בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שמות לתינוקות 
אותיות של מזל  

אותיות של מזל

 
שמות לתינוקות |
 
לימור גריף ומזל אהרוני

הקבלה מאמינה כי לכל אות כוח קוסמי מיוחד, ולכן כל צירוף או שינוי של אותיות, משנים את כוחן. כעת כשאתם עומדים לפני בחירת שם לילד, נכון שהמשימה נראית פשוטה מתמיד?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כוחן של אותיות (צילום:sxc)
 כוחן של אותיות (צילום:sxc)   
לאחר שלמדנו את רזי הנומרולוגיה, הגיאומטריה, החישובים המתמטיים, ואת תובנתו של פיתגורס שעם הזמן התחבר גם אל הקדושים, הגיע הזמן ללמוד מעט על האסטרולוגיה הקבלית, שביכולתה לקשר את האותיות אל גלגל המזלות, שכולנו כבר מכירים. האסטרולוגיה הקבלית בעצם מחברת אותיות למזל.

היקום והאותיות

האסטרולוגיה הקבלית והקשר שלה לאותיות הא"ב ולהתפתחות הקבלה, כמו יתר חלקי התורה, עברה בין המקובלים מפה לאוזן. לפי ספר היצירה הקבלי, כל מערכת הכוכבים והיקום מושפעים מעשרים ושתיים האותיות העבריות. על פי האמונה קדם הא"ב לבריאה. האותיות עצמן היו כלי עזר ביד האל כדי לברוא את העולם. האל הוא שצירף ואיחד את הציוויים, הפסקאות והמילים לכדי מימוש רצונותיו.

כך גם קורה במוחו של האדם. על ידי פירוט המחשבות שלנו במילים הנוצרות באמצעות אותיות, אנו מצליחים להביא את הרעיונות והרצונות שלנו לידי מימוש. ומלבד היכולת לצרפן למילים, נודעת לעשרים ושתיים האותיות משמעות מיוחדת - רוחנית, ויש להן (על פי הקבלה), כוחות עליונים הקשורים באלוהות ובבריאה.
 

כוחן של אותיות

 
מכיוון שלאותיות משמעות קוסמית רוחנית, הרי שכל צירוף חדש, שינוי הסדר או חילוף שלהן, גורם למילים להשתנות לא רק מבחינת משמעות, אלא גם מבחינת ההוויה שהן מייצגות. כל סידור חדש שכזה מקנה להן כוחות אחרים.

אם נתבונן ברבות מהתפילות, ונבחן את שלל הצירופים של האותיות בכתבי הקודש, נגלה כי במקומות רבים הפסוקים כתובים על פי סדר אלפביתי. לדוגמא- בתפילת שחרית: "אל ברוך גדול דעה....".

הרעיון העומד מאחורי השימוש בפסוקי התפילות על דרך הא"ב, הוא ההכרה בגודל החטא, וההשפעה שיש לו על תחומי חיינו האחרים. על ידי השימוש באותיות מא' ועד ת', נוצר מעין מעגל חתום, המדגיש את העבירות שביצע האדם, וההשלכות שיש להן מקצה לקצה.

שינוי הגורל?

חכמי התלמוד ייחסו חשיבות גדולה לשמירה על השמות העבריים. לדברי חז"ל, אחד הדברים שבזכותם נגאלו בני ישראל ממצרים, היה שימור שמם. במקרים רבים בתורה, אנחנו נתקלים בהוספת שם או אות לאדם כדי לחזק ולשנות גורל קשה. כמו למשל שרה, שנקראה "שָרִי", ועד גיל מאוחר לא הצליחה ללדת. כשהוסיפו את האות ה' לשמה, נכנסה להריון וילדה. או למשל בספר בראשית, עם הפיכתו של אברהם לאבי האומה, שונה שמו מאברם לאברהם. על ידי הוספת ה' שנתפסה כאות האלוהים.
 

לפניכם חלוקת רזי-האותיות לפי-4 יסודות: אש, אדמה, אוויר, ומים

האם מדונה שינתה את שמות ילדיה המאומצים על פי הקבלה?
 האם מדונה שינתה את שמות ילדיה המאומצים על פי הקבלה?    
.
אותיות בהשפעת יסוד אש- ג,ד,ה,ט,כ,ס,ש.

מזלות האש הם: טלה,אריה וקשת.
אש מייצגת את התוצאה,היצירתית,הדינאמית,הפעלתנית,והעצמאית. צורך פנימי להתנסות- בריגושים, אתגרים, יוזמה, חופש,ומרחבים,וחוויות חדשות לבקרים. יתבטא וינהג - באופטימיות, באמונה בביטחון עצמי,בנמרצות בפעלתנות,ובחיוניות. אדם אשר נושא אותיות אש - בעל מודעות עצמית מפותחת, וצרכיו הבסיסים מסופקים כראוי. יהיה- שחקן מלידה. נועז, תחרותי, בעל אהבה אוניברסאלית, רחב אופקים, שובב מתלהב כשמש הלוהטת, אנשים יתאספו סביבו כמו במדורה שבה גחלים לוחשות. אדם מחונן בתכונות מנהיגויות, ורצון להיות מעל קידמת הבמה, שאפתן וכריזמטי יאמין בכוחו, ויניע את חייו. אנרגיית האש תעורר בו מזג חם, ויצרים מיניים. כובש לבבי סקסי מקסים ויפה.

אותיות בהשפעת יסוד אדמה- ב,ו,י,ע,פ.

מזלות האדמה הם: שור,בתולה,וגדי.
אדמה מייצגת את התוצאה, הקיומית, הגשמית, החומרנית, והמעשית. צורך פנימי להתנסות- בארציות, ובבניית מסגרת יציבה ובטוחה. יתבטא וינהג– ברצינות, בגרות,סובלנות, יעילות, התמדה, ופרקטיות. אדם שנושא אותיות אדמה - בעל מודעות עצמית מפותחת, וצרכיו הבסיסים מסופקים כראוי. יהיה- מחושב שקול דעת, שיגרתי, ילך לאט ובטוח. יאהב את סיפוק החושים ואת מנעמי החיים, שורשיו כמו אדמה פורייה וחזקה. יאהב וודאות, ומדעיים מדויקים, תועלתנות ושמירה על הקיים. ניחן בזהירות, שמרנות, ובהיגיון בריא. בעל משמעת עצמית חזקה. ימלא את חובותיו בעקביות, אחריות ומסירות.
 
 

אותיות בהשפעת יסוד האוויר: א,ז,ל,פ,צ,ר.

מזלות האוויר הם:תאומים, מאזניים, ודלי.
האוויר מייצג את התוצאה: המחשבתית, הלוגית, השכלתנית וההגיונית. צורך פנימי להתנסות- בגירויים אינטלקטואליים, בשינויים בתחומים רבים ומגוונים. בלימוד וידע, בעיצוב תיאוריות ורעיונות. יתבטא וינהג- בקלילות,גמישות, סתגלנות, סקרנות, ובתנועה מתמדת, פיסית ומנטלית. אדם שנושא אותיות אוויר - בעל מודעות עצמית מפותחת, וצרכיו הבסיסים מסופקים כראוי. יהיה- חברותי, תקשורתי, ערני ומהיר הבנה ותפיסה. בעל בהירות וגמישות מחשבית. כושר ביטוי טוב. יוצר זרימה סביבו, פתוח לרעיונות רוחניים, ולדעות חדשות. יסוד האוויר היחיד שמסוגל מכולם, להשפיע על שאר היסודות, וליצור בהן שינויים לחיוב ולשלילה. את האש מלבה ומגביר. את המים מסעיר ומכה בהם גלים. את האדמה כשמנשב מעל פניה, הופך לאבק פורח. האוויר יוצר חוסר ביטחון לאדם- בנושאים אשר אינם ידועים ומוכרים, ואינו בקיא בהם. ולכן ייעודו של יסוד האוויר לגלות לאנושות- את כושר ההמצאה והמחקר של צפונות הטבע והיקום בכלל. האוויר מכיל בתוכו את אנרגיית הנשימה, הנשמה ורוח החיים.

אותיות בהשפעת יסוד המים: ח,מ,נ,ק,ת

מזלות האוויר הם:סרטן, עקרב, ודגים.
המים מייצג את התוצאה: הרגשית, ההזדהות, כושר קליטה והפנמה. צורך פנימי להתנסות- בתחושה של שייכות וחיבור רגשי, להיות מטופל, נאהב ורצוי. להשתייך למסגרת מגוננת, מחזקת, תומכת ודואגת. יתבטא וינהג – ברגישות ובפגיעות, במעורבות, בשיתוף פעולה ובמסירות. אדם שנושא אותיות מים- בעל מודעות עצמית מפותחת וצרכיו הבסיסים מסופקים כראוי. יהיה-אינטואיטיבי, מעמיק ובעל דמיון מפותח. אכפתי, אמפתי, חם ורגיש לזולת. יתמוך וייתן כתף בשעת הצורך. זהו יסוד קשה להבנה, שמתקשה להגדיר את רגשותיו ותחושותיו. עשויים להיראות מרוחקים קרים ואדישים, זו מאין השלייה מדומה שנתונים בה, המגוננת עליהם מפני סערות, מצבי- רוח, ומעורבות רגשית. יש להם צורך לטהר את הגוף מרעלים שהינם סופגים מהסביבה. צרכים חזקים לאגור כוחות פנימיים, כדי להתמודד עם המציאות שלא תמיד לרוחם.
 

אחריות הורית

אז איך אמרת שקוראים לך? (צילום:sxc)
 אז איך אמרת שקוראים לך? (צילום:sxc)   
לפי הקבלה, בוחרת הנשמה את שמה טרם הלידה, ומעבירה את השם באמצעות השראה, לאדם כלשהו על פני כדור הארץ, בדרך כלל לאחד מהורים המיועדים. השם הפרטי לא משמש רק להגדרת האדם ולזיהויו, אלא מראה גם את הצורה הרוחנית המסתתרת באדם, והשפע הרוחני לו הוא זכה. כשהורים מעניקים שם לילדם, נכנסת בהם כעין רוח קודש נבואית. ההתעסקות בשם הופכת לחוויה מיסטית, עטופה בהילה. שמנו מלווה אותנו לאורך ימי חיינו, והופך להיות האופן הראשון על פיו אנו מזוהים. זהו כרטיס הביקור החיצוני שלנו.

הכוח הרוחני העומד מאחורי האות, מקנה לה את הגוון, בהתאם לניקוד ולהגיה. מתוך זה ניתן להבין, עד כמה שמו של אדם הוא בעל משמעות ומשפיע על המציאות, על גורלו ואורחות חייו. לכן, אף על פי שאוחזת בהורים מעין רוח קודש בעת בחירת שם לילדם, ישנו כוח הבחירה החופשית, שהרי הכול מצוי, ובחוכמת הקבלה – הרשות בעיקר נתונה.

חיים ומוות ביד הלשון

מיקומן של האותיות בשם האדם חשובה ומיוחדת. אופיו של אדם נקבע על פי סדר האותיות, ולפניכם ההסבר הקל:

האות הראשונה

אות הנשמה. היא אבן הפינה עליה מושתת מבנה האישיות כולו. באות הראשונה מתרכזת מירב העוצמה של האישיות, הכישורים והתכונות הדומיננטיות, שבאות לידי ביטוי היישר מהנשמה.

האות האחרונה

הופכת את התכונות לישימות. היא ממבהירה כיצד האדם משתמש בפועל בתכונות שלו. היא מחברת בין הפוטנציאל של הנשמה, לבין הפוטנציאל של המימוש וההגשמה.

האותיות הפנימיות

חושפות את האישיות והכישורים הנסתרים, למה האדם מתחבר, מה מעניין אותו, מה הייעוד העיקרי שלו, רובד נשמתו – מה הכיוון העיקרי שאליו הוא פונה ויפנה. אלו אותיות שמעידות על פעילות הגומלין בין התכונות השונות באישיות. האותיות הפנימיות מסמלות את הנסתר מעיננו – את האישיות השלמה שאנחנו נושאים כל חיינו. בין האות הראשונה לאות האחרונה בשם, נמצא כל תוכן חייו של האדם.
 

מהתיאוריה לפרקטיקה

כבר הבנו כי כל אות מכילה בתוכה יסוד אנרגטי, כוכב ומזל אסטרולוגי. ניקח לדוגמא את השם הנפוץ יהונתן:

י = מזל בתולה, יסוד אדמה, כוכב מרקורי.
ה = מזל טלה, יסוד אש, כוכב מאדים.
ו = מזל שור, יסוד אדמה, כוכב נוגה.
נ = מזל עקרב, יסוד מים, כוכב פלוטו.
ת = אות כוכב מתוך מכלול האותיות בגד כפרת – אות מיוחסת ונעלה.
נ = מזל עקרב, יסוד מים, כוכב פלוטו.

אם יהונתן החמוד נולד במזל בתולה – יסוד אדמה, כדאי שנדאג כי בשמו יופיעו אותיות הקשורות למזל המים, שלא יחסר בחייו. במידה וחסר ייסוד מסוים בשם, טוענת הקבלה, כי הילד יתקשה להתמודד בחייו העתידיים. במקרה של יהונתן, ה נ' משלימה עבורו את יסוד המים, ובכך נוצרת הרמוניה כמעט מושלמת. מטרתם של ארבעת היסודות, להשלים אחד את השני, אך האם שלמות קיימת? הקבלה לא מוכיחה מושלמות כמעט בשום דבר. להפך, היא מלחיצה ומכוונת אותנו אל מושלמת, שלעיתים לא תמיד מושגת.

מי קובע מה חשוב יותר או מה חשוב פחות? אתם – ההורים

האחריות ההורית כלפי ילדנו גדולה, ולעיתים אף קשה ומפרכת, אך מסתבר כי נתינת שם לילוד היא אחריות לא פחותה ממנה, שתשפיע בדרך זו או אחרת על חייו. לכן, צאו למשימה בעוד המידע והכלים הדרושים פרושים בפניכם. פיתחו את הלב, ותנו להיגיון הבריא להתייצב מולו. מלבד הנומרולוגיה והקבלה, ישנן שיטות רבות שעליהן בטח עוד לא שמענו, אך קיימת בעיקר המציאות, דרכה אנו נלחמים להיטיב כמה שרק ניתן עם עתיד ילדנו. לבחון זה לא מזיק, להישאר בגבול השפיות, זו משימה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by