בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הטיפ היומי 
מגיע לי! 

מגיע לי!

 
הטיפ היומי |
 
אירית קלנר

מלבד הזכות הענקית להיות אמא, כדאי שתדעי שכאם טרייה את בעלת זכויות נוספות. אז לפני שאת מפנה את כולך לתפקידך החדש, כדאי להתעדכן, כיצד המדינה באה לקראתך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זו החובה שלך לקבל את זכויותיך (צילום:sxc)
 זו החובה שלך לקבל את זכויותיך (צילום:sxc)    
רגע לפני שאת מפנה את כולך לתפקידך החדש, כדאי להתעדכן, אילו זכויות מגיעות לך על פי חוק. עו"ד דולברג לאה מ"קו המידע לזכויות האישה ההרה והיולדת ובן זוגה" בויצ"ו מפרטת:

מענק לידה

מדינת ישראל מברכת אותך על הבאת ילדך לעולם וגם מבטאת זאת באמצעות שי – מענק לידה. עו"ד דולברג: "כל אישה שיולדת זכאית למענק הלידה בתנאי שילדה בבית חולים או התאשפזה תוך 24 שעות לאחר הלידה. היא ממלאה בבית החולים טופס שמועבר ישירות לביטוח לאומי". מענק הלידה משולם ליולדת עבור השתתפות בהוצאות הראשונות בגין הלידה, ונאמד לפי מקום הילד במשפחה ומספר הילדים. ע"פ נתוני ביטוח לאומי נכון ל- 1.1.2006, עבור הילד הראשון משולמים 1390 ₪, עבור השני 626 ש"ח, ועבור כל ילד נוסף 417 ₪. סכומים גבוהים יותר ניתנים עבור תאומים ושלישיות.

חופשת לידה

לפחות לתקופה הראשונה לאחר הלידה, מתייחסת המדינה לטיפול בילד כעבודה במשרה מלאה. מובן כי התינוק בראשית חייו תלוי לחלוטין באימו. כמה זמן יש לשניים להתוודע זה לזו?: "הזכאות הינה ל-14 שבועות מלאים. ישנם גם יוצאים מן הכלל. לדוגמא, הארכה בשבועיים עבור כל ילד נוסף שנולד (תאומים וכו'), הארכות בגין אשפוז האם או התינוק והולדת פגים". חופשת הלידה אולי אינה בדיוק חופשה בקריביים אך בהחלט מהווה חופשה ממקום העבודה. אסור להעביד עובדת בחופשת לידה.
 

דמי לידה

 
בתקופה בה האם שוהה עם ילדה בבית, החיים נמשכים כרגיל ועימם ההוצאות הכלכליות, להן נוספות חדשות הקשורות בטיפול בתינוק. דמי הלידה באים לפצות את העובדת על אובדן שכרה בזמן בו אינה עובדת בשל הריון או לידה. האם כל אחת זכאית? עו"ד דולברג: "לדמי הלידה זכאית עובדת שיצאה לחופשת לידה ויש תנאים בחוק. ראשית יש להתייחס ליום הקובע, שהוא יום הפסקת העבודה. הוא יכול להיות גם חצי שנה לפני הלידה, העיקר שהעובדת הייתה הרה בו. הזכאות מותנית בכך ששולמו עבור היולדת דמי ביטוח לאומי 10 מתוך 14, או 15 מתוך 22 חודשים שקדמו ליום הקובע. חישוב דמי הלידה הוא ממוצע הכנסתה לחודשים הקודמים ליום הקובע. אם נפגע שכרה מסיבות שלא תלויות בה או שחודש העבודה האחרון חלקי בשל הלידה, יחשבו את הרבעון הקודם". התביעה מוגשת עצמאית באמצעות טופס של ביטוח לאומי.

הארכת חופשת לידה

רבות האימהות החשות כי 14 שבועות אינם מספקים. האם ניתן להאריך? "מי שעבדה עד הלידה, 24 חודשים רצוף, זכאית להאריך עד למשך רבע מהוותק שלה עד שילדה. היולדת זכאית לכך אוטומטית, אינה זקוקה לאישור המעסיק ועליה לדווח רק לשם ההגינות. עו"ד דולברג מוסיפה כי מי שעבדה פחות מ-24 חודשים, זקוקה לאישור המעסיק.

התפטרות

לפעמים אין די בחל"ת (חופשה ללא תשלום) ועולה הצורך להתפטר. קיימת בחוק אופציה להתפטרות עם פיצויים: " ליולדת זכות להתפטר לצורך טיפול בילד ולקבל פיצויים כאילו פוטרה, אם יש לה לפחות שנה אחת של ותק במקום העבודה. ההתפטרות צריכה להתבצע בכתב, לפחות 30 יום מראש, ולא יאוחר משמונה חודשים מהלידה. עובד מן השורה שמתפטר אינו זכאי לפיצויים ופה ניתנת זכות מיוחדת ליולדת. הפרשנות לטיפול בילד הורחבה – גם אם עובדת מתפטרת ומיד מוצאת מקום עבודה אחר, לא ישללו ממנה הפיצויים ובלבד שהיא עומדת באחד התנאים הנחשבים כמקלים על הטיפול בילד. כך, לדוגמא, אם היא עובדת פחות שעות או במקום קרוב יותר לבית. פסיקה שהיתה בעבר קבעה, שזמינות גבוהה יותר של האם המאפשרת הגעה לילד חולה מספקת גם כן".
 

פיטורים

דעי את זכויותיך (צילום:sxc)
 דעי את זכויותיך (צילום:sxc)   
מנגד, נשים רבות חוששות לאבד את מקום עבודתן בשל השינוי בחייהן: " לא ניתן לפטר עובדת 60 יום מתום חופשת הלידה (לעומת 45 יום בעבר). לכך נוספים ימי הודעה מוקדמת. האיסור הזה נשמר לעובדת שיוצאת לחל"ת על פי חוק, אותה אסור לפטר אלא בהיתר של התמ"ת. העניין הזה לא קיים בחל"ת בהסכמת המעסיק". עו"ד דולברג מציינת כי חשוב לדעת שגם בהריון אסור לפטר מי שעבדה חצי שנה ומעלה. כל חריגה מהחוק מחייבת את המעסיק בהיתר של התמ"ת. היא מוסיפה: "אני נתקלת בגיבובי שקרים על נשים שעבדו במשך שנתיים- שלוש, קיבלו משובים חיוביים, והמעסיק נזכר לפתע שהעובדת לא הייתה טובה מהתחלה. יש נשים שבסיטואציה כזאת לא מוצאות כבר עבודה. מקומות שמתנהלים כך חושבים שלא חלים עליהם חוקים. כמובן שהם טועים".

עזר כנגדה

נראה שנשכחה כאן דמות חשובה מאוד בלעדיה כל זה לא היה רלוונטי – אבי הילד. גם לבעל זכויות הקשורות לטיפול בילד. עו"ד דולברג מסבירה כי הבעל זכאי לחלק את חופשת הלידה עם בת הזוג בתנאי שהיא חוזרת למקום עבודתה, אולם הוא יכול להיות בחופשת הלידה רק בשבעת השבועות האחרונים. גבר זכאי להיעדר עד 7 ימים בשנה בשל בדיקות וטיפולי הריון ובשל הלידה. הוא רשאי להיות נוכח בתהליך הלידה מתחילת הצירים עד 24 שעות לאחריה. בנוסף, האב יכול לקחת חל"ת לאחר הלידה באותם תנאים של האם.

יש עם מי לדבר

עו"ד דולברג קוראת לנשים לפנות לסיוע: "נשים שנתקלות בבעיות בתחום שתפנינה לסיוע. חבל לי שישנן צעירות רבות בראשית דרכן שנפגעות. הן מאוד שמחות על הריונן, לפעמים לאחר טיפולי פוריות קשים, ואז הן פונות לספר לעמיתים או למעסיקים ופתאום מגיעה סטירת הלחי. נוסף לזה רבות לא יכולות לשלם עבור השירות הזה. לכן אני אומרת – תפנו, תפנו. יש קו לסיוע של ויצו הנתמך ע"י צוות מקצועי ויש לנו הרבה הצלחה".

ויצו – קו המידע לזכויות האישה ההרה והיולדת ובן זוגה, בטלפון: 03-6923825
ימי א' בשעות – 11:00-15:00
ימי ג' בשעות – 8:00-13:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by