בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות התיירות 
הלכלוך מתחיל בתוכנו 

הלכלוך מתחיל בתוכנו

 
חדשות התיירות |
 
תיירות נענע

עלייה ניכרת במספר החופים הנקיים בארץ בשבועיים האחרונים, כתוצאה ממודעות ציבורית מוגברת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חופים נקיים יותר בזכות ציבור מודע יותר (ASAP)
 חופים נקיים יותר בזכות ציבור מודע יותר (ASAP)   
שבוע לפני החזרה ללימודים, כשכל הקייטנות הסתיימו, החו"לניקים חזרו, וההורים בלית ברירה לוקחים את צאציאהם לעבודה לשמונה שעות של דפי A4 וצבעי הטוש של ורדה מהנהלת חשבונות, הפתרון הטבעי לשעמום, הוא החוף. לאחר הרעה במצב החופים לפני כשבועיים, מבשר הדו"ח המעודכן על שיפור ניכר: לאן תוכלו ללכת להשתזף השבוע, ומאילו חופים עדיין רצוי להתרחק?
 

"הציבור הפתיע לטובה"

לרוב אוספים את הפסולת. כעת נותר רק לקחת את השקיות איתנו (FLICKR, Poagao)
 לרוב אוספים את הפסולת. כעת נותר רק לקחת את השקיות איתנו (FLICKR, Poagao)   
במסגרת תוכנית "חוף נקי" של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, מתבצעת מידי שבועיים בדיקה הבוחנת את מצב ניקיון החופים הבלתי מוכרזים ברחבי הארץ. מדד זה מהווה אינדיקציה לאופן תפיסתו של הציבור את נושא ניקיון החופים הללו, ולאופן טיפולן של הרשויות המקומיות השונות, שבשטח אחריותן חופים בלתי מוכרזים, בניקיון ותחזוק החופים.

על-פי מדד "חוף נקי" העדכני ל-20 באוגוסט, חל שיפור משמעותי במצב ניקיון החופים הבלתי מוכרזים ברחבי הארץ, וכיום 78% מהחופים הבלתי מוכרזים מוגדרים כ"נקיים-נקיים מאוד". כמו כן מצביע המדד על ירידה הן במסר החופים הנמצאים במצב "בינוני" והן במספר החופים הנמצאים במצב "מלוכלך".

לדברי רני עמיר, ראש התוכנית ניתן "השבוע לראות בוודאות כיצד לקיחת אחריות של הציבור על הפסולת האישית שלו, מביאה לשיפור משמעותי במצב מרבית החופים הבלתי מוכרזים ברחבי הארץ. נראה כי הודות להירתמותה של התקשורת לנושא ניקיון החופים, חזר הציבור ליישם את מסרי תוכנית "חוף נקי" כפי שנהג אשתקד ואוסף את הפסולת האישית לתוך שקיות אשפה. עכשיו כל שנותר הוא ליישם צעד נוסף והוא פינוי אישי של שקיות האשפה הללו מהחוף." אם נמשיך במגמה זו, יש אפשרות שבספטמבר, חודש החגים החם, נזכה כולנו ללכת על חוף נקי.
 

לאן ללכת, מאיזה חוף להתרחק

להלן מצב החופים לפי "חוף נקי", נכון לתאריך 20 באוגוסט:

במצב "מלוכלך": חוף עכו צפון (מבית החולים מזרעה עד חומות העיר העתיקה), חוף צוקי ים-בלו ביי (מנעורים עד נתניה), חוף הצוללים בפלמחים (מקצה הקיבוץ עד חוף הצוללים), חוף גן רווה.


במצב "בינוני": חוף ג'יסר אזערקה (מנחל תנינים עד קיסריה), חוף קיסריה אקוודוקט ( מקיסריה עד גן הלאומי), חוף שדות ים (משדות ים עד תחנת כוח אורות רבין), חוף גדור (אולגה-תל דור), חוף מכמורת (מתל גדור עד מכמורת), חוף נעורים (מבית ינאי עד נעורים), חוף גן לאומי חוף השרון (מוינגייט עד געש), חוף געש (מגעש עד תעש), חוף גן לאומי פלמחים (משפך נחל שורק עד קצה הקיבוץ), אשדוד צפון (מקצה גבול שיפוט אשדוד עד תחנת כח אשכול).

שאר החופים הבלתי מוכרזים בארץ מוגדרים במצב "נקי-נקי מאוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by