בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סקנדל או פסטיבל 

סקנדל או פסטיבל

 
 
תמר לסלרוט

אם גירושין מרגישים כמו יציאת מצרים, הרי שהילדים הם בני ישראל. עשר הדיברות להורים פרודים: מה תעשה ואל תעשה לילדיך כשאתה מוציא עצמך מהמצרים שלך, בעיקר בחגים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפרידה היא החלק הקשה ביותר. שמרו את האיבה לאחר החגים (ASAP)
 הפרידה היא החלק הקשה ביותר. שמרו את האיבה לאחר החגים (ASAP)   
אם היינו שואלים את ילדינו מה ה"עשה" או ה"אל תעשה" הראשון שלנו מבחינתם, יש להניח שה"אל תעשה" הראשון היה, אל תתגרש, אל תיפרד מההורה השני שלי, אל תפרידו בין כולנו, המשך לאהוב.הישאר. אך הורות, איך שלא נסתכל עליה, היא מעשה אגוצנטרי. אנחנו יולדים את ילדינו כי אנחנו רוצים, כי כך בחרנו. מאותה סיבה ממש נישאנו, בחרנו הורה לילדינו וכך גם לגבי הפרידה.

לתקופת הפרידה והגירושין אפשר לקרוא ימי ביניים, אלה הם ימי ביניים בין העת בה היינו משפחה אחת שלימה לבין ימי המשפחה שתופרד לשני חלקים, ושתוכל להפוך לסוג של רנסנס בחיי הנוגעים בדבר, אך הדבר כרוך בהשקעה, מחשבה ודחיית סיפוקים. אז הנה הן: עשרת הדיברות שיוציאו אתכם מהמצרים בימי חג אלה ממישהי, כמו שמיטב הטוקבקיסטים אוהבים להגיד, שמבינה.
 
 
נהל דיאלוג פנימי: הבסיס לכל דיאלוג עם הסביבה שלנו מצריך, דבר ראשון, שיח פנימי של כל אדם עם עצמו. מדובר למעשה בחשבון נפש תמידי המצריך יושר ויושרה, של שאילת שאלות נוקבות לגבי ההתנהגות שלנו, המניעים להתנהגות, השימוש שלנו בסביבה לצרכינו האישיים. האם הם נקיים ממניעים נסתרים או שמא אנו פועלים מתוך צורך לפגוע או לשלוט?

דווח לילדיך על השינוי העומד להתחולל בחייהם: ובכלל, שתף אותם במתרחש. הסבר להם כיצד מחולקים ימי החופשה שלהם בחגים בין אימא לאבא, הקל עליהם מפני הפחד והבלבול שהמצב מביא עימו, ענה להם על שאלותיהם גם אם הן לא פשוטות (הדיאלוג הפנימי מהדיבר הראשון בהחלט יסייע כאן)

שא את שם הגרוש שלך רק אם יש לך משהו טוב להגיד עליו: אף אחד לא אשם בבחירות שהוא עשה בחייו, וגם אם מחשבה קלה על האקס שלך גורמת לנחיריך להתנפח, ללסתך להתכווץ ולחמתך להתפוצץ, חובה עליך לאחוז עצמך ולהבין, שאת/ה ורק את/ה בחרת להתרבות עם האדם ממנו נפרדת, וכל שנותר לך כעת הוא לעשות זאת במקסימום איפוק ושקט. הילדים כבר הבינו שאתם לא ממש מעוניינים לחיות עם ההורה הנוסף שלהם, והם אינם זקוקים לשמוע שוב ושוב כמה גרוע הוא ולכמה צרות הוא ורק הוא גורם.
 
זכור את ימי השבת והחג, כימים של קודש ושמחה ובהם היזהר שבעתיים: עסוק ברוח ולא בחומר, רוח הדברים היא שעל אף הקושי עלינו לנסות לאהוב, או לפחות לא לשנוא. מאחר ובחגים החיכוך בין ההורים הגרושים גדל, עלינו לשית לב ולהשתדל לקבוע את כל הנוגע ל"הסדרי הראייה" בנועם ובהבנה הדדיים.

כבד את ילדייך, למען יארכון ימיך על האדמה: הטעם לדיבר זה, על פניו, הוא הארכת החיים, אך מה טעם לחיים ארוכים אם הם מנוהלים בקרבות ובאי הבנות. הקשב לילדיך ולצרכיהם גם אם הם אינם תואמים את דעותיך ורצונותיך. כבד את מחשבתם, את כאבם, כיון שהם אולי ה"אלוהים" הקטן והפרטי שלך, השומר אותך שפוי בתוך מהומות החיים, הם הראי שלך, המראה לך באופן שאינו משתמע לשתי פנים כיצד אתה מתנהג. בריאות נפשם ושמחתם היא העומדת בראש סולם העדיפויות, גם כאשר הם מזכירים לך קצת יותר מידי ממי נפרדת.

אל תשלה את ילדיך שישנו סיכוי כלשהו שההורים יחזרו זה לזרועותיו של השני: כל ילד חי בסרט אמריקאי, וחלומו של כל ילד הוא שהוריו הפרודים ישובו לאהוב ולרצות אחד את השני לעד. מתן תחושה של אפשרות כזו עלולה להגדיל את הבלבול אצל הילד. הכרה במציאות, גם אם היא קשה, עדיפה מתקוות שווא מבלבלות.

אל תעמיס על ילדיך את קשייך וצרותייך: הימנע מלהעמיס על ילדיך את עומסי מטלות הבית והיום יום, הימנע מלאלצם לשמור על אחיהם הקטנים רק כי אין לך סידור אחר בחג. הימנע מלתת להם לבשל, או לתלות או להוריד, ובכלל - מלהפוך את הילד למבוגר טרם זמנו.

אל תערב את ילדייך בסכסוך: מיותר לציין כי הילד לא בחר במצב, גם אם לקראת החגים נאלצתם להוציא יותר על צרכי הילדים, לפנקם יותר או להיות עמם יותר, הסתדרו עם האקס ואל תתנו להם לדעת כמה אתם נהדרים אך סובלים.
 
 
ארוחת בוקר מסודרת ושני הורים. כל הילדים חיים בסרט (ASAP)
 ארוחת בוקר מסודרת ושני הורים. כל הילדים חיים בסרט (ASAP)   
אל תגנוב דעת ילדיך ותחשוף אותם בכוח לזוגיות החדשה שלך: הם אינם כלי המשחק שלך במשחק החיים. שינויים רבים מטלטלים אותם, וגם כך הם מבולבלים מהתנועה המתמדת בין הבתים והמשפחות.

אל תשאיר את ילדיך ותיסע: אלא אם הסדרי הראייה מאפשרים זאת. הילדים זקוקים לך תמיד, זקוקים למשפחתיות ולתחושת הביטחון, ובעיקר בחגים, דע כי אתה הוא ה"מבוגר האחראי" ששומר עליהם, והרגשת הביטחון של הילד נובעת מקשר יציב ובטוח עם שני ההורים.

אל תחמדו את אשר שייך לאקס ולילדים: הזמן ששייך לגרוש שלכם עם ילדיכם המשותפים שייך להם. אל תגזול אותו מהם. צור לעצמך חיים בזמן הזה גם אם אתה חש בודד או פגוע, ונסה ליהנות ככל האפשר מזמן האיכות שנפל בחלקך, זה יכול להיות זמן טוב לדיאלוג פנימי מעמיק.

ולסיכום, כמו שאמר כריסטופר רובין לפו הדוב - לחשוב לחשוב לחשוב: לפני כל מילה שאתה אומר, תן דעתך על מה שאתה עושה ומה שאתה אומר למען לא יינזקו נפשותיהן העדינות של הילדים המתוקים שהם רק קורבן להתרחשויות לתוכן נקלעו בעודם צעירים ותלויים וסופגים כל כעס או מצב רוח שעובר בך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by