בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
כל סלב מלך 

כל סלב מלך

 
 
ריקי בלוז

הם חותכים תורים, משגעים את הדיילים, ומאכלסים את העולם ואת השחקים בילדים לא מחונכים: פניו המכוערות של הסלב הישראלי בטיסות. יומנה של דיילת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מכל הטיסות בעולם, הייתם חייבים לעלות דווקא על שלי? (FLICKR, limegreen9)
 מכל הטיסות בעולם, הייתם חייבים לעלות דווקא על שלי? (FLICKR, limegreen9)   
חייהם של הסלבס לא תמיד קלים, את זה כל אנונימי יודע. החשיפה, הצלמים, המתנות, בגדי המעצבים בחצי מחיר – קשה בפסגה. למזלם, יש פה ושם רגעים בהם אפשר להפסיק לרחם עליהם. כשהם טסים, למשל. אם נדמה לכם שהנוסע הישראלי הממוצע לא פראייר, חשבו בראש את סטיית התקן ותקבלו את הסלב הממוצע. רשימת הדרישות שלהם מתחילה עוד בקרקע, כשכל סלב לרגע (מפליט פרויקט Y או המודח השלישי של "לרדת בגדול") דורש יחס אישי בצ'ק אין, גם אם הוא טס במחלקת תיירים.

כמו בכל דבר בחיים, גם כאן לכל מטבע שני צדדים. בהחלט נתקלתי בלא מעט מגה סטארים צנועים שבחרו לטוס במחלקת תיירים ולישון במשך כל הטיסה, גם כשהם יכולים להרשות לעצמם דיל משודרג במחלקה ראשונה. הסלב הישראלי בשחקים: ההוכחה שכל מה שאתה צריך זה רבע שעה של תהילה, וחברת תעופה שמוכנה לספוג בולשיט.
 

צ'ק אין: שאני אחכה?

חותכים תורים וחושפים שיניים. תור צ'ק אין לפשוטי העם (FLICKR, scalleja)
 חותכים תורים וחושפים שיניים. תור צ'ק אין לפשוטי העם (FLICKR, scalleja)   
באופן כללי סלבס לא אוהבים להמתין. הם אנשים "מאוד עסוקים" ולכן מצפים מעובדי חברות התעופה שיבינו לליבם. לחכות בתור לצ'ק אין? הצחקתם אותם. זה לא שהם לא רוצים לעמוד כמו כולם, הם פשוט מאוד טרודים בלהגיע במהירות לדיוטי פרי כדי לקבל הנחת סלבס (כן, יש דבר כזה).

הסלבס שטסים במחלקות העסקים והראשונה לא נתקלים בבעיה כזו מלכתחילה: המטרה שם היא לחסוך את זמן ההמתנה, והשירות אדיב ומהיר. הבעיה מתחילה כשסלבס שמשלמים כמו יתר העם הפשוט, רוצים תנאים של מחלקה ראשונה. חלקם מבקשים יפה, מחייכים וחושפים טור שיניים לבנות וכך מגיעים בקלילות לראש התור בנתב"ג, וחלקם חותכים את התור בלי לספור אף נוסע ממטר. בהגיעם לדיילת הקרקע הם מבקשים להשתדרג ואם מדובר בדוגמנית או במנחה יפהפיה, יש סיכוי גדול שהיא תענה בחיוב, גם אם היא לא עומדת בכל התנאים הנדרשים על-ידי החברה. דיילות הקרקע למודות הניסיון פשוט מבינות שלא יהיה להן נעים לסבול מהצקות כשהלסב המתוסכל יהיה באוויר. פחותי המזל שלא שודרגו מבקשים לשבת בשורה הראשונה של מחלקת התיירים, וכך לקבל יחס אישי יותר מדיילת האוויר. אם הטיסה חצי ריקה, הם אפילו יקבלו שלישיית מושבים פרטית. רק אל תצפו מהם להסכים לשבת בין אמא עם תינוקת לגבר שמן.
 

באוויר: שאני אוכל עם כולם?

ארוחה במחלקה ראשונה מוצאת את דרכה למחלקת עסקים (FLICKR, jspatchwork)
 ארוחה במחלקה ראשונה מוצאת את דרכה למחלקת עסקים (FLICKR, jspatchwork)   
העובדה שיש זמן מוגדר לארוחות הבוקר והערב לא תעמוד בדרכו של הסלב הישראלי. המטבח, למרבה התסכול של הנוסע הממוצע, יעמוד תמיד לרשותם של הסלבריטאים. אם את במקרה אשת מנכ"ל של אחת מחברות התקשורת הגדולות בישראל, את גם תרשי לעצמך לדרוש ולקבל את כל המנות העיקריות שמציעה מחלקת העסקים. כך תוכלי לנשנש קצת מהדג, ביס קטן מהעוף ושתי חתיכות מהבקר.

התנהגות מעניינת נוספת שייכת לסלב מאוד מפורסם בעל תוכנית אירוח. הבחור פשוט מניח את המזוודה שלו (זו שלנוסעים האחרים אסור להעלאות למטוס) במושב שלידו. לא, הוא לא מתכוון לאפסן אותה בעצמו בתא האחסון. אחרי הכל, בשביל מה יש דיילות ענוגות שאפשר לסכן להן את הרחם. מקור נוסף של צרות נעוץ בעובדה שסלבס רבים יודעים בדיוק מה מקבלים החבר'ה המיוחסים ממחלקת העסקים. דרישות לאספרסו ארוך כפול, הפוך חלש עם מעט קצף וצלוחית פירות עם מנגו ופפאיה הן דבר שבשגרה. אם אפשר גם על הדרך להביא להם את מגזין "לאישה" או "בלייזר", הם יהיו אסירי תודה.
 
 

טסים עם הילדים בכיף, כל עוד מישהו אחר מטפל בהם

יעשו מה שהם רוצים, כל עוד מישהו אחר מטפל בהם. ילדים בטיסה (FLICKR, Ma1974)
 יעשו מה שהם רוצים, כל עוד מישהו אחר מטפל בהם. ילדים בטיסה (FLICKR, Ma1974)   
עד כאן הבקשות הצנועות יחסית. הבלגאן האמיתי מתחיל כשהסלבריטאיות מחליטות להביא איתן את ילדיהן לטיסה. אין ספק שזוהי זכותן המלאה כאמהות, בדיוק כמו שזוהי חובתו של הנוסע הפשוט לסבול מכך. והנה סיפור מהחיים בשחקים: נוסעים טרוטי עיניים העירו למגישה מפורסמת, אשר ילדיה התרוצצו ברחבי הקבינה בשלוש בבוקר, בעודם צועקים בקולי קולות תובנות מהוידאו האחרון של "דורה". בקשות להשתלטות על הצאצאים נתקלו במבט קר ובשאלה הישראלית האלמותית: "אתם יודעים מי אני?". להתרחשות קבועה נוספת בה היה לי העונג להיות נוכחת, אחראים עוללים של משפחה מפורסמת אחרת. אלה בוכים כל הלילה במחלקה הראשונה ונראה כי לאמהות הטריות לא ממש איכפת שהן מעמידות על הרגליים את כל הקהילה העסקית של ישראל.

בכלל, דרישות רבות שנראות מוגזמות בעיני האזרח הפשוט מן הישוב, נחשבות לגיטימיות בעיניו של הסלב. דוגמאות: לבקש במהלך הטיסה לעבור לשבת במחלקת עסקים, "כי התינוק בדיוק נרדם על כל שלישיית המושבים פה בתיירים", או לחשוב שהדיילת היא העוזרת הצמודה ולבקש ממנה לשטוף לילדים את המוצצים ואת כפות הידיים. מאחר ובימינו ברור כי התואר סלב טומן בחובו הצהרה על גישה מסוימת לחיים, הרי שחלק ממפורסמי עמנו נוהגים כפרימדונות לא רק מול צוותי האוויר, אלא גם בהתנהלותם מול מקורביהם הטסים עמם. כבר יצא לי להיתקל בבדרן מפורסם שטס במחלקת עסקים, כשהוא משאיר את בת זוגו מאחוריו, אי שם בסוף מחלקת התיירים; או פוליטיקאי שמתייחס מאוד יפה לדיילים (בוחרים פוטנציאליים, בכל זאת) אבל זורק את הז'קט שלו על עוזריו האישיים.
 

הגדולים באמת - מתנהגים אחרת

חברותיי למקצוע ואנוכי נוכחנו לראות שדווקא הסלבס "הכבדים", אותם חבר'ה שיושבים על חוזי ענק בערוצי הטלוויזיה הגדולים, או אותן דוגמניות ישראליות שמובילות קמפיינים בינלאומיים, הם האנשים הצנועים ביותר. לא מעט מסלבריטאי ארצנו מתיישבים להם בשקט במושב שניתן להם ולא מבקשים כמעט דבר עד לנחיתה. חלקם פשוט מכסים את עיניהם עוד בשלב ההמראה והפעם הבאה שהצוות יראה אותם שוב תהיה רק באיסוף המזוודות בנתב"ג. השקטים כל כך שקטים, עד שלפעמים אפילו חלק גדול מהדיילים לא ידע שהם היו על הטיסה. השמות, כמובן, שמורים במערכת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by