בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רואים את העור  

רואים את העור

 
 
ליבי בגנו

תופעת האקנה והחצ'קונים היא נחלתם של רבים מאיתנו, שדורשת לרוב צעדים דרסטיים. רגע לפני הטיפול הפולשני כדאי לתת את הדעת על שיטות פחות קונבנציונליות כמו הרמב"ם, תורות סיניות, משחות ואפילו שתן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתורות סיניות קיים קשר מובהק בין הנפש לעור (ASAPImages)
 בתורות סיניות קיים קשר מובהק בין הנפש לעור (ASAPImages)   
אקנה היא בעיה נפוצה ומוכרת בקרב רבים, במיוחד מתבגרים וצעירים, אבל לא רק. יש מי שמנסים הכל על מנת להיפטר מה"מכה" הטורדנית ולהגיע לעור חלק ומושלם. רופאים מצד אחד ומפרסמים מצד שני, מציעים קרמים, תרופות ומשחות שמתיימרים לפתור את בעיית החצ'קונים וצלקות האקנה ולהפוך את עור המשתמשים לצח ונטול פגמים.

במרוץ אחר העור המושלם ניתן למצוא, לצד התרופות והתכשירים המוכרים, תעשייה שלמה של תרופות וטיפולים אלטרנטיביים לבעיות אקנה. אך לפני שנוקטים בצעד דרסטי ומתחילים לקחת כדורים או עוברים טיפול עור פולשני, כדאי לתת את הדעת על חלק מהשיטות הפחות קונבנציונאליות: החל מסודותיו של הרמב"ם, דרך סין הרחוקה ועד לאגדות אורבניות שעשו להן כנפיים. הרי לכם סקירה שאולי תצמח ממנה הישועה.
 

סגולות מהמקורות

 
הרמב"ם- רבי משה בן מימון. פילוסוף, איש מדע חוקר ורופא עלה על כמה סודות לחיים טובים הרבה לפני שמישהו בכלל ידע מה זה ספא או דיאטה מיקרוביוטית. הוא היה רופא בחצרו של שליט מצרים המיתולוגי סלאח א-דין ותורתו בת 800 השנים, נראית רלוונטית היום יותר מתמיד בכל הנוגע לחיים נכונים, תזונה וכן, שמירה על היגיינה ועור פנים נקי וצח.

אחד הדגשים המרכזיים בתורתו היה הרפואה המונעת ותשומת לב הוקדשה בעיקר לתזונה, לפעילות גופנית, להיגיינה ורחצה וגם למצב נפשי והקשר שלו לתחלואי הגוף כמו אקנה כמובן. הרמב"ם טען כי העור הוא למעשה השתקפות התוכן הפנימי של האדם. משמע, מצבו הרגשי של המטופל משתקף בעור גופו ובעיקר בעור פניו.
 
השום מסוגל לחטא את הפצעים (ASAPImages)
 השום מסוגל לחטא את הפצעים (ASAPImages)   
מאחר ובתקופת חייו תרופות לא היו מפותחות כפי שהן היום, נעזר הרמב"ם בחומרים טבעיים ועשבי מרפא למיניהם על מנת לטפל בנגעים ופצעים בעור. הוא השתמש בתמציות שהורכבו מפירות ירקות שורש, דבש, מזון מלכות ואצות.

יש מי שמיישם את תורתו של הרמב"ם ומתרגם אותה לטיפולי אקנה כאן ועכשיו. שוש חגי, שחוותה על בשרה את המאבק באקנה, נחשפה לסודותיו הרפואיים של הרמב"ם ופיתחה את קו המוצרים "קלין סקין" בו היא משתמשת בחומרים בהם דן הרמב"ם לטיפול בעור נגוע.

המרכיבים בהם היא משתמשת במוצריה הם כאמור, דבש ומזון מלכות. הרמב"ם טען כי לדבש יש סגולות נפלאות של ריפוי וטיפוח והוא אכן מועשר בחומרים אנטי בקטריאליים. מזון מלכות לעומת זאת מכיל את כל חומצות האמינו הידועות בטבע ודרושות לבניין תאי הדם. עוד מרכיב מעולם הדבורים הוא הפרופוליס, תוצר כוורת טבעי בעל תכונות שמעכבות התפתחות של חיידקים ופטריות ומי שמשלימה את הנבחרת היא תמצית אצות ים. הרמב"ם גרס כי האצות משחררות נוזלים מיותרים מתוך הגוף והעור וכך מטפחות את העור ומעניקות לו גמישות.
הקדים את זמנו, אין ספק.
 
 

סודות מן המזרח

המוצרים של קלין סקין משחזרים את תורות הרמב"ם (יח"צ)
 המוצרים של קלין סקין משחזרים את תורות הרמב"ם (יח"צ)   
הרפואה הסינית כבר כבשה מזמן את המערב ולצד טיפולים קונבנציונאליים, רבים פונים גם להיוועץ במטפלים שמביאים פתרונות מן המזרח הרחוק. אז מה חושבים הסינים על אקנה?
ברפואה הסינית המסורתית, העור קשור קשר הדוק לריאות מאחר והוא תלוי בהן לאספקת מים ומזון. כאשר הריאות ומערכת העיכול לא פועלות כיאות, יש הפרעה במעבר ה"אספקה" לעור והתוצאה היא קיפאון בזרימת האנרגיה והדם שגורמת, בין היתר, לחסימת הנשימה של העור ובסופו של דבר לאקנה.

הסינים דוגלים בדיאטה דלת שומן על מנת לאזן את מצב העניינים. כמו כן, מתח ומחסור בשעות שינה, שהן תופעות מובהקות של העולם המערבי, פשוט לא באות בחשבון ומביאות לחוסר איזון שמוביל להתפרצות אקנה. כהרגלם בקודש, הסינים פונים לצמחי מרפא על מנת לטהר את החסימות והרעלים שמזהמים וחוסמים את העור מלקבל אוויר לנשימה. קלנדולה הוא צמח מרפא פופולארי במטפל בפצעים מוגלתיים קשים במיוחד.

הסינים ממליצים גם כל כמה פעילויות שיכולות להחזיר את האיזון ההורמונלי והאנרגיה לגוף שנפגע ע"י אקנה. הפעולות פשוטות לביצוע וכל מה שאתם צריכים זה כמה דקות ביום:

1. עמדו בפיסוק, שלחו את הידיים קדימה, ישרות, ושלבו את האצבעות של שתי הידיים אלו באלו.
2. קחו נשימה עמוקה והרימו את הידיים מעל לראש. כשאתם נושפים החוצה, הזיזו את הגוף מימין לשמאל כשגבכם מוטה מעט אחורה. השתמשו בכוח הירכיים שלכם לצורך כך.
3. קחו עוד נשימה עמוקה, הורידו את הידיים תוך כדי נשיפה וחזרו לעמידת המוצא. חזרו על התרגיל שמונה עד עשר פעמים.
אולי זה נשמע מופרך, אבל מתי בפעם האחרונה ראיתם סיני מחוצ'קן?

המוזרים

לקינוח, הנה ארבע "תרופות" לאקנה שעשויות להיות מעט שנויות במחלוקת או סתם תמוהות, אך עם הזמן רכשו לעצמן אוהדים.

אין עדיין הוכחה מדעית חותכת לכך שמשחת שיניים יכולה להפחית, ואף לרפא את התפשטות האקנה. אבל זה לא מנע ממנה להפוך לאחת מהתרופות הביתיות הפופולאריות ביותר בעולם לטיפול בבעיה. יש את אלו שמשתמשים בה ישירות ופשוט שמים על כל חצ'קון נקודה של משחת שיניים והולכים לישון. הדעה הרווחת היא שהיא מורידה את הנפיחות והאדמומיות של הפצעים. יש לסייג ולומר שמשחות במרקם ג'ל או משחות מלבינות אינן מתאימות לטיפול.

גם סודה לשתייה יכולה לעזור בעיקר לבעלי עור רגיש. פשוט קחו קצת סודה לשתייה מרחו על הפצעים והשאירו במשך 20 דקות. אחר כך שטפו בעדינות ואל תנסו להשאיר את ה"תרופה" על הפנים למשך כל הלילה. אין לדעת איך יגיב העור. אם שורף או צורב לכם העור, שטפו את הסודה מייד.

אחד הטיפולים היותר שערורייתיים הוא טיפול בשתן. התיאוריה היא ששתן מלא בנוגדנים, הורמונים ועוד מרכיבים שיכולים רק להועיל לבריאות כמו ויטמינים ומינרלים. טיפול בשתן מגיע במקור ממיסטיקנים הודיים ומתקשר לפילוסופיית הטנטרה. בתור תרופה לאקנה, ההמלצה היא לעסות את השתן של עצמך לאזורים הבעייתיים בפנים. יש מי שמשאירים את ה"קרם" המקורי הזה לכל הלילה.

כמובן שיש המון מתנגדים לשיטה הזו שטוענים שמדובר במיתוס בלבד.

ולסיום, עוד תכשיר ריחני: שום. מסתבר שהשום מחטא ואף גורם להתכווצות של רקמות עור עדינות. הטיפול באמצעות שום יכול לעזור גם לאקנה "ותיק" ועקשן אצל מבוגרים. קחו שן שום ושפשפו אותה על הפנים בעדינות עד שכל האזורים המודלקים והפגועים יכוסו במיץ שיוצא מהשום. זה עשוי לקחת כמה טיפולים, שלא יריחו מי יודע מה, אבל כעבור מספר ימים, אתם אמורים לראות שיפור של ממש במצב האקנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by