בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
והילד הזה הוא אני  

והילד הזה הוא אני

 
 
רויטל קיבק ארמה

16% מהילדים סובלים ממצב תזונתי ירוד, כ- 34% מהילדים חיים בבית עם מעל לחמישה אנשים בחדר או רצפת בוץ ו-13% מהילדים מעולם למדו בבית הספר. ברוכים הבאים למציאות הקשה של ילדי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טובה בסטטיסטיקה  (צילום:אימג'בנק/gettyimages)
 טובה בסטטיסטיקה (צילום:אימג'בנק/gettyimages)   
יום יוניסף הבינלאומי, החל ב- 11 בדצמבר, מעלה את המודעת שלנו, ולו פעם אחת בשנה, בכל הנוגע למצב הילדים בעולם כולו. כל נתון שתקראו עליו, מייצג ילדים, עם צרכים, רצונות ואהבות, בדיוק כמו הילדים שלנו, ילדים שהמזל לא שיחק לטובתם.

סטטיסטיקה מזעזעת

בעולם 1.2 מיליארד בני נוער בין הגילאים 10 ל-19: מדובר בדור הנוער הגדול בהיסטוריה. 85% מתוך בני הנוער בעולם חיים במדינות מתפתחות, 75% מבין הילדים מתחת לגיל 15, שאינם לומדים בבתי ספר, חיים באפריקה או בדרום אסיה. כך, על פי נתונים שמציג יוניסף לרגל יום השידורים הבינלאומי למען הילד. מספר הילדים מתחת לגיל 9 גם הוא עומד על 1.2 מיליארד, ובין הגילאים 20 ל-24, ישנם 0.6 מיליארד בני אדם.


ילדים במדינות מתפתחות סובלים ממחסור בלפחות אחד מהתחומים הבאים:

16% מהילדים סובלים ממצב תזונתי ירוד, ל-21% מילדי העולם אין נגישות למים נקיים ובטוחים, 14.2% מהילדים אינם זוכים לחיסונים או לטיפול נגד שלשולים, 13% מילדי העולם מעולם לא למדו בבית הספר, כ-34% מהילדים חיים בבית עם מעל ל-5 אנשים בחדר או רצפת בוץ, ל-16% מהילדים אין נגישות לרדיו, טלפון, עיתונים או טלוויזיה.
 

פעולות שנעשו בשנים האחרונות למען ילדי העולם

 
במהלך השנים הצליח הארגון לשלוח זרועותיו ולטפל בילדים נפגעי הסכסוך בדרפור, בין אם פליטים מסודן או בין אם בילדים במדינות השכנות הסובלות גם הן מהסכסוך. סיוע לנפגעי אסונות טבע, כדוגמת השטפונות בשנה האחרונה בדרום אסיה או רעידות האדמה בפרו ובאיראן לפני מספר חודשים. לאחרונה נערך מבצע חיסון ארצי בסומאליה ומבצע חיסון נוסף נגד חצבת בזימבבוואה. בשל מגיפת האיידס והיעדר הטיפול המתאים במדינות מתפתחות, הקדיש ומקדיש הארגון משאבים רבים לחינוך צעירים בנושאי איידס והענקת טיפולים לאמהות נשאיות HIV ותינוקותיהן, כמו גם לילדים נשאי הנגיף. ובישראל? במלחמה האחרונה גייס הארגון כספים למען ילדי ישראל. הכספים נתרמו לטיפול בילדים נפגעי טראומה כתוצאה מהמלחמה.
 

כך הכל התחיל

הקשיבו לזעקתם (צילום:אימג'בנק/gettyimages)
 הקשיבו לזעקתם (צילום:אימג'בנק/gettyimages)   
ההמצאות הגדולות בעולם התחילו מתוך צורך אנושי בסיסי, כך גם נוסד לו ארגון יוניסף עם סיומה של מלחמת העולם השנייה. מטרת הארגון העיקרית הייתה לסייע לילדים שנפגעו במלחמה ונראה צורך מיידי להושיט להם עזרה. מאז הרחיב הארגון את פעילותו לתחומים כמו זכויות ילדים, בריאות, בטחון, חינוך ועוד.


מלב אל לב

במהלך השנים שם לו ארגון יוניסף למטרה להגיש עזרה ולסייע במצבי חירום ובמצבים קשים במיוחד הפוגעים בילדים ללא הבדל גזע, מין, דת ולאום, תוך הימנעות מכל מעורבות פוליטית. בנוסף מקדיש הארגון ממרצו להציל חייהם של מיליוני תינוקות וילדים ע"י מניעת מחלות זיהומיות שהטיפול בהן קל וזול יחסית, ליישם תכניות פיתוח בארצות מתפתחות ולהבטיח בכך עתיד בריא ומוצלח יותר לילדים ומשפחותיהם. בשל היעדר מוסדות חינוך ותקציבים, שם לו הארגון בראש מטרותיו להגדיל את מספר הילדים ובעיקר הילדות, שלומדים בבתי"ס, ולקדם את יישום האמנה הבינלאומית לזכויות הילד בכל מדינות העולם ולתמוך במאמצים הנעשים להגנה על זכויות ילדים.

מה נאחל לשנה הבאה?

אברהם לוין, יו"ר הוועד הישראלי למען יוניסף: "אנו מקווים שבשנה הקרובה, נצליח בישראל לעשות כמיטב יכולתנו, על מנת לעורר את המודעות למצבם של ילדי העולם, שנמצאים במצבי מצוקה הינם וזקוקים לסיוע. אני מאחל שנצליח להמשיך ולהטמיע את ערכי האמנה הבינלאומית לזכויות הילד כאן בישראל, וכי ישראלים יזהו יותר ויותר את שמו של יוניסף כארגון המוביל לקידום זכויותיהם של ילדים בעולם ולשיפור חיי ילדים הנמצאים במצבים קשים במיוחד."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by