בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
אבא 
לא עומד בזה  

לא עומד בזה

 
אבא |
 
לימור גריף

בעיה חדשה הנוגעת למיניות הגבר, מתעוררת וגוברת ככל שיותר ויותר גברים שותפים לחווית הלידה, ונחשפים לצדדים הפחות סקסים של בת זוגם. כיצד נעמיד את הדברים על מקומם? כל התשובות בכתבה הבאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגוף חייתי המשיכה פחות (צילום: sxc)
 הגוף חייתי המשיכה פחות (צילום: sxc)   
גברים אחרי לידה יכולים לסבול מקשיים בתפקוד המיני. כרגיל, בכל מה שנוגע לסקס אף אחד לא ממש מעז להעלות החוצה את הפגמים. אם אתם לא מוכנים לשאת בעול הכאב הרגשי והוויזואלי, אולי כדאי שתשקלו להישאר בחוץ.

החוויה בהא הידיעה

כשפניתי לעידן מיליצ'ר, סקסולוג, מטפל זוגי ומשפחתי, פסיכותרפיסט ביהביוריסטי קוגניטיבי והורה בעצמו, הוא הופתע מהשאלה וסיפר כי רק לפני שבוע הגיע למרפאתו זוג, עם קשיים בזקפה אצל הגבר. באינסטינקט ראשוני הוא שאל: מה חדש? ורק לאחר שיחה קצרה התברר שהגבר עבר חוויה קשה בחדר הלידה. "זאת אותה החוויה שאשתו הותירה בחדר לידה אחרי חודשים של הריון, והוא "סוחב" אותה בעצמו, כבר תקופה די ארוכה".

גברים בחדר הלידה

מדובר בטרנד חדש, טוען מיליצ'ר, בעברנו הרחוק אומנם, גברים לא מצאו את מקומם בחדר הלידה. כיום, בעולם שבו לגברים יש צורך להתחבר יותר לצד הנשי שלהם, אם אדייק, לצד הרגשי שלהם, מתעוררים גם לא מעט "קורבנות" לידה גבריים של ממש. מיליצ'ר סבור כי אמנם יש לא מעט נשים שאינן רוצות להיחשף בפני בן זוגן במעמד כה טבעי, אך מאוד לא חינני שמתרחש בזמן לידה, אך רבות אחרות מכתיבות ומצפות שהעזר כנגדן, ינשוף, ידחוף ויהיה חלק מהמסע של הוולד בתעלת הלידה.

לחץ חברתי

לדבריו של מיליצ'ר מדובר בלחץ: "לא מעט גברים מתביישים להגיד שמעמד חדר הלידה, מעורר בהם חרדה וקושי שיש בו בכדי לפגוע בחיי האישות ביום שאחרי".

מתי זה מתעורר?

"זמן רב לאחר הלידה, גברים עדין מודים, שהחשיפה ללידה לא בדיוק הביאה לליבם את שמחת בית השואבה, אלא במקומה הגיעו דחייה ורצון להימנע מהמחזה של התפתלות מכאבים, דימום, קריעת אברים ובעיקר הידיים הנדחפות והשליה היוצאת, בדיוק מאותו המקום, שעד לפני זמן לא רב הם נישקו באהבה".
 

מעמידים פנים

 
כתוצאה מהנוכחות של הגברים בזמן הלידה ו/או הצפייה הפרונטלית במתרחש, מיליצ'ר מתאר חוויה כמעט מפחידה ולעיתים טראומטית שיש לתת לה במה אנושית: "לצערי, לא ניתן לחזות מראש מי יחווה חוויה קשה בחדר הלידה. אצל רוב הגברים - גם אם ירגישו קשה, יעמידו פנים שהכל כשורה. הרי לא מתאים להביע את הקושי שלך כאשר אשתך מתפתלת על שולחן הלידה. רק במקרה והגבר מתעלף עקב המראות להם הוא נחשף, הוא ייצא מחדר הלידה ולא "יואשם" כחלשלוש, פחדן ושלל ברכות אותן יסחב עד לידת הילד השני, שם יקבל הזדמנות נוספת להוכיח אחרת".

קשיים בזקפה

כתוצאה מהחשיפה, עלולים גברים רבים לפתח קשיים בכלל וקשיים בתפקוד המיני בפרט. לדבריו של מילצ'יר, חלק מהגברים יפתחו קשיים בזקפה מחשש להכאיב ולפגוע באם שלא מכבר חוותה טראומה אישית ובאיבר מינה. "הקשיים בזקפה יהיו מלווים בדרך כלל, באברסיביות (דחייה) ממין, בעיקר על רקע הקולות והמראות הקשים אליהם נחשף הבעל בתהליך הלידה.

קשיים במשיכה המינית

כנראה שהריחוק וחוסר המשיכה המינית שמתחוללת בפתאומיות אחרי הלידה (גם כחצי שנה אחריה), מורים על בעיה קשה, בעיקר רגשית שפוגעת גם בקשר הזוגי. מיליצ'ר מסביר כי יהיו גברים שיפסיקו להימשך לאותה אישה שעד לא מזמן היו כמהים למגע איתה, כתוצאה ממה שנחשפו אליו והתכחשו לרגשות שהתהליך עורר אצלם. חוויית הזיכרון לא מאפשרת, לחלק מהגברים לרצות ולחשוק בבנות זוגם ולאו דווקא בשל רגשות אהבה שנעלמו.
 

אל ייאוש

התחברו לצד הנשי ודברו על זה (צילום:sxc(
 התחברו לצד הנשי ודברו על זה (צילום:sxc(   
דווקא בנושא הנ"ל מיליצ'ר ממליץ באופן חד משמעי, קחו את עצמכם בידיים וגשו לייעוץ מקצועי. לדבריו תהליך הייעוץ עובד בשני מישורים: "הראשון מתמקד בעיבוד החוויה הקשה. העבודה תהייה הן על התכנים הנפשיים ותוכל להיות בתוך חדר הלידה עצמו, תוך עיבוד התהליכים שהתרחשו בזמן החשיפה לאירוע. במקביל - המישור השני יהיה בשיתוף בת הזוג. תהליך המתמקד בחשיפה הדרגתית של בני הזוג לקיום יחסי מין מלאים. התהליך יהיה בהתאם למוכנות והפתיחות של שני בני הזוג. כל זאת מתוך תקווה להחזיר עטרה ליושנה (עד הילד הבא)".

לסיכום, כשמדובר בבעיות מיניות, בעיקר אלה שנושקות ללידה המבורכת, התוצאה תהיה אשר תהיה, טמונה ביכולת הזוגית שלנו קודם כל לתקשר. גברים יקרים, לידה אינה חוויה קלה מהצד הנשי, השוכב, הפצוע, הכואב והמדמם. החוויה בה אתם נמצאים, חוזים ורואים את המתרחש, יכולה פשוט לקרוע את הלב. אם אתם חשים ריחוק, אכן סביר שיש בו אמת מבוססת, כל שאתם צריכים לעשות, זה דווקא עכשיו להתחבר לצד הנשי שלכם ולדבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by