בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העריקה הגדולה 

העריקה הגדולה

 
 
לולה גת

היא חנכה אותה מינית, פוליטית, גיאוגרפית. לימדה אותה מה לקרוא, במה לצפות, לאן ללכת. היא הפכה אותה, עשתה אותה, עד שיום אחד האדמה רעדה. לולה גת מהרהרת על לסביות שהיו, ואינן עוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המ"מית שהפכה אותי. אין קשר בין המצולמות לכתבה (FLICKR, farshad5475)
 המ"מית שהפכה אותי. אין קשר בין המצולמות לכתבה (FLICKR, farshad5475)   
12 שנים מלאו לגילויי העצמי. יותר נכון, 12 מלאו ליום שהתחלתי לחגוג את עצמי. עברו 12 שנה מאז שצבא ההגנה לישראל אימץ אותי בחום אל חיק הטירונות ושידך אותי לחברה הראשונה שלי. זה לא קרה מיד, עמדתי על זכותי להתבכיין כמה ימים טובים לפני שנתפסו לנו העיניים, יבשו הדמעות ושארית חיי החלה.

העברנו שבועיים וחצי של מבטים רוטטים עד שהמטכ"ל אישר לה לשבור דיסטנס. הטירונות נגמרה והמ"מית אימצה אותי לחיקה בחום רב. אני הייתי גוזל תועה, היא מגה-לסבית. היא הייתה נערית כזאת, יפה נורא. מדי ב' ואם-16 מקוצר, כובע דיסטנס וערימה של טירוניות, מ"כיות ושק"מיסטים שכרוכים אחריה תמיד.
 

מאיזו בירה להזמין, ועד הקרב עם ההורים

 
היא שלטה ברזי תל אביב הלסבית, כאילו מדובר בחצר הבית שלה. ידעה איפה מתחילים את הערב (נורדאו כמובן), איפה יש מסיבה ובאיזה יום. היא הסבירה לי שבנות פסיה זה הדבר הנכון כשבנות פסיה עוד היו הדבר הנכון, ופילסה לי דרך בתור המשתרך בכניסה לזמן אמיתי בימי חמישי (טוב, כולם שם היו פקודות שלה כנראה). היא מעולם לא הייתה צריכה להזמין כלום ב-HeShe, תמיד כשהתיישבנו, נחתה על השולחן הבירה שלה, שנמזגה כנראה ברגע שזיהו אותה בכניסה (לקוראות בגילאי העשרה, מדובר בפאב גייז מוצלח שפעל בשנות ה-90, ואיננו עוד). היא הייתה מגה לסבית וטרחה לחפוף אותי היטב.

חרשנו ביחד חצי שנה, אחר כך היא נסעה לניו יורק ואני חייתי את החיים שהיא לימדה אותי לחיות. בביקורי בניו יורק התברר שגם שם היא עשתה שיעורי בית. לא היה שום סרט לסבי שהיא פספסה, שום חנות עתירת קשתות צבעוניות, ושום רחוב עם נגיעה הומואית זו או אחרת לא נעלם מעיניה. איתה ישבתי בכל המקומות הנכונים, סקרתי את כל מדפי הספרים המחתרתיים והכרתי את רזי ניו יורק הלסבית (ויש לציין שהיא הרבה יותר אטרקטיבית מתל אביב).

והייתה לה החברה ההיא, והזאת, והקרב עם ההורים. כמו לכולנו. היא הייתה הכותל שלי להתלבטויות, לסיפורים, לחוויות. לעולמי עד האם הרוחנית של היישות הלסבית שלי.
 

ניק, האיש והנקניק

יש! הפכתי לסבית. כל קשר בין המצולם והעריקה, מקרית (FLICKR, b d solis)
 יש! הפכתי לסבית. כל קשר בין המצולם והעריקה, מקרית (FLICKR, b d solis)   
ברבות השנים התגלגלנו שתינו, נפגשנו פחות. היא עדיין תולעת בתפוח הגדול, ואני פה. חיה, לומדת. בשלב מסוים פגשתי את הזאתי שלי ונפרדתי לשלום מחיי ההוללות לטובת הזוגיות שלנו. היא נשארה סוררת, מתהוללת. מגה-לסבו, אשת העולם והאדם היחיד שהכרתי שהזהות המינית שלו הייתה ברורה מעל כל צל של ספק.

אני והזאתי שלי בנינו לנו חיים לתפארת, עם כלבים, אוטו, בית. אפילו התחלנו לדון בילודה. הקשר עם המ"מית נשאר זיכרון. כזה שאפשר להעיר בכל שלב, אבל לא חי איתך ביום יום. עברו שנתיים מאז שדיברנו.

לפני שבוע הגיע טלפון. שיחה מאמריקה. על הקו היא, כולה חיוכים, וברקע לחשוש חשוד. היא התקשרה מבית חולים, לפני שעה וחצי היא ילדה את ביתה הבכורה. הם נורא מאושרים, הייתה לידה קלה, 7 וחצי פאונד (3.400 ק"ג בעברית) ואפילו לא תפרו לה. ניק היה איתה כל הזמן, כזה חמוד. אה, וזאת באמת הזדמנות לספר לי שהיא התחתנה לפני שנה וחצי. כן, עם ניק. ניק. ניק הגבר.

הם נפגשו באוניברסיטה, הוא נדלק עליה והיא נענתה אחרי שנה של חיזורים, הם מאוהבים. כן, הוא מכיר את עברה האפל ולא, אין לו בעיה עם זה, הוא יודע שזה שטויות.
 
 

כרוניקה של נזילות

אאוץ', כואב. למה? לא ברור, הרי אין בינינו ולא היה בינינו כלום. לא התראינו כבר שנים, יש לי חיים מלאים ועשירים, לסביים קום איל פו, כמו שטוב לי, כמו שרציתי. כמו שהיא לימדה אותי. אבל משהו בבשורה הזאת עשה לי רעידת אדמה שלא ציפיתי לה. ערער לי את הביטחון, את הבחירה, את הידיעה שככה אני. אם היא בעצם לא ככה, אז מי אני. אם היא החליטה שזה שהחיים הלסביים שלה הם שטויות והדבר האמיתי זה ניק, אז מה זה אומר על החיים שלי? הכל שטויות? חיים שלמים, כאלה שבשבילם צריך לעשות החלטות ולשרוד מלחמות. חיים שהיא טוותה את תחילתם, נתנה להם שם ולגיטימציה. הייתכן שאנחנו משחקות בקקה, יתכן שתכף נבין שזה לא אמיתי, ולא הגיוני ונמצא לנו אחד ניק, איש ונקניק?

לוחמניות ככל שנהיה, עומדות על זכותנו לחיות את חיינו איך שנבחר, אוהבות, יולדות, נפרדות, עדיין כל עריקה מסמנת שאפשר גם אחרת. כל עריקה כזאת מחזקת את הטענה שבעצם לסבית היא אישה שעוד לא מצאה את הגבר הנכון.

מה יהיה עם המ"מית שנים יגידו. בשבילי היא תישאר המגה לסבית שעשתה אותי, ניק או לא ניק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by