בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לא עובדת בשביל אף אחד  

לא עובדת בשביל אף אחד

 
 
אורנה פרימרמן

כמעט כל אם בישראל נתקלה בקונפליקט, אמהות על חשבון הקריירה או להפך, אך האם ניתן סוף סוף להתיר את הסבך הזה, ולמצוא איזון בין השתיים? העמותה לקידום הנשים בישראל מציעה סדנא המלמדת, כיצד ניתן לתכנן את הקריירה. לקרוא וליישם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איך השילוב? (צילום: sxc)
 איך השילוב? (צילום: sxc)   
אותן שאלות מבצבצות להן, בכל פעם, כשנתקלים באשת קריירה מצליחה. "איך היא מצליחה לעשות קריירה כזו? בטח אין לה ילדים". כשנוכחתם לדעת שיש לה כמה זאטוטים בבית, התשובה בד"כ תהיה, "יופי, אז הילדים שלה גדלים אצל אנשים זרים, נראה מה הפסיכולוג שלהם יגיד עוד כמה שנים". כשמסתבר ששלום לילדים, וגם לקריירה הענפה של האם. נגמרות התהיות והדממה תופסת את מקומה.

כשיעל (32) ילדה את בנה הבכור לפני כשנה, היא התלבטה אם לחזור למקום עבודתה או לעשות שינוי. כמנהלת פרויקטים לא רצתה יעל לוותר על מקום עבודתה בחברת ייעוץ, אבל המציאות הכתיבה מבחינתה שינוי. בהריון השני, החליטה יעל, להצטרף לסדנת נשים לפיתוח קריירה של עמותת נטע, ולהגיע לחופשת הלידה עם כלים לקבלת החלטות.

אימהות טריות חוות בדרך כלל התלבטות מקצועית לפני החזרה לעבודה, ורבות מהן אף מנצלות את חופשת הלידה כדי לבצע שינוי קריירה. עמותת נטע (נשים לטובת עתידן), שהוקמה על ידי ד"ר יעל יצחקי ורבקה אלישע בהרצליה, מציעה, בין היתר, תוכנית לפיתוח וקידום קריירה לנשים. התוכנית נועדה לנשים אקדמאיות, שכבר עשו את צעדיהן הראשונים בדרכן המקצועית, ומציעה להן לבדוק את הדרכים לקידום הקריירה.
 

גמישות אינה נמדדת רק בשעות

 
"פניתי לסדנא בגלל הצורך לתכנן את הקריירה שלי", מספרת יעל, "הערך המוסך הבולט ביותר שקיבלתי, היה מושגים של איזון. בעבר כשחיפשתי משרה, חיפשתי משהו גמיש בשעות, וזה מאוד הגביל אותי, כי ננעלתי על מסגרת שעות של 8 עד 16:00 אחר הצהריים. הקבוצה פתחה בפני את האפשרויות, ולימדה אותי שהגמישות לא חייבת להתבטא רק בשעות. אפשר למשל לצאת מהעבודה יומיים בשבוע מוקדם, ויומיים להישאר עד מאוחר. עד עכשיו גם לקחתי כמובן מאליו שהאחריות להוציא את הילד או להישאר איתו בבית כשהוא חולה, היא שלי. הסדנא גרמה לי לשים על זה סימן שאלה. שוחחתי עם הבן זוג שלי, וגיליתי שהוא היה מוכן להשתתף בתפקידים הללו, כמו למשל להוציא את הילד מהגן ביום קבוע בשבוע. האפשרות הזו לא עלתה עד עכשיו, לא בגלל שהוא לא רצה, פשוט לקחתי את זה על עצמי, ולא הייתי מספיק פתוחה איתו".

תמיכה קבוצתית

לדברי יעל, גם המפגש עם נשים ואימהות אחרות בסדנא תרמה מאוד. "נפגשתי עם נשים שהצליחו לעשות קריירה מפוארת, וגם גידלו שלושה ילדים. ראיתי שזה אפשרי, וגם למדתי דרכים לאזן בין השניים. למשל, עבור מישהי אחת, העובדה שהיתה לה בבית מטפלת קבועה, שנשארה לעבוד איתה שש שנים, ושימשה לילד שלה דמות משמעותית ויציבה, איפשרה לה להמשיך בתפקיד בכיר בחברה שבה עבדה. אבל הדבר החשוב ביותר שלמדתי בקבוצה הוא, שכל החלטה שלי כאמא, להישאר בבית או לצאת לעבודה, היא בחירה ולא ויתור. להסתכל על זה כבחירה, זה ממקום של חוזק ולא של קורבן, וזו נקודה מאוד חשובה".
 

כבר לא צריך לבחור

משלימה שעות עבודה כשהתינוק ישן, ש... (צילום: sxc)
 משלימה שעות עבודה כשהתינוק ישן, ש... (צילום: sxc)   
טלי ברק, מנחת הסדנאות לפיתוח קריירה בנטע, ועוסקת בייעוץ קריירה והשמת בכירים, בעלת רקע במשאבי אנוש, מדגישה שמילת המפתח היא שילוב. "הסדנא מציעה שילוב בין קריירה לחיים, ובמקרה של נשים, זה אומר, ברוב המקרים, בין קריירה, אימהות ומשפחה. נשים לא צריכות לבחור בזה או זה, אלא ללמוד לשלב. זה נכון אגב לא רק להורים, חשוב לשמור על איזון, ולא להישאב לחלוטין לקריירה, אלא תמיד להשאיר מקום לעצמך מחוץ לעבודה".

עולם של סטריאוטיפים

"הבעיה היא", מוסיפה טלי, "שהשילוב בין אימהות לקריירה הוא בעייתי. קיים סטריאוטיפ מאד חזק, שששילוב של אימהות וקריירה הוא בלתי אפשרי, ויש המון רגשות אשם סביב זה. יש גם סטריאוטיפ גדול על נשים שמשקיעות הרבה בקריירה. חוויתי את זה בעצמי, כשמילאתי תפקידים בכירים בתחום משאבי אנוש, הסתכלו עלי ואמרו איזו מין אישה זו, היא לא מבשלת, היא נותנת למישהי אחרת לגדל את הילדים שלה. האימהות לדעתי הוא אילוץ כמו אילוצים אחרים, והסדנא מציעה לנשים לבחון, היכן אפשר להפעיל גמישות כדי להסתדר, ולא רק דרך הפריזמה של השעות, כלומר רק משרה עד ארבע אחה"צ. היא גם מציעה לבחון את ההתלבטויות הללו בתוך סביבה מוגנת של נשים, ולקבל דוגמה מכאלו שכן מצליחות לאזן בין קריירה וקידום, לבין משפחה".

מתכננות קריירה

דגש נוסף שמציעה טלי למשתתפות בתוכנית לפיתוח וקידום הקריירה, הוא תכנון. "חשוב שנשים יתכננו את הקריירה שלהן, כדי להגביר את השליטה על החיים שלהן, ולא לתת לחיים לטלטל אותן. חשוב לבדוק מה אני רוצה, מול מה אני יכולה, ומול מה השוק צריך, ולתכנן את הצעדים הבאים. נשים רבות מוצאות את חופשת הלידה כהזדמנות לשינוי מקצועי, ודווקא יש לזה לגיטימציה גם מצד המעסיק וגם מצד שוק התעסוקה. אף גבר לא ייצא ל-3 חודשים לאמריקה לחשוב על שינוי מקצועי, כי יסתכלו עליו כעל משוגע. לעומת זאת, זה נחשב לגיטימי לגמרי, שאישה לאחר חופשת לידה תעשה תפנית מקצועית, ויש לה גם זמן להתארגן, אם היא מחליטה להתפטר ולקבל פיצויים ודמי אבטלה", מוסיפה ברק.

אז לפני שאתן מחליטות לעשות ויתורים כואבים, חשוב שתדעו כי עומדות בפניכן אופציות נוספות, שעתידות לשנות לכן את החיים.

פרטים על הסדנא, ניתן לקבל באתר העמותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by