בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שמות לתינוקות 
רולטת השמות  

רולטת השמות

 
שמות לתינוקות |
 
לימור גריף ומזל אהרוני

בחירת שם לתינוק עשויה להיות החלטה של רגע, החלטה שידועה שנים מראש או התלבטות קשה חסרת מענה, שעשויה להותיר תינוק שזה עתה נולד, נטול שם. על פי תורת הנומרולוגיה - תורת המספרים, לכל אדם, יש מספר הנע בסקאלה שבין 1-9, לו פירוש אופי ומשמעות, כמו גם הקבלה אסטרולוגית לגלגל המזלות. לפניכם המדריך המלא לבחירת שם על פי הנומרולוגיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מה רואים היום בכדור הבדולח? (yesterday's blue sky-flickr.com)
 מה רואים היום בכדור הבדולח? (yesterday's blue sky-flickr.com)   
שם האדם על פי הנומרולוגיה, מסמל את תמצית אישיותו - מעלותיו ותכונות אופיו, אשר מהווים את זהותו האישית, אשר טמונה בין אותיות שמו. השם שניתן לאדם לאחר בואו לעולם, מייצג את אופיו הבסיסי, והפוטנציאל הגלום בו, ואילו שם המשפחה, מספק מידע גנטי על אותו האדם.

בחירה גורלית

אימהות מעידות, כי שמות רבים חלפו בראשן, ודווקא שניות ספורות אחרי הלידה, החליטו לנקוב בשם הפצפון הקטן, כמי שמצא לנכון את מקומו בעולם. משפטים כמו – עד שלא תראי אותו לא תדעי איך לקרוא לו – ועוד רבים ונפוצים, מטלטלים את נפשותיהם של הורים רבים, המאמינים כי הענקת שם לילד, תכתיב את קצב חייו, האנרגיה שלו, ובעיקר התכונות הבסיסיות שיעצבו את אישיותו. הנומרולוגיה טוענת כי הם חוששים, ובצדק. כמו כן, כל שינוי שם פרטי במהלך החיים, מוערך כבעל משמעות בולטת. למשל כשאישה נישאת, היא מחליפה את שם משפחתה. שם משפחתה הקודם, מצביע על תכונות האופי שירשה כבדרך הגורל בטרם נישואיה, בעוד שמספר שמה החדש, מגלה איזו השפעה תהיה עליה מתוך הנישואים.

ישנן שתי תיאוריות לגבי בחירת שם הילוד: הראשונה גורסת שכוחות חיצוניים משפיעים על אישיות הרך הנולד וגורלו, ומסוגלים באותה המידה להשפיע על תת ההכרה של ההורים, בבחירת שם היילוד, אם תרצו להאמין. והשנייה טוענת, כי כאשר הנשמה נכנסת לגוף, היא למעשה בוחרת בשם התואם את המשימה, שעל גוף זה להשלים במהלך חייו. מה פשוט יותר? אתם תחליטו.

בחירת השם הפרטי

מכיוון שאת שם המשפחה, ברוב המקרים, לא נוכל לבחור, נתעסק בבחירת השם הפרטי, שעל פי התפיסה הפסיכולוגית, מציג לתינוק שזה עתה נולד את ציפיות הוריו, גם באופן שאינם מודעים לו.
השם הוא "כמין שוטר", שהעמידו לרשות הרך הנולד מיום היוולדו, על מנת שישמור על החוקים והמשמעת. הוא מייצג את הכישורים הטבעיים של הילד, שאם ישכיל להשתמש בהם נכון, הם יתאימו למימוש היעוד שלו. השם הפרטי מייצג את הציפיות של האדם מעצמו, הנובעות מתוך החוויות של ההורים שלו, ויוצר את הזוגיות שלו עם עצמו.
 

השם כמראה

 
אם השם מותאם לדרך ולכישורים הטבעיים, הוא גם יתאים לציפיות, אך אם הציפיות סותרות את הלב, אזי הזוגיות של האדם עם עצמו תהיה לקויה וחסרה. בנוסף קיים אצל אדם כזה, קושי להיות מרוצה מעצמו, ורוב הזמן הוא מאוכזב. השם הוא סוג של מוטיבציה. יכול להיות שבמהותו אדם ירצה שינויים וחופש, אבל השם מצפה ממנו להיות מסודר ומאורגן. אם השם מותאם לדרך, הציפיות של ההורים מתאימים לכישורים של הילד, והוא יהיה מוכשר לממש את הדרך שלו, אך לא בהכרח. השם ברוב המקרים יציג את הציפייה של האדם מעצמו, ולא את השאיפה שלו.


מתמטיקה פשוטה

כולנו מכירים את שיטת הגימטרייה של פיתגורס, ואף זוכרים חלקה מימי בית הספר. תורת הנומרולוגיה מסכמת את חישוביה על פי הגימטרייה המצומצמת, על מנת להגיע לספרה שנעה בין 1-9. לפני שנתחיל בפירושי כל ספרה וספרה, כדאי שנלמד כיצד זה עובד:

גימטרייה מצומצמת טוענת שבמידה וספרתה של האות הינה 400 – הגימטרייה המצומצמת שלה תהיה 4. במידה וספרתה של האות י' הינה 10 – הגימטרייה המצומצמת שלה תהיה 1, במידה וספרתה של האות מ' הינה 40 – הגימטרייה המצומצמת שלה תהיה 4 וחוזר חלילה. פשוט וברור ומכאן לעבודה.

על מנת להגיע למספרו הנומרולוגי של שם פרטי, יש לפרט את הגימטרייה המצומצמת של האותיות ואז לחברן: לדוגמא:
גאיה: ג=3, א=1, י=1, ה=5 סה"כ: 10 = 1+0= 1
יהונתן: י=1, ה=5, ו=6, נ=5 , ת=4, נ=5 סה"כ: 26= 2+6= 8
נועה: נ=5, ו=6, ע=7, ה=5 סה"כ: 23= 2+3= 5
שירה: ש=3, י=1, ר=2, ה=5 סה"כ: 11=1+1= 2
עומר: ע=7, ו=6, מ=4, ר=2 סה"כ: 19 = 1+9 = 10 = 1
 

הרמוניה

קראתם לי אדיר ואתם מצפים שאני לא אהיה תחת מכבש ציפיות? (צילום:dulcelife-flickr.com)
 קראתם לי אדיר ואתם מצפים שאני לא אהיה תחת מכבש ציפיות? (צילום:dulcelife-flickr.com)   
למספר המסכם שקיבלנו עבור השם הפרטי יש משמעות קבועה, והתאמה לאחד ממזלות הגלגל המוכרים. לפניכם הרשימה, אך עוד לפני, כלל קטן לדרך: חשוב לדעת כי במידה והמספר הנומרולוגי שלכם, והמזל שאליו הוא קשור, תואם אל המזל שבו אתם אכן נולדתם, מתקיימת הרמוניה טבעית בין המצוי לרצוי. מדובר באנשים שהבחירות בחייהם וההחלטות שלהם יהיו קלות יותר, מאשר אלה הנתונים בקונפליקט אדיר: כמו למשל אדם שמספרו הנומרולוגי הוא 2 במזל סרטן, והוא בכלל נולד במזל טלה. השילוב בין מזל המים למזל האש בו הוא נולד, יוצר דיסהרמוניה וחוסר איזון. מדובר באדם שילווה בקונפליקטים רבים והתלבטויות קשות. אך כידוע ביקומנו אנו, לכל דבר יש סיבה.

מספר 1 משתייך למזל אריה/לביאה. כוכב: שמש
מספר 1, כשמו כן הוא, מוביל, מנהיג, כריזמטי, דומיננטי, שואף לביטוי עצמי ייחודי ויצירתי, מקורי ומעניין, כל חייו לומד ומתנסה, בבחינת: "מכל מלמדי השכלתי". מתאים למקצועות: הניהול, היזמות, פיקוד, שיווק ועסקים.

מספר 2 משתייך למזל סרטן, כוכב: ירח
מסמל את הדואלי, מספר שיתופי, זוגי, רגיש, זקוק לאחר, עובד בצוות, מופנם ותלותי, זקוק לאהבה ותמיכה, אמפתי וסימפטי. מתאים למקצועות: ייעוץ ומקצועות טיפוליים, גישור, תמיכה, פסיכולוגיה, הוראה והדרכה.

מספר 3 משתייך למזל קשת, כוכב: יופיטר
אוהב חופש, יצירתיות, טבע ובעלי חיים, אינטליגנטי, מצחיק וקליל. מחשבתו מלאת כריזמה, יכולת ביטוי תוך דמיון ומחשבה מקורית. "הנסיך הקטן", צעיר נצחי, שובב ומשובה לב, "אחד מהחבר'ה". מקצועות: הוראה, בידור, עבודה עם ילדים, מדריך טיולים, אסתטיקה, משחק והופעה מול קהל, הוצאה לאור, כתיבה ופרסום.
 
 
מספר 4 משתייך למזל בתולה, כוכב: מרקורי
יציב, מסגרתי, פרפקציוניסט שיורד לפרטי פרטים, הבנאי של היקום, מעשי ותכליתי, איש תכנון, מקנה תחושת בטחון, לא מקבל שינויים בקלות. בעל יכולת ריכוז עמוקה, סגור. מקצועות: ארגון וניהול, הנדסה, מכונאות, הנהלת חשבונות, מדעי החברה וחקר שיטתי, בניה, שרטוט, אדריכלות ואדמיניסטרציה.

מספר 5 משתייך למזל תאומים, כוכב: מרקורי
חופשי ומשוחרר, קליל, תקשורתי, חברותי, איש שיחה, נמרץ, אומן הדיאלוג הבינאישי, אינטליגנט וחד תפיסה, בעל כושר תפיסה, אינטואיטיבי, סקרן, מתקשה להתמיד במשימות ארוכות טווח. מקצועות: תקשורת, פוליטיקה, שיווק ויחסי ציבור, עבודה מול מדינות זרות, שפות זרות (כמתורגמן), מורה ומדריך, סוכן נסיעות, תיירות ונופש.

מספר 6 משתייך למזל מאזניים, כוכב: ונוס
הרמוני, מסגרתי, שיתופי, מעניק ומבקש הכרה, דמות ההורה האידיאלי, סבלנות, וכוח תכנון מנטלי. ייסודי, רודף צדק, משקיען, תובעני. מתאים למקצועות: האסטטיקה והיופי, משפטים, ארכיטקטורה ועיצוב, שרות ותמיכה, הוראה והדרכה, תרבות, אומנות, מוזיקה, ספרות, טיפול, רפואה ועבודה סוציאלית.
 
טבלת גימטריה מצומצמת
 טבלת גימטריה מצומצמת    
מספר 7 משתייך למזל דגים, כוכב: נפטון
עמוק וחכם, פילוסופי וחוקר, נמשך למדעי ולמיסטי, לומד וחייב לברר דברים עד תום. חובב אתגרים מחשבתיים, ייסודי ובעל כושר המצאה, אוהב את חברת עצמו. מקצועות מתאימים: מתמחה בלימודים גבוהים, פילוסופיה ותורות רוחניות, מחקר מדעי, כתיבה, שרות בארגונים מסודרים (בתי חולים, בתי סוהר, משטרה) מנתחים, מרדימים ומקצועות הנדסיים.

מספר 8 משתייך למזל גדי, כוכב: שבתאי
שאפתנות והישגיות, חתירה להשגת מטרות, הגעה לעמדת כוח וכבוד, כריזמטי, חזק גופנית ומנטילת, בעל כושר מנהיגות, יכולת להתמודד עם אתגרים רבים ומורכבים, עובד קשה בכדי להצליח, מתמיד, מסגרתי. מקצועות מתאימים: ניהול וארגון, איש כספים, בנקאי, רואה חשבון, אנשי צבא, מפקדים, משטרה, חקלאות, מדעיים מדויקים ופיזיקה.

מספר 9 משתייך למזל טלה, כוכב: מרס
פורץ דרך, נמרץ, דינאמי, אוניברסלי, שייך לכלל, איש העולם הגדול, אוהב יופי, רודף צדק ונאבק למען אחרים, פילנטרופ, בעל טבע חם ואוהב, מנהיג העולם, כריזמטי, בעל השראה, אידיאליסט, ודרמטי. מקצועות מתאימים: פילוסופיה, מדעי הרוח, סופרים ואנשי ציבור, פוליטיקה ומנהיגים. רפואה, ריקוד, קולנוע, תיאטרון, שירה ומוזיקה ועבודה מול חו"ל.

עכשיו נותרה בידיכם ההחלטה הגורלית, ההורים המאמינים בתורה, האם לתת לילדכם שם, שישרת אותו נאמנה, ויעזור לו בקבלת החלטות בחיים או שם שיקשה עליו עם מכבש ציפיות למן היום הראשון. הבחירה בידכם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by