בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רשיון לבגוד 

רשיון לבגוד

 
 
נויה נרדימון

אל תדאג, היא חושבת עליך, אבל שוכבת עם כולם. מסיבות הסווינגרס בישראל: מי עושה את זה, איך עושים מנוי שנתי, ומה המחיר האמיתי של הסקס החופשי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממ, מעניין עם מי אגמור את הערב. כל קשר בין המצולמים לסווינגרס מקרי (FLICKR, benjaminsiegel)
 הממ, מעניין עם מי אגמור את הערב. כל קשר בין המצולמים לסווינגרס מקרי (FLICKR, benjaminsiegel)   
בתקופת מלחמת העולם השנייה, הרבה לפני שהגיע המהפכה המינית, קבוצה של טייסים אמריקאים החלה בפעילות שלימים תהפוך לטרנד עולמי: הם החליפו ביניהם את נשותיהם למטרת קיום יחסי מין, בטענה שאם הבעל לא חוזר אחרי זמן רב הביתה, או חלילה נהרג, חשוב שאשתו לא תדע, איך להגיד את זה בעדינות, עוד צער, ותישאר מסופקת. עם פרוץ המהפכה המינית של שנות השישים, החלו להופיע בעיתונים מודעות של זוגות נשואים, המחפשים להיפגש עם זוגות אחרים למטרת סקס חופשי, ואולי גם קצת סמים ורוקנ'רול, ברוח התקופה.

תופעת חילופי הזוגות, המכונה גם 'סווינגרס', הולכת ומשתלטת על מחזותינו. בעבר, היו המסיבות עוברות מפה לאוזן בחשאיות שאפיינה מבצע סודי ביותר אשר כלל קודים, נקישה סודית על הדלת וססמה. כיום עוד לא תמצאו את הבוס שלכם מספר על מסיבת הסווינגרס שהוא היה בה בחמישי בלילה, אבל נראה שהיציאה מארון הסווינגרס לא תארך עוד זמן רב.
 

נשים בררניות, גברים הרבה פחות

 
אחת הדרכים ליצירת קשר היאי דרך אתרי אינטרנט, אמצעי שמוביל בדרך כלל למפגש אישי בביתם של אחד מהזוגות או בחדרים להשכרה, שמטרתם להקל על סווינגרס שלהם ילדים. עם זאת, הדרך המקובלת ביותר לחילופי זוגות היא במסיבות פרטיות המיועדות אך ורק למטרה הזו. המארגנים מתגאים בסלקציה הנוקשה שהם מטילים על משתתפי המסיבות, כך שסביר להניח שקרס, קרחת ושעירות יתר באזור הגב, לא ממש יאפשרו לכם להיכנס לגן העדן המופקר.

בחלק מהמסיבות, כחלק מתנאי האסתטיקה, חל איסור כניסה על מעשנים, מה שאומר שלא תהיה ברירה ואת הסיגריה שאחרי תאלצו, למרות הכול, לחלוק בבית עם בן/בת הזוג החוקי. בתחילת הטרנד היה ניסיון להימנע מאלכוהול כדי שהמשתתפים הלוקחים חלק בחוויה יידעו בדיוק למה הם נכנסים, ולא יתחרטו על זה למחרת. היום כמעט ואין מסיבה שלא מגישים בה אלכוהול לחימום האווירה, ולמתחרטי הבוקר-שאחרי נפתחה האופציה להאשים את הדרינק.

מיכל וארז (כל השמות בכתבה בדויים), נשואים שש שנים, קפצו למסיבת סווינגרס לפני שנה והתאהבו ברעיון. "שמעתי על המסיבות האלה משני זוגות חברים שלנו", מספר ארז, "והייתי סקרן לראות מה הולך שם. מיכל לא כל כך התלהבה מהרעיון, אז לפני שהגענו לשם, החלטנו בינינו שלא עושים שום דבר, רק צופים. עוד באותו הערב, מיכל נדלקה על איזה גבר שפלרטט איתה. התייעצנו, והחלטנו ללכת על זה באותו רגע".

"המסיבות מתקיימות בוילות מפוארות או במועדונים," מוסיפה מיכל, "והמארגנים מעצבים את האווירה עם הרבה כריות גדולות, מזרנים, סדיני סטן אדומים ותאורה עמומה. איך שנכנסים למסיבה כזו, יש מיד תחושה של סקס וזימה באוויר".
 

עד טיפת הזרע האחרונה

מציצנית או אקטיבית? כל קשר בין המצולמים לסווינגרס מקרי (FLICKR, benjaminsiegel)
 מציצנית או אקטיבית? כל קשר בין המצולמים לסווינגרס מקרי (FLICKR, benjaminsiegel)   
במרבית המסיבות מחולקים למשתתפים חלוקים, על מנת שיכולו להסתובב בנוחות ולהתפשט בנוחות, מבלי להסתבך עם רוכסנים תקועים וקרסי חזיות עקשניים. אחרי שעברו 'למשהו יותר נח', הזוג מתפנה לבחון את הסחורה. "כבר קרה לי כמה פעמים שלא מצאתי מישהו שממש עשה לי את זה", אומרת מיכל, "אבל אצל ארז זו לא בעיה. גברים לא ממש אכפת להם. בגלל זה החלטנו שאני מחפשת ראשונה ואם אני לא מוצאת מישהו שמוצא חן בעיני - הולכים הביתה".

הסווינגרס מתחלקים לכמה קבוצות. הראשונה הם קבוצת המציצנים, שמקבלים את הקיק שלהם רק מלהסתכל על אחרים עושים סקס בפומבי. הקבוצה השנייה, הפסיביים-אקטיביים, מאוכלסת בכאלו שלא מקיימים יחסי מין מלאים, אלא רק באים לשם התגפפות קלה, ואז חוזרים הביתה מחוממים מספיק לקיום יחסים עם בן/בת הזוג החוקי. הקבוצה האחרונה היא של האקטיביים במלוא מובן המילה - הם אלו שצופים, יוזמים, ומתנסים בהכל מהכול, כולל הכול.

שרון, שמעידה על עצמה כמי שהתנסתה "כמעט בהכל", מספרת כי "בחלק מהמסיבות המארחת היא זו שדרכה אפשר לברר אם אתם מוצאים חן בעיניי מישהו כמו שהוא מוצא חן בעיניכם, או שיש רחבת ריקודים שאפשר להתחכך אחד בשני ולקדם את העניינים. פעם מישהי התחילה איתי על הרחבה, ולמרות שאני לא יכולה להגיד שאני בעניין של נשים, החלטתי לזרום איתה לאחד החדרים. בהתחלה הרגשתי ממש נבוכה אבל בסופו של דבר זו הייתה חוויה אדירה".

לאחר שנעשתה הבחירה, פונים החברים החרמנים לחדרים חשוכים, שלרוב מאויישים בעוד זוגות, או שפשוט נשארים בסלון ומבצעים 'מופעי סקס' לעוברים ושבים. יש כאלה שכמובן פונים לפרטנרים נוספים לאחר סיום האקט, ומנצלים את האירוע עד טיפת הזרע האחרונה.
 
 

יקר להיות מופקר

התענוגות לא באים בחינם (את זה יש לכם בבית) והמחירים לבילוי ערב בווילה נעים בין 300 ל- 500 שקלים ללילה, שבדרך כלל כוללים בתוכם גם נשנושים קולינאריים מרובי אנרגיה. יש העושים מנוי שנתי ב-200 שקלים ואז משלמים סכום אקסטרה על מסיבות מסוימות. במסיבות המתקיימות במועדונים משלמים בין 50 ל-100 שקלים ללילה, ואם אתם לא בענייני מסיבות ומחפשים חדר להשכרה, הסכומים נעים בין 1150 ל-300 שקלים ללילה.

איילת ואלי, זוג תל אביבי בשנות הארבעים לחייהם, התנסו בתופעת הלוואי הפחות נעימה של מסיבות הסווינגרס: אחרי 15 שנות נישואין, הם חיים היום בנפרד. "אני אוהב נשים, מה אני יכול לעשות?", תוהה אלי, "רק המחשבה על זה שאני יכול להיות עם נשים אחרות, ובסוף הלילה ללכת לישון עם האישה היפה שלי, עשה לי טוב". הבעיה, הוא אומר, היתה הגישה של איילת: "היא לא ממש הסתדרה במסיבות האלה, ורצתה ללכת משם די מהר. במסיבה הראשונה היא ניסתה להשתלב והתמזמזה עם מישהו, ואני הלכתי לחדר עם מישהי אחרת. אחרי שעה היא באה לקרוא לי, והלכנו הביתה".
 

חוג מקרמה, חוג טניס, חוג סקס

לא תמיד זה נגמר בחיוך. כל קשר בין המצולמת לסווינגרס מקרי (FLICKR, Kessiye)
 לא תמיד זה נגמר בחיוך. כל קשר בין המצולמת לסווינגרס מקרי (FLICKR, Kessiye)   
הסווינגרס רואים במפגשים ביניהם מעין חוג טניס, כזה המאפשר להם לשכלל את תנועת היד ושאר האיברים, שלא לדבר על הרפרטואר, ובכך לחזק את ביטחונם ביחס למיניותם. נשאלת השאלה מדוע אין הזוגות הללו מסוגלים לתרגל את מיניותם הרחק מההמון החרמן. האם אחרי 20 שנות נישואים (ולפעמים הרבה הרבה פחות) הם באמת מיצו את כל אבזרי המין למיניהם, משחקי התפקידים, ואת כל תנוחות הקאמה סוטרה והטנטרה?

למרות ההתייחסות למסיבות הללו כאל מפגש שמושתת על סקס בלבד, קרו מקרים בהם אחד מבני הזוגות התאהב באחר. הסיפור של אלי ואיילת ממחיש אספקט בעייתי נוסף: גם כשאין התאהבות מחוץ לזוגיות, הבדלי הגישות יכולים להסתיים בכאב גדול. כך שאם בכל זאת מדגדג לכם לחזור לשנות השישים העליזות, אתם תמיד יכולים לשים ג'ימי הנדריקס במערכת, לקפוץ עירומים בסלון, ךגדך שיערות בבית השחי, ולעשות יחד עגילים בגבות. מי יודע, אולי תצליחו לעורר משהו רדום, מבלי עזרים אנושיים אחרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by