בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהבה בכתב יד 

אהבה בכתב יד

 
 
חנה קורן, המכון לגרפולוגיה

ההתאהבות גורמת לנו להתעלם מתכונות אופי מסוימות. הגרפולוגיה מציעה להקדים תרופה למכה ולהשתמש בניתוח כתב-היד על מנת למנוע טעויות, או לתקן את הדרוש תיקון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כתב היד השתלטני. כתב גדול ורחב, חתימה גדולה
 כתב היד השתלטני. כתב גדול ורחב, חתימה גדולה   
במקום להיכשל שוב ושוב במערכות יחסים רק מפני שלהט ההתאהבות גרם לנו להתעלם, במודע או שלא במודע, מתכונות אופי ואישיות של בן הזוג, הגרפולוגיה מציעה להקדים תרופה למכה ולהשתמש בניתוח כתב-היד על מנת ללמוד עוד על בן הזוג הנוכחי או המיועד ולמנוע בחירות מוטעות. בחינה גרפולוגית עשויה להציג בפנינו תכונות חבויות של בן הזוג, לשפוך אור על צדדים פחות גלויים באישיותו והתנהגותו – ואולי בעקבות גילוין בטרם עת ישתנה יחסנו כלפיו. מהטיפוס הערמומי ועד לנזירי: כתבי יד אשר יעזרו לך לאתר בעיות פוטנציאליות בקשר.

השתלטן

לטיפוס השתלטן כתב יד רחב וגדול, לחץ חזק, כתב זוויתי, חתימה שעולה בגודלה על כתב ידו. הטיפוס השתלטן אינו מתייעץ, הוא מחליט, דרכו היא הדרך היחידה ולא ניתן להסיתו מהחלטותיו. הטיפוס השתלטן אוסף את בן או בת זוגו תחת חסותו, שומר עליו ודואג לו. טיפוס זה מעדיף בילוי בחברת אנשים אחרים על פני בילויים שקטים לבדו.
 

הנזיר

כתב היד של טיפוס הנזיר. חתימה קטנה לטיפוס מופנם
 כתב היד של טיפוס הנזיר. חתימה קטנה לטיפוס מופנם   
כתב ידו של הנזיר הוא איטי, מופרד בעל זוויות ישרות, אזור עליון גבוה ואזור תחתון מוזנח. ניתן לראות כי חתימתו קטנה אם כי האותיות ברורות לכל קורא. הנזיר היא מפונם, חסר עניין בהנאות שמחוץ לביתו, חסר עניין במין, מעדיף לנהל שיחה מעמיקה או לקרוא ספר על פני בילויים אלו. הנזיר עסוק בעולמו הפנימי, מכונס בביישנותו. החיזור אחר הנזיר עלול להיות מאתגר וארוך.

הנרקסיסט

כתב ידו של הנרקסיסט הוא כתב יד "יפה" במיוחד. הכתב הוא איטי, ללא תנועה, מעוצב בדייקנות כמעט כמו דפוס, הרווחים בין האותיות צרים וחתימתו מודגשת וגדולה יותר מן הטקסט.

הנרקסיסט מרוכז בעצמו, דואג אך ורק לצרכיו האישיים כשבן או בת הזוג מהווים בעיקר כלי למילוי צרכים אלו. אישיותו של הנרקסיסט חמקמקה, הוא אינטרסנט ולא מעוניין להשקיע מאמצים רבים מדי בקשר. הנרקסיסט מחפש הערצה מוחלטת מצד בן או בת הזוג, הוא קנאי, מניפולטיבי ודואג שמערכת היחסים תהווה עבורו כלי לקידום אישי ותו לא, ברגע שמערכת היחסים מפסיקה למלא ייעוד זה, היא מאבדת את תכליתה עבורו.
 

ההיסטרי

כתב היד ההיסטרי. תוסס, עגול, ממלא את הדף
 כתב היד ההיסטרי. תוסס, עגול, ממלא את הדף   
לכותב ההיסטרי כתב מועשר, תוסס, עגול, מלא לולאות וקערות. כתב יד זה ממלא את הדף בנוכחותו וניתן לראות כי החתימה של ההיסטרי גדולה ומהירה. ההיסטרי מציף את בן או בת זוגו בחום, אהבה ומסירות. הוא מתלהב בקלות ומוכן להקריב עצמו עבור שותפו למערכת היחסים, אך תוך כדי גם יכול "לחנוק" על ידי אהבתו. הטיפוס ההיסטרי נותן לרגשותיו לשלוט על ההיגיון, תגובותיו אימפולסיביות וסוערות ולעיתים תוצאות התנהגות זו עלולות להיות קטלניות למערכות יחסים לא יציבות.

הערמומי

כתב יד לא קריא זה שייך לטיפוס הערמומי. ניתן לראות כי הכתב מלא בחוטים, אותיות לא גמורות והזנחה, כאילו הוא "נזרק" על הנייר. הטיפוס הערמומי הוא בעל קסם אישי רב, הוא יודע לבחור את המילים הנכונות, לשכנע, להקסים ולתת את ההרגשה כאילו בן או בת הזוג הם הדבר החשוב ביותר שקרה בחייו, אולם הוא אינו מסוגל לאהוב באמת. הטיפוס הערמומי סובל מכשלים רגשיים ונוהג לפגוע בשותפיו למערכות היחסים, לעיתים אפילו מבלי משים. קשה למצוא שלווה במערכת יחסים עם הטיפוס הערמומי.
 
 

הרציונלי

כתב היד הילדותי. לחץ כתיבה חזק, כתב הססני ולא זורם
 כתב היד הילדותי. לחץ כתיבה חזק, כתב הססני ולא זורם    
כתב היד של הטיפוס הרציונלי הוא כתב יד ברור ואחיד. שולי הכתב ישרים, הזוויות ישרות, הדף מאורגן ואסתטי. כתב היד זוויתי ומופיעות בו מספר קערות. הטיפוס הרציונלי הוא אמין, רציני, אינו רגשן ואינו יוצא מגדרו. כמעט ברוב המקרים הוא אומר מה שהוא באמת חושב. לטיפוס הרציונלי אין נטייה לפלרטט, הוא מצפה לקשר הגיוני המבוסס על מחויבות. לעיתים הוא מתקשה להביע רגשות ולכן מערכת היחסים איתו נבנית בהדרגה ובאיטיות. טיפוס זה הוא בדרך כלל אינטליגנט, בעל ידע רב וציפיותיו מבן או בת הזוג שלו - גבוהות.

הילדותי

הטיפוס הילדותי מציג לנו כתב יד איטי ולא מפותח, מעין "כתיבה תמה". ניתן להבחין כי מהלך השורה קמור, לחץ הכתיבה חזק, והכתב מנופח והססני, ללא תנועה. לבוחן הכתב נראה כאילו ילד מנסה לכתוב זאת. הטיפוס הילדותי הוא עצלן, מפונק ומצפה מאחרים לעשות את עבודתו. הוא זקוק לחום ותשומת לב רבה ולכן הוא נוטה להישען על בן או בת זוג דומיננטיים ממנו.

באדיבות חנה קורן - מכון לגרפולוגיה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by