בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה אכפת לציפור 

מה אכפת לציפור

 
 
ירוק חי נענע 10

החברה להגנת הטבע מאריכה את זמן ההצבעה על הציפור הלאומית של ישראל, ומפרסמת תוצאות ביניים. האם הציפור שלך בפנים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסיקסק הסקסי במקום הראשון. כנסו והשפיעו (צילום: יואב פרלמן)
 הסיקסק הסקסי במקום הראשון. כנסו והשפיעו (צילום: יואב פרלמן)   
בחברה להגנת הטבע החליטו להאריך את זמן ההצבעה בכדי שגם תלמידי ישראל "יוכלו ללמוד ולהשפיע, כמו גם חיילי צה"ל", לדבריהם. בפורים יוצבו קלפיות במקומות שונים בטבע, בהם ניתן יהיה לראות את הציפורים המתמודדות במצבן הטבעי. ההכרזה הסופית תיעשה בחול המועד פסח.

מתוצאות הביניים, לאחר ספירה של כמה עשרות אלפי קולות כפי שנתקבלו באתר החברה להגנת הטבע ובטלמסר, עולה כי הסיקסק בראש, ואחריו הפשוש, הבולבול והדוכיפת, ובמקום האחרון: התנשמת.

לאלו מבינינו שאינם מבחינים בין דוכיפת לבולבול, החליטו בחברה להגנת הטבע להכין פוסטרים של עשר הפיינליסטיות. ילדי ישראל, כך מקווים שם, ילמדו ממערכי שיעור מיוחדים לכל שכבת גיל, באמצעותם יפנימו את "החשיבות של שמירת הטבע בישראל."
 

גלגולה של החלטה

 
כזכור, לכבוד שנת ה-60 לישראל החליטה החברה להגנת הטבע לצאת ביוזמה לבחירת הציפור הלאומית של ישראל. בחנוכה האחרון בחרו למעלה מ-1,000 צפרים וחובבי טבע בבחירות מקדימות את עשר המועמדות הסופיות, אשר הוצגו לבחירת הציבור הרחב.

התוצאות הסופיות אמורות היו להתפרסם בט"ו בשבט, אולם בשל ההתעניינות הרבה שעוררו הבחירות ורצונה של החברה להגנת הטבע להרחיב את מעגל הבוחרים ככל שניתן, ולחשוף אותו למסרים של שמירת הטבע, תידחה ההכרזה על הציפור הלאומית עד שתיגמר ההצבעה בבסיסי צה"ל ובמוסדות החינוך בארץ, שתתקיים בשבוע האהבה לסביבה, בין התאריכים 30 במרץ עד ה-4 באפריל.

בשבוע הבא (29.1) תתכנס הוועדה המקצועית המורכבת מאנשי רוח ואנשי שמירת טבע. בין יושביה ניתן למצוא את מאיר שלו, יוסי שריד, חנן פורת, מוטי קירשנבאום, נציגי משרדי ממשלה ובית הנשיא, מדענים מהאקדמיה ועוד. להם נית רבע מסך הקולות - 75 האחוזים האחרים יוכרעו על-ידי הציבור.

רוצים להשפיע? היכנסו לאתר החברה להגנת הטבע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by