בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות התיירות 
סוגרים את הים 

סוגרים את הים

 
חדשות התיירות |
 
חכים בשארה

רק באמריקה: בחופים החול אוזל, בספא יש חיבור אלחוטי, וחיות נהנות מסוויטות אישיות. חדשות לתייר המשתאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עוד מעט גם זה ייגמר. חוף ים במיאמי (FLICKR, mandy c)
 עוד מעט גם זה ייגמר. חוף ים במיאמי (FLICKR, mandy c)   
החול אוזל מחופי ארצות הברית – כך דיווח ה"ניו יורק טיימס" בכותרת צועקת: גורמי טבע והתערבות אנושית דורסנית מאיימים לשנות את קו החוף (בעיקר המזרחי) של המדינה ולהוביל אותה למשבר סביבתי ותיירותי שיגרור נזקים כלכליים עצומים. הפוליטיקאים כבר התחילו לריב, וגורמים עסקיים הציעו פתרונות מהפכניים - עם לא מעט רווח בצדם - לבלימת האסון.

במצב נורמלי, נדידת חולות היא תופעה טבעית. הרוח נושאת את החול מחוף לחוף, ומרחיבה בכך רצועות חוף מסויימות תוך צמצום אחרות. ברם, כשיש ריבוי של סופות קיצוניות, המאזן הטבעי מתערער. מאחורי ריבוי הסופות (טייפונים והוריקנים בעיקר) עומד האיום המרכזי על כדור הארץ במאות ה-20-21: ההתחממות הגלובלית. גזי החממה מעלים את טמפרטורת האטמוספירה, שבתורה ממיסה קרחונים וגורמת לעליית מפלס המים על חשבון החופים. גורם משמעותי נוסף, גם הוא מעשה ידי אדם, הוא התפתחות הבינוי והתעשיה לאורך החופים. לא מדובר רק בפרויקטים יוקרתיים של נדל"ן לעשירים, אלא גם בהקמת נמלים ומרינות. הנדסת החופים לצרכי שיט מהווה סיבה נוספת להידלדלות החול בחופים.

משבר זה מעורר דאגה עצומה בארצות הברית, בעיקר בשל ההשלכות הכלכליות החמורות. במצב זה שימור החופים הופך לצורך חיוני, אך הדחיפות של המשבר מחייבת פתרונות מידיים. אחד מאלה הוא אספקת חול לחופים מאתרים אחרים, פנימיים יותר. אולם צעדים ראשונים שנעשו בכיוון הזה עוררו ויכוחים פוליטיים והתנגדות מהרשויות באזורים מהם נלקח החול. כך קרה כשניסו להעביר חול מפרוט ביינט לוסייה לחוף של מיאמי – אחד החופים המצויים בסיכון גבוה. כמו כן, החול שמובא לא תמיד מתאים לחוף, וישנם מתרחצים המתלוננים כבר עתה על כמויות מוגזמות של חצץ בתוכו.

המשבר הפוליטי סביב העברת החול מאתר לאתר מוביל ליוזמות מקוריות: חברות מסחריות מציעות להקים מפעלים למחזור חול מבקבוקי זכוכית. היינו, להחזיר בקבוקים לחומר הגלם מהם יוצרו - חול. אולם תהליך זה יעלה מיליארדי דולרים, ולכן נראה, לעת עתה לפחות, כי לא יהיה מנוס מפתרון של ייבוא חול לחופים המקופחים. בימים אלה שוקלים בפלורידה לקנות חול מאיי הבהאמה כדי לפתור את המשבר, עד שגם הוא ייעלם מתחת למים.
 

מסאז' עם רינגטון

תעיף את המצלמה או שזה ייגמר בבכי. לקוח רגוע מקבל מסאז' והודעה בו זמנית (FLICKR, Gracinha marco)
 תעיף את המצלמה או שזה ייגמר בבכי. לקוח רגוע מקבל מסאז' והודעה בו זמנית (FLICKR, Gracinha marco)   
פעם, אנשים היו הולכים לספא כדי להתנתק מהלחץ של היומיום, למצוא מרגוע ולהתחבר לעצמם. לא עוד - יותר ויותר מועדוני ספא מתקינים רשתות אינטרנט אל-חוטיות (Wi-Fi) על-פי דרישת לקוחותיהם הקרייריסטיים. ברבים ממכוני הספא המרושתים מפוזרים גם מסכים שטוחים עם שידורי טלוויזיה.

וכך נראים אתרי ספא רבים בארצות הברית של היום: בין האדים והמרחצות מרוצופות החרסינה מתקתקים אנשים במגבות על מחשבים ניידים ומכשירים סלולאריים, בזמן המסאג' או דקה לפני הפדיקור.

הת'ר דומינגז, בעלת אתר ספא בקליפורניה, אמרה ל"ניו יורק טיימס" שגם אם לא מדובר בשירות שאתרי הספא אוהבים להבליט, הרי שאין להם ברירה אלא להיענות לדרישת הלקוחות. מנהל ספא בוויליאמסבורג הציג הסבר יותר פסיכולוגי לתופעה. לטענתו, האפשרות להיות מחוברים לעולם בזמן הפינוק בספא, היא זו שמאפשרת ללקוחות להיוותר שלווים ורגועים בזמן הטיפול.

עם זאת, לא כל בעלי מכוני הספא מוכנים לקבל את התופעה. רבים טוענים ששירות אינטרנט נוגדים את כל הרעיון הספא. אלה עלולים למצוא את עצמם בפיגור אחר המתחרים המרושתים, שכן לקוחות רבים התחילו לברור את הספא לפי קריטריון הרשת האלחוטית.
 

חופשות יוגה - הגרסא המאורגנת

בבוקר רכבה על סוס, עכשיו עושה יוגה. חופשות מרגיעות לכל דורש (FLICKR, karpidis)
 בבוקר רכבה על סוס, עכשיו עושה יוגה. חופשות מרגיעות לכל דורש (FLICKR, karpidis)   
החלטתם לצאת לטיול כדי להשיל מעליכם את תלאות חיי המשפחה והקריירה, אז למה לא למצוא את האמת הפנימית שלכם על הדרך? טרנד חדש משתלט על אתרי התיירות הכפריים בארצות הברית ובעולם - חופשות יוגה מאורגנות.

"חופשות היוגה הן חלק מנישה מתרחבת של בריאות וכושר שזוכה לביקוש גובר בענף התיירות", אמר אלן קיי מאיגוד ענף התיירות בארה"ב בראיון ל-CNN. הטרנד זוכה לפופלריות רבה בקרב בעלי הכנסה גבוהה, שמחפשים מפלט מהקריירות הלחוצות. עם זאת, טיולים אלה אינם מוגבלים לאתרי יוקרה עם מתקנים מושקעים ומדריכים אישיים. ישנם גם טיולים עממיים יותר במדינות כמו הודו, צ'ילה ובאלי.

אנדרירה פירטי, עורכת המגזין "Yoga Journal" נתנה בראיון ל-CNN טיפים למטייל היוגה המתחיל. היא ממליצה לבחור באתר נוח, בו לימודי היוגה אינם מאתגרים מדי: "רובנו אף פעם לא עשו יוגה ארבע שעות ביום במשך שבעה ימים", אמרה. מומחים אחרים מציעים לבדוק קודם את רמת המשמעת שנדרשת באתרים מהסוג הזה, כדי שלא תמצאו את עצמכם בקורס תובעני במקום בחופשה.

טיפני ארצ'י, אחת המנהלות הבכירות בתאגיד התקשורת האמריקני AOL, הכריזה על עצמה כמטיילת יוגה מושבעת. לדבריה, "זו הזדמנות להיות רגועה, להתמקד בעצמי ולהיפטר קצת מלחצים". ארצ'י בת ה-31 מבקרת בכל שנה בחווה בארצות הברית, שם היא רוכבת על סוסים ומתפנקת בספא. לאחרונה היא גילתה גם את טיולי היוגה. בעקבות הגילוי, היא מתחה את החופשה האחרונה שלה לחודש ימים. לדבריה, החופשה הפסיקה להיות רק מפלט מהעבודה והפכה למסע אישי לחיפש אחר "שלוות נפש פנימית".
 
 

חיי כלב

לבעלי חיות מחמד בארצות הברית, הסובלים מנקיפות מצפון בכל פעם שהם יוצאים לחופשה ונאלצים להשאיר את החיה במלונה, נמצא עכשיו פתרון משמח. מספר הולך וגדל של בתי מלון לחיות מחמד מציע לדאוג לכלב בזמן החופשה. לפי דיווח ה-CNN, בתי מלון אלה מציעים שירותים נוחים ונעימים, לעתים טובים מאלה שמקבלים בעליהן בחופשה.

פירוט הפינוקים לכלב עלול לעורר קנאה אצל כל נופש ממוצע בסיני: לכל חיה חדר מותאם לפי גודלה, ורשמת מלונות אחת אפילו מציעה לאסוף את החיה מהבית לפני החופשה, ולהחזיר אותה בתומה. על כל כלב או חתול ממונה עובד או מטפל, האחראי להאכיל את הכלב בארוחה קלה נעימה לפני השינה, וללטף ולחבק אותו עד שיירדם. מוצעים גם משחקים קבוצתיים בין החיות (בחלוקה זהירה לפי סוגים) בגני משחקים בפנים ובחוץ. הכלבים ברי המזל אף מקבלים פעילויות ספורט וכושר שונות, כולל שחיה. אם אתם בכל זאת מודאגים, או סתם מתגעגעים, חלק מבתי המלון מאפשרים מעקב אחר המתרחש במצלמות רשת דרך האינטרנט.

למרות שלל ההטבות והפינוקים, המחירים שווים לכל נפש. מחיר ממוצע לשהיה בת לילה בחדר רגיל הוא 28דולר לכלב, 20 דולר לחתול. סוויטה נשיאותית, לעומת זאת, תעלה לכם בממוצע 52 דולר לחיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by