בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גיי גלובלי 

גיי גלובלי

 
 
חכים בשארה

הניגרים בלינץ', האוסטרלים ברגרסיה, וגיבור חתיך חדש נולד להומואים ברוסיה: חדשות גייז מהעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוצאות המשפט ישליכו על הקהילה כולה. כל קשר בין המצולמת לכתבה מקרי (FLICKR, RyanWelshPhotography)
 תוצאות המשפט ישליכו על הקהילה כולה. כל קשר בין המצולמת לכתבה מקרי (FLICKR, RyanWelshPhotography)   
משפט יוצא דופן מתנהל בימים אלה בעיר בוסטון שבארה"ב: טרנסקסואלית תובעת מרשויות המס להגדיר את הוצאות ניתוח שינוי המין שלה שכהוצאה מוכרת. רשויות המס מסרבות בטענה כי מדובר בניתוח קוסמטי ולא רפואי, והמאבק המשפטי נמצא כעת בכותרות.

התובעת, ריינון אוד'נביין, החלה בהליכים לשינוי מין בשנת 1996. לאחר חמש שנים זיהה רופאה את רצונה של אוד'נביין לעבור ניתוח שינוי מין כ"צורך רפואי", עצה שנתמכה גם על-ידי פסיכולוג. הניתוח עלה לאוד'נייבן 25 אלף דולרים, אותם כללה בטפסי החזרי במס שדרשה ב-2001. ב-2003בקשתה להחזרים נדחתה.

עד מומחה מטעם המדינה, ד"ר פארק דיאץ, עורר מהומה כאשר טען כי לא ניתן להגדיר צורך בניתוח מין כמחלה, ועל כן מדובר בהליך קוסמטי. ארגונים לזכויות הגייז תקפו את הרופא וייחסו לו מניעים לא מקצועיים. הארגונים טענו כי קיים קונצנזוס מדעי שהפרעות בזהות המגדרית הן "לגטימיות כמצב רפואי חמור".

לפני שאובחנה אצלה "הפרעת זהות מגדרית" היתה אוד'נביין, היום בת 63, מציל במשמר החופים, ומנהל באתרי בניה, אשר התחתן והביא שלושה ילדים. לפי האיגוד ברפואי ההומו-לסבי, כ-2,000 בני אדם עוברים מדי שנה ניתוח לשינוי מין בארה"ב. אם תזכה או'דנביין במאבקה, יווצר תקדים אשר יאפשר לכל אלה לקבל החזר על הוצאות שינוי המין.
 

אוסטרליה: עיכוב בהכרה בנישואין חד-מיניים

 
האתר Gay365.com מדווח כי גורמים שמרניים ממפלגתו (השמרנית) של ראש ממשלת אוסטרליה, ג'ון הווארד, הצליחו לדחות הצבעה על חוק המעניק זכויות מוגבלות לזוגות מיניים עד לאחר הבחירות הבאות.

מול הכוחות השמרניים עמדו מתונים בממשלה שלחצו על העברת החוק לפני הבחירות. לבסוף הוחלט בקבינט כי הצגת החוק לפרלמנט תישאר תלויה בידיו של ראש הממשלה הווארד, וכך גם היקף הרפורמה המוצעת בה. המשמעות, לפי האג'נדה המוכרת וההיסטוריה של הווארד, היא שהנושא לא יקודם כלל. זאת על אף הצהרות אחרונות בהן אמר כי חלק מזכויות הזוגות החד-מיניים, כגון פנסיה וביטוח בריאות, צריכות להיות זהות לאלה של הזוגות הטרוסקסואלים.

הקהילה ההומו-לסבית זוכרת להווארד את שנת 2004, בה חוקקה ממשלתו חוק המגביל נישואין חד-מיניים. מאז טרפדה הקואליציה בעקביות כל יוזמה להשגת שוויון. בתחילת החודש אף חשפה הממשלה הצעת חוק נגד הכרה בילדים זרים שאומצו על-ידי זוגות חד-מיניים, ונקבע כי ילד שאומץ בחו"ל על-ידי זוג חד-מיני לא יורשה להיכנס למדינה. וכך, באחת הדמוקרטיות הנחשבות למתקדמות בעולם, זוגות חד-מיניים רבים מהגרים לחו"ל כדי לאמץ ילדים.
 

ניגריה: לינץ' על הומוסקסואלים

עצורים לאחר המהומות בניגריה (צילום: רויטרס)
 עצורים לאחר המהומות בניגריה (צילום: רויטרס)   
ואם חשבתם שבאוסטרליה לא סימפטי, הרי שבניגריה רע הרבה יותר. סוכנות רויטרס דיווחה על המון זועם שהסתער על אחד מבתי הכלא בצפון המדינה, במטרה לבצע לינץ' בקבוצה של 18 גברים, שחיכו במעצר למשפטם בגין יחסים הומוסקסואליים. העצורים מואשמים ב"פשעים מוסריים" לאור נטיותיהם המיניות.

הסיבה לזעמם של התוקפים הוא הפחתת העונש הצפוי לעצורים על-ידי שופט, שטען כי העובדה שהם לבשו בגדי נשים אינה מוכיחה שקיימו יחסי מין הומוסקסואליים. חמישה מהעצורים הצליחו להשתחרר בערבות, השאר נותרו במעצר. סוהר אחד נפצע בניסיון להדוף את התוקפים. השופט קבע דיון נוסף במשפט ב- 13 בספטמבר.

בניגריה, העונש המרבי למעשי סדום הוא גז דין מוות, ומהווה חלק משורה ארוכה של חוקים חמורים נגד קשרים חד-מיניים. החוק נגד נישואין חד-מיניים תוקן כדי לכלול איסור הימצאות של שני הומוסקסואלים באותו המקום בו זמנית. החוק הניגרי אף אוסר קניה או השכרת רכוש לזוג חד-מיני, צפייה או קריאה של פורנו הומו-לסבי, ואפילו הבעת אהבה בכתב למישהו מאותו המין. בנוסף, העונש על מפגש של הטרוסקסואלים עם קבוצה של הומוסקסואלים לכל מטרה שהיא עלול להגיע לחמש שנות מאסר. שני חצאיה של המדינה, הן המוסלמי והן הנוצרי, מאוחדים בגישה זאת נגד זכויות לקהילה ההומו-לסבית.

לא רגוע גם באוגנדה, שם יצאו ברביעי האחרון מפגינים נוצרים לרחובות כדי למחות על מה שהם כינו "התארגנות מאוגדת למען זכויות ההומואים והלסביות". בהפגנות קראו לעצור כל מי שמקיים יחסים חד-מיניים. ארגון זכויות האדם Human Watch, האשים מצידו את ממשלת אוגנדה בהומופוביה מוסדית.
 
 

אינדונזיה: פסטיבל הסרטים עבר בשקט

בשורה חיובית מגיעה דווקא מהמדינה המוסלמית הגדולה בעולם - אינדונזיה. 85% מ-220 מיליוני תושבי אינדונזיה הם מוסלמים, אולם בניגוד למתרחש בניגריה, שם אין חוק האוסר על יחסים חד-מיניים. עם זאת, יחסים כאלה נשארים בגדר טאבו חברתי. אירועי גאה חשוב - פסטיבל סרטי הגאווה האינדונזי - נערך זו השנה השישית, ולפי סוכנות הידיעות רויטרס, עבר ללא התנגדות יוצאת דופן. בפסטיבל משתתפים 80 סרטים מהפיליפינים, תאילנד, גרמניה ואינדונזיה עצמה.

הסרטים בפסטיבל, עלילתיים ודוקומנטאריים, מציפים את בעיות הקהילה - מהתעללות מינית בממסד הדתי ועד הידבקות באיידס.
 

רוסיה: גיבור חדש נולד

מייקל לואיס, מאחוריך. פוטין בפוזה פסאודו-מצ'ואיסטית (תמונה מתוך האתר הרשמי של הקרמלין)
 מייקל לואיס, מאחוריך. פוטין בפוזה פסאודו-מצ'ואיסטית (תמונה מתוך האתר הרשמי של הקרמלין)   
ולדימיר פוטין, נשיא רוסיה, גבר קשוח וסמל לגאווה הרוסית המתחדשת, ריתק בשבועות האחרונים את התקשורת הרוסית, ויותר מכך את הקהילה הגאה במדינה ,לאחר פרסום תמונותיו בחזה חשוף באתר הרשמי של הקרמלין.

פוטין צולם במהלך דיג על סירה בחופשה בסיבריה יחד עם הנסיך אלברט ממונקו, בפוזות נוטפות סקס אפיל. התמונות כיכבו מיד בשערי הצהובונים הרוסיים הבולטים, הלהיבו את הנשים אוהבות המולדת, אבל יצרו גם גל של תגובות נרגשות בקהילה הגאה והמקופחת של המדינה. בחדרי צ'אטים ובבלוגים רבים ברוסיה נשמעה הסברה כי בתמונות ניסתה לשכת פוטין לקרוא ליותר פתיחות כלפי חברי הקהילה, שנשארים ברובם בארון. חלק לא התאפקו וערכו הקבלה בין התמונות לבין שוטים מהסרט "הר ברוקבק".

פוטין בן ה- 54, נשוי ואב לשתי בנות, מטפח מזה זמן רב תדמית של מאצ'ו קר מזג. הוא הצטלם בעבר מבצע תרגילי ג'ודו עם חגורה שחורה, נוהג בטנדר, מפעיל רכבת, שט בצוללת ומנווט במטוס קרב. ובכל זאת, בקרמלין לא שיערו מה יהיו ההשלכות של התמונה האחרונה מהטיול בסיבריה. על אף שהכריז כי לא ירוץ לקדנציה נוספת, פרשנים רבים חושבים שהמאמצים המושקעים בשיווק תדמיתו מעידים אחרת. בינתיים, הרוסים קונים את זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by