בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלי מע"מ, בלי ערבים 

בלי מע"מ, בלי ערבים

 
 
גליה סיון והארון תחאוכו

מושכים אתכם בדילים מפתים, מחירים מופחתים, חצי פנסיון בחצי מחיר? הכירו את טקטיקת השיווק החדשה של "הדקה ה-90": מלון נטול ערבים באילת, לרגל חג הקורבן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מורידים הנחיה או מפריחים עשן? הדקה ה-90 לא מוכרת חבילות נופש לערבים ב"סנטרל פארק" (אימג'בנק/Gettyima
 מורידים הנחיה או מפריחים עשן? הדקה ה-90 לא מוכרת חבילות נופש לערבים ב"סנטרל פארק" (אימג'בנק/Gettyima   
מדוע החליטה "לנקות" חברת התיירות "הדקה ה-90" בית מלון באילת מערבים, למשך סוף שבוע שלם? תחקיר נענע 10 מגלה כי החברה מנעה מכירה של חבילות נופש במלון "סנטרל פארק" באילת למגזר הערבי, למשך סוף השבוע הקרוב, בו ייחגג "עיד אל אדחה", חג הקורבן.
 
נופשים באילת. בלי מע"מ, בלי ערבים (אימג'בנק/Gettyimages)
 נופשים באילת. בלי מע"מ, בלי ערבים (אימג'בנק/Gettyimages)   
מקור בענף התיירות סיפר לנענע 10 כי ההנחיה ניתנה לסוכני תיירות הפנים של החברה. לאחר מכן, נשלח כתב חדשות נענע 10, הארון תחאוכו, שהתחזה ל"איברהים", נשוי ואב לשלושה ילדים, שמבקש להזמין שני חדרים לרגל עיד אל אדחא במלון "סנטרל פארק". נציג "הדקה ה-90" עמו דיבר טען כי המכירה במלון זה נסגרה, וכי לא ניתן להזמין חדרים. כשניסה "איברהים" להזמין חדרים לליל רביעי, התלבט הנציג מעט, ביקש ממנו להמתין, ואז חזר אליו בהתנצלות: "המלון מלא גם אז, המכירה נסגרה".

טלפונים נעשו גם למספר סוכנויות אחרות, ביניהן "צבר", "איסתא" ו"וואלה טורס". אלה הסכימו למכור ל"איברהים", ללא כל בעיה, חדרים במלון "סנטרל פארק" בסוף השבוע הקרוב. שיחה למלון "סנטרל פארק" עצמו הסתיימה אף היא בהצלחה, ול"איברהים" לא היתה בעיה להזמין שם שני חדרים לחמישי ושישי, ללא תיווך "הדקה ה-90".
 

"מכירה שקטה רק לישראלים"

אמריקאים זה דווקא בסדר. מיסטר ביג באילת (אימג'בנק/Gettyimages)
 אמריקאים זה דווקא בסדר. מיסטר ביג באילת (אימג'בנק/Gettyimages)   
על מנת לוודא שלא מדובר בדלדול פתאומי שלא כדרך הטבע ב חדרים ב"דקה ה-90", בוצעה שעה קלה לאחר מכן שיחה נוספת, הפעם של החתומה מעלה, המשמשת כעורכת התיירות של נענע 10. להיטותו של נציג המכירות הפתיעה במקרה זה. כשהוצע דיל מפתה, נשאל נציג המכירות אם יהיה זול יותר להזמין ישירות דרך המלון. בשלב זה חשף בעצמו הנציג את עובדת ה"מכירה הסלקטיבית": בנוסף ל"דיל הממש טוב" שהוא מציע, אמר הנציג, ה"דקה ה-90" יכולים להבטיח שגם כשאילת מלאה בנופשים לרגל העיד אל אדחה, המכירה דרך החברה מתבצעת "רק לישראלים".

פירסום"זהו חג למוסלמים באילת," הבהיר, "ואנחנו ויודעים שיש ישראלים שאוהבים להיות 'לא ביחד', אם אפשר לקרוא לזה ככה. אז אנחנו לקחנו שם חדרים והמכירה היא רק לישראלים." לשאלתי אם בסנטרל פארק יודעים ש"'הדקה ה-90' מוכרת רק לישראלים", השיב הנציג בביטחון כי "ההנחיה באה מהם."

"אנחנו לא גזענים," טרח נציג המכירות להדגיש, "אנחנו פשוט מכירים את הענף, ויודעים שיש אנשים שיש להם העדפה כזאת או אחרת. הם רוצים יותר שקט, ובדרך כלל זה נורא המוני. מגיעות המון משפחות, יש הרבה רעש".
 
 

הדקה ה-90: "אין שום הנחיה"

פנינו לדוד מחלב, סמנכ"ל השיווק של "הדקה ה-90", לשאול אותו על הטקטיקה השיווקית החדשה, שממתיקה את ה"דילים הממש טובים" בסנטרל פארק במכירה "לישראלים בלבד". מחלב הכחיש בתוקף שהחברה הנחתה את עובדיה למכור חדרים אך ורק לישראלים ב"סנטרל פארק" בסוף השבוע הקרוב. "חד משמעית, אין כזאת הנחיה מהחברה לנציגי המכירות. ב'דקה ה-90' מועסקים ששה אנשים מהמגזר הערבי, חלקם במעגל המקורב אליי, אנשים אינטלגנטים ונהדרים. יש לנו שש קבוצות כרגע מהמגזר באילת, אנחנו מאוד מאמינים בפרסום ממוקד וגם רוצים להרחיב את שיתוף הפעולה באינטרנט בקטע הזה." כשהובהר למחלב דבר שתי השיחות שבאו לאחר קבלת המידע מהמקור, הוא התעקש כי ישנו הגיון עסקי הפוך לכך: "מכרנו בחג עיד אל אדחה למעלה מ-1,500 חדרים באילת לבדה. זה לא הגיוני, נציגים מתוגמלים בעמלה פר מכירה, על כל מכירה. אם נעשה דבר כזה, זה נעשה בניגוד מוחלט למדיניות החברה".
סנטרל פארק: "לא ביקשנו זאת, לא יכולים להסביר"

סמנכ"ל ההזמנות ב"סנטרל פארק", דנה נעים, הכחישה מכל וכל כי ניתנה הנחיה ל"דקה ה-90" שלא למכור לערבים ישראלים חדרים במלון: "בסוף השבוע הקרוב מתארחים אצלנו נופשים מהמגזר הערבי. אנחנו עסק כלכלי ולא עסק שפועל על העדפות גזעיות. למה שב"דקה ה-90" נעשה את זה? אנחנו עובדים עם כל הסוכנויות, לא רק איתם. אני לא יכולה להסביר את מה שקרה פה, זו לא הנחיה שניתנה ממני. נשמח לארח כל אדם באשר הוא".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by