בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ישראל 
היום השישי: אוויר הרים צלול וד"ש מהרמטכ"ל 

היום השישי: אוויר הרים צלול וד"ש מהרמטכ"ל

 
ישראל |
 
תיירות נענע 10

משואבה לאחוזם: עשרות קילומטרים נוספים באוויר הצלול של הרי ירושלים, ותחקיר מראש המטכ"ל, מעריץ נוסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קטע המסע ביום השישי: משואבה לאחוזם
 קטע המסע ביום השישי: משואבה לאחוזם   
בבוקר היום השישי יצא קרלוס משואבה לכיוון צובה ומשם דרך סטף לחורבת חנות, סך הכל כ-30 קילומטרים. לפניו כמה קטעי טיפוס, לשמחתו בתחילת היום, כשמזג האויר הקריר (הרי ירושלים) משחק לטובתו. משם מצפה לו שטח נוח יותר, בתחילתו ירידות מתונות ובהמשכו גבעות לא גבוהות שילוו אותו בעצם
עד הר עמשא צפונית לערד מחר, היום השביעי למסע.

בשעה 11:00 סיים קרלוס את הקטע הקשה של פרוזדור ירושלים. אחרי שירד משואבה לנחל כסלון, עלה לצובה, ירד לואדי, עלה לסטף, ירד, עלה לחורבת סעדים, ירד לנחל רפאים (מסילת הרכבת), עלה למבוא ביתר... אדם רגיל יכול להשתגע, כפי שאומרים חבריו, אבל מי שכבר משוגע פשוט לא מושפע.

מכאן צפויה לו ירידה מתונה דרך מושב מטע לכיוון נתיב הל"ה לכביש 38 ובהמשך לבית גוברין, לכיש ומושב אחוזם.
 

יום בחיוו של איש הברזל

המדרון התלול לנחל רפאים, הרי ירושלים
 המדרון התלול לנחל רפאים, הרי ירושלים   
וכך נראה הבוקר: אחרי 400 קילומטרים ב-5 ימים מאומצים, קרלוס מתעורר בשעה 04:30 בתוך אוהל סיירים קטן. הוא מורח את הכוויות, השלפוחיות והפטריות, נרתם לחגור הכבד, מצטלם לפרידה עם החברים המלווים אותו כבר שנתיים במכון הכושר, אומר שלום אחרון ונעלם בירידה לנחל כסלון. זהו יום חדש של עוד כמה עשרות קילומטרים, הפעם ללא ליווי כמו אתמול.

בשעה 07:00 הוא כבר בכניסה לקיבוץ צובה, יורד לנחל צובה ומטפס על המדרון המזרחי של הר איתן
לאתר סטאף, המשחזר את החקלאות הקדומה בהרי ירושלים.משם הוא יורד במדרון תלול לנחל שורק, רץ לאורך הכביש בכיוון ירושלים ובשלב מסוים מטפס דרך טרסות למושב אבן ספיר.

העליה נמשכת עד חורבת סעדים הצמודה ליד קנדי וזו הנקודה הגבוהה בשביל ישראל בפרוזדור ירושלים בפרט, ובמרכז הארץ בפרט. הוא יורד במדרון תלול לנחל רפאים, עובר במנהרה מתחת לפסי הרכבת
ומתחיל בטיפוס לעין קובי ומשם למבוא ביתר, בר גיורא ומטע.
 
 
באה מנוחה: ליל היום השישי במושב אחוזם
 באה מנוחה: ליל היום השישי במושב אחוזם   
בשלב זה, כשהשעה כבר אחרי 12:00, החום כבד (פחות מאשר אתמול) והמים כלים, הוא נכנס לתדלוק במושב הסמוך. מכאן ועד השעה 17:00 הוא מבלה בירידות מתמשכות לכיוון נתיב הל"ה, צומת עזקה ושריגים. עוד שעתיים וחצי עוברות והוא נפגש עם צ'ארלי, חבר ותיק המלווה אותו מזה זמן רב, חבר בתחנת הדלק בבית גוברין. כשהרגליים משדרות מצוקה והקיבה באה בטרוניות, הוא מסב במזנון לארוחה ונאנח: "אחרי ערד אין תחנות דלק בכלל".

היות והמרחק מכאן ועד ערד 107 קילומטר, אין מנוס מלצאת ולהמשיך עוד 17 קילומטרים עד מושב אחוזם.
שם, על המדשאה במרכז הישוב, ימתין לו צ'ארלי בעוד שלוש שעות עם אוהל סיירים, משחות, גזות, אולי כוס קפה חם. בסוף כל יום קרלוס מקיים טקס קטן וסמלי בו הוא קורע מהספר את הדפים של המסלול שסיים ומתכנן את המסלול שלמחרת.
 

ד"ש מהרמטכ"ל

כשיעשה זאת בעוד מספר שעות, יתנחם לפחות בכך שהשביל לערד עובר על דרכים נוחות יחסית המשמשות לנסיעת הבדואים, המטיילים, היערנים, כוחות הבטחון ועוד. כשיעבור בסמוך לחווה של שי דרומי, עדיין באור יום, יוכל לדמיין איך זה לחיות במקום מבודד כזה בלילות.

בשיחת הטלפון האחרונה של היום בין קרלוס למנחם פז, חברו הקרוב ומזכיר המועצה המקומית מבואות החרמון עדכן אותו מנחם בד"ש מיוחד מהרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי. זה, לדבריו, חקר אותו "ארוכות (הכל בטלפון, על חשבון מנוחת הצהריים...) לגבי יתכנות הנתונים המספריים הקשורים לריצה של קרלוס."

בסופו של יום, כל מאמץ נעשה כדי לצייד את קרלוס מחדש בכובע עם הסמל של גולני (ללא שום קשר להשתייכותו של הרמטכ"ל אשכנזי לחטיבה זו) ובדגלונים המפורסמים שנתלשו על ידי ענפים סוררים בדרך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by