבות השירות, היענות מהירה לבקשות הנוסעים, ונוכחות הצוות בקבינה. נקודת האור של מחלקת התיירים מצויה בסיוע להורים לילדים בעת הטיסה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by