בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עמוק בכיס  

עמוק בכיס

 
 
לימור גריף

מחפשים לתרום מכספכם ומזמנכם? רכזנו עבורכם מספר עמותות המסייעות לילדים ולקהילה, כדי שלא נוכל להגיד, לא ידענו, לא ראינו, לא שמענו. חשוב לזכור שכולן פועלות בכל ימות השנה, לא רק לפני החגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בישראל, 775,000 ילדם רעבים (צילום:skanaB nolaA-flickr.com)
 בישראל, 775,000 ילדם רעבים (צילום:skanaB nolaA-flickr.com)   
יש מן נוהג כזה, במיוחד לפני החגים, לדבר על סטטיסטיקות, על ילדים רעבים, לשדר ערבי שנורר טלוויזיוניים (כמו שרבים מכנים אותם), ולהראות את האיש ההוא, רוכן אל מתחת הבסטה ואוסף שיירי פירות וירקות. גם אנחנו לא שונים, אספנו עבורכם מספר עמותות שניתן לתרום בהן מזמנכם או מכיסכם, אך חשוב לנו להזכיר, שהמצב הזה קיים כל השנה, לא רק לפני סעודת החג.

פתחון לב

הארגון פועל מזה כ- 9 שנים להוצאת משפחות במצוקה ממעגל העוני במדינת ישראל. תחומי הפעילות של "פתחון לב" כוללים חלוקת מזון לרעבים, והקניית כלים להתמודדות עם מצוקה ויציאה ממעגל העוני. "פתחון לב" מפעיל תוכניות, קורסים, ופעילויות חלוקת מזון על בסיס יום-יומי, על ידי אלפי מתנדבים ואנשי מקצוע.

טל: 03-5576000

בית לכל ילד בישראל

העמותה מטפלת בילדים בסיכון ומשפחותיהם, במגוון תוכניות התואמות לגיל הילד לצרכיו. העמותה מפעילה מרכזי חירום (בצפון ובדרום), בית מעבר, מרכז לטיפול בפגיעות מיניות בילדים, מרכז לייעוץ וטיפול במשפחות מאמצות ומאומצים בוגרים, את "מרכז אור" לטיפול וייעוץ להורים וילדים בגיל הרך, ומרכז טיפול בילדים וחיי משפחה.

טל: 02-6720650


לב החסד

המקום מפעיל מתנדבים תושבי העיר, מכל המגזרים, ובעלי עסקים שונים וגילאים שונים, אשר עושים ימים כלילות, על מנת לגייס את המשאבים התקציביים, כמו כן תרומות מזון מיחידים ומחברות כלכליות, ומפעלי מזון במדינה. זו משימה קשה ביותר, במיוחד בהתחשב במצב הכלכלי הקשה השורר היום בישראל. היום יותר מתמיד משפחות שלמות, ילדים שהולכים לישון רעבים ומתעוררים יותר רעבים זקוקים לעזרתנו.

טל: 03-9643151

מזון לחיים

המרכז עומד בחזית העשייה הלאומית, לאימוץ משפחות נזקקות, והאכלת רעבים וחסרי כל, הן מבחינת אופי תרומתה והיקף פעילותה, והן מבחינת פריסתה הארצית.

טל: 1700-50-88-50
 
 
יד עזר לחבר

ברשות העמותה בנק מזון, אשר מחלק מדי יום מזון יבש לאנשים נזקקים, אשר מופנים דרך אגפי הרווחה או מוסדות. אלו הנזקקים או כאלו הנדרשים עזרה זמנית, מקבלים את הסיוע עוד באותו היום. בנק המזון מתקיים בעזרת ארועי התרמה המתקיימים בקרב הציבור, ותרומת חברות מזון בישראל. המזון נאסף לעמותה, ושם הוא נארז בחבילות העמותה, ומחולק ישירות לנזקקים המופנים אליה.

טל: 04-8666988


זיו נעורים

העמותה פועלת במטרה לתרום להצלחת בני נוער במערכת החינוך, ולטפח בהם את המוטיבציה לממש את הפוטנציאל ההתנהגותי, הרגשי והקוגניטיבי. העמותה מתערבת במקרים של בני נוער המאותרים על ידי בתי הספר, כבעלי פוטנציאל גבוה לנשירה ממערכות החינוך, ומסייעת בהחזרתם למסגרות נורמטיביות, דרך התנסות חברתית חווייתית ומאתגרת, בסביבה חדשה – הסביבה הימית. השתייכות למסגרת זו, כוללת ליווי צמוד על ידי מדריך חברתי, המעודד אותם להשליך את חוויות ההצלחה בזיו נעורים, למסגרות אחרות ובהן בית הספר.

טל: 03-6872237, לאתר העמותהצימאון

עמותת "צימאון" פועלת לרווחת אוכלוסיות מוחלשות בישראל, אימצה את מתנ"ס שכונת גבעת אולגה ומקיימת בו פעילויות שונות. 60 משפחות נזקקות מרחבי ישראל, חגגו בזכות העמותה את חגי הפסח האחרונים. בימים אלה פועלת העמותה, במטרה לאסוף כשמונים אלף דולר למען ילדי בית הספר "ניצנים" בחדרה.

טל: 052-4656635 לפרטים נוספים
 
זו גם האחריות שלנו (צילום: amor ministries-flickr.com)
 זו גם האחריות שלנו (צילום: amor ministries-flickr.com)   
אח בוגר אחות בוגרת

העמותה הפועלת בירושלים, היא אחות לתכנית האמריקנית הותיקה, המחברת ילדים ונוער ממשפחות חד-הוריות עם חונכים בני עשרים ומעלה, באמצעות מפגשים שבועיים לאורך זמן.בישראל קיימות תכניות חונכות קצרות טווח רבות. חוויה זו יכולה לתת מענה חלקי לחסך הרגשי של הילד, אולם עבור ילדים רבים, ניתוק הקשר לאחר חודשים ספורים, פירושו לחוות מחדש את כאב האובדן. הייחוד של העמותה הוא ביצירת קשרים, המחזיקים מעמד לאורך שנים, הנתמכים על ידי מערכת מקצועית ואחראית.

טל: 02-5612131

אור שלום

הארגון ללא מטרות רווח, מקים ומפעיל בתים לילדים שהוצאו מביתם בגלל התעללות, עזובה ומצוקה קשה, וכן מגוון תכניות למען ילדים בסיכון בקהילה. באור שלום גדלים ילדים שהגיעו ממקלטי חירום, מהרחוב וממקומות אחרים שלא הצליחו להתמודד עמם. ילדים אלו חיים בתוך הקהילה, לומדים בבתי ספר רגילים, ומנהלים אורח חיים זהה לזה של חבריהם לכיתה. לכל ילד עבר כואב, ותקווה לעתיד טוב יותר.

טל: 5337059 02

פידל

עמותת פידל (א ב' באמהרית), היא עמותה לחינוך ושילוב חברתי של יוצאי אתיופיה בישראל. העמותה הוקמה בשנת 1996, ע"י ישראלים ותיקים, יחד עם עולים יוצאי אתיופיה. העמותה פועלת בערים ובשכונות בהן מרוכזת אוכלוסיית יוצאי אתיופיה, באמצעות מגשרים בני הקהילה, אשר מסייעים לבני הנוער ומשפחותיהם, להתאקלם טוב יותר בחברה הישראלית. מטרתה לאפשר לכל ילד וילדה יוצאי אתיופיה בישראל, לממש את מלוא הפוטנציאל האישי שלו ושלה, במערכת החינוך הישראלית הרגילה.

טל: 09-7455788


בית טף לטף

המרכז נותן מענה רב תחומי לכל הילדים בעלי הצרכים המיוחדים, בגילאי 9-0. הילדים מגיעים מאזור מודיעין עילית, ישובי מטה בנימין, חבל מודיעין ומודיעין. במקום ניתנים שירותים פרה- רפואיים, שיקומיים וחינוכיים.

טל: 9741833-08
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by