בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסקס האחר 

הסקס האחר

 
 
רויטרס

מחקר חדש מצא: לא רק שיש דבר כזה "דו מיניות אמיתיות", הן גם מסוגלות להיכנס למערכות יחסים מונוגמיות. ימות המשיח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יושבות על הגדר בסן פרנסיסקו. יש דבר כזה (flickr, tinou bao)
 יושבות על הגדר בסן פרנסיסקו. יש דבר כזה (flickr, tinou bao)   
דו מיניות בקרב נשים אינה שלב ניסיוני או זמני בדרך ללסביות, אלא נטייה מינית מובחנת; כך לפי מחקר חדש שבדק 79 נשים לא הטרוסקסואליות לאורך עשר שנים, ומצא כי נשים דו מיניות נמשכו, לאורך כל תקופת המחקר, הן לנשים והן לגברים.

"זהו המחקר הראשון שבאמת עקב אחר נשים דו מיניות לאורך תקופה ארוכה כל כך," מספרת ליסה דיאמונד, מנהלת המחקר. "אני מאמינה כי הוא יקבור אחת ולתמיד את התפיסה שדו מיניות היא פאזה זמנית. אם היא היתה כזאת, חלק מהנשים היו יוצאות מהדפוס במהלך עשר השנים הללו. במקום זאת, מצאנו כי דפוסי המשיכה הלא אקסקלוסיביים (לא לנשים בלבד או לגברים בלבד) יציבים ועקביים לאורך זמן. הנשים עשויות לנהל מערכות יחסים שונות, הן עשויות להגדיר את עצמן בצורה שונה בתקופות שונות, אבל דפוס התשוקה הזה נותר איתן לאורך זמן."
 

מסוגלות להתחייב

אני בעצם מחכה לחבר שלי. תמונת אילוסטרציה (flickr, gee)
 אני בעצם מחכה לחבר שלי. תמונת אילוסטרציה (flickr, gee)   
דיאמונד ראיינה נשים בין הגילאים 18 ו-25 שהגדירו עצמן כלסביות, דו מיניות או "ללא נטייה מוגדרת". היא מצאה כי כשנשים הגדירו את עצמן כדו מיניות או לא הגדירו את עצמן כלל, הסיכוי לכך שיחליפו את זהותן המגדרית גדול יותר מנשים שהגדירו עצמן כלסביות; עוד נמצא כי אלה נוטות לנוע בין דו מיניות וחוסר הגדרה, ולא יגדירו עצמן כלסביות או הטרוסקסואליות.

בעוד ש-17 אחוזים מהמשיבות נעו מדו מיניות ו"חוסר הגדרה" להטרוסקסואליות במהלך המחקר, יותר ממחצית מהמשיבות שבו להגדרה של דו מיניות או "חוסר הגדרה" בסופו. "זה מדהים עד כמה שליליים הסטריאוטיפים על דו מיניות, גם בתקופה המודרנית בה אנו חיים," הוסיפה דיאמונד. "יש אפילו חוקרים, לא כל שכן אנשים מהישוב, שבטוחים שזה לא באמת קיים, שרואים את זה כפאזה זמנית בדרך ללסביות, או חושבים שמדובר בבלבול של הסטרייטיות לגבי עצמן." המחקר גם מפריך את הסטריאוטיפ הפופולרי לפיו נשים דו מיניות אינן מסוגלות להתחייב למערכת יחסים מונוגאמית ארוכת טווח (יותר משנה, לפי קריטריון המחקר). בשנה העשירית של המחקר, 89 אחוזים מהנשים שהגדירו עצמן כדו מיניות ניהלו מערכות יחסים מונוגמיות, כמו גם 85 אחוז מהנשים שבחרו שלא להגדיר את עצמן כלל.
 

"אז זהו, שיש דבר כזה"

 
"היה קשה עד היום להפריך את הסטריאוטיפים הללו, פשוט כי לא היה מספיק מידע. לדבר השלכה שלילית בעיקר על עובדים סוציאליים, פסיכולוגים ואנשי מקצוע אחרים שבאים במגע עם דו מיניות. עליהם לדעת, למשל, שלא יהיה זה נכון לייעץ למישהי משהו כמו: "טוב, את חושבת שאת דו מינית, אבל את כנראה לא."
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by