בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מעניין להם ת'בולבול  

מעניין להם ת'בולבול

 
 
לימור גריף

מתי כדאי לנהל עם הילדים את השיחה על הפות של הבנות מול פין של הבנים? עד איזה גיל כדאי להתקלח עם הילדים, אם בכלל? ומה עם הורים שמסתובבים לידם עירומים? כל האמת הערומה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לא מומלץ להתהלך עירומים ליד הילדים (צילום יאלוסטרציה:photos.com)
 לא מומלץ להתהלך עירומים ליד הילדים (צילום יאלוסטרציה:photos.com)   
מיניות עבורנו היא כלי תקשורת, קרבה, קשר, אמפתיה, הבעה, מרחב, יצירת חיים ובעבור קטנטנים שמגלים לראשונה את איברי מינם, נוטים לשאול לא מעט שאלות, ייתכן ומדובר בעולם מפחיד, קצת קיצוני, שונה מבית לבית, תלוי אם אתם מאמינים בלהסתובב חופשי עירומים ליד הילדים.

לבנים יש פין לבנות יש פות

לא מעט הורים נוטים לכנות את איברי המין בשמות מוזרים, מצחיקים ואף ילדותיים, במיוחד כשהם באים בהקשר עם ילדיהם הקטנים. הורים פתוחים ישאו ראש בגאווה ויסבירו: לבנים יש פין כמו לאבא ולבנות יש פות כמו לאמא.

מעניין את הבנים

ד"ר יגאל גליקסמן, פסיכותרפיסט, מחבר הספר "ביופידבק הכח בידך", סבור כי נושא איבר המין מעסיק דווקא בגיל הצעיר יותר בנים מאשר בנות. העיסוק, לדבריו, גורם לסוג של הנאה שאינה קשורה ישירות למין. "במידה ויש עיסוק חריג עם איבר המין ניתן לדבר ולברר עם הילד ברמת יכולת ההבנה שלו את הסיבה לעיסוק".

ערומים ליד הילדים?

לדבריו של ד"ר גליקסמן, לא מומלץ להורים להתהלך בעירום ליד ילדיהם. וזאת מתוך ההתחשבות בהצבת הגבולות, שלעולם אין לה סוף, כמובן גם ההדרכה לפרטיות. מדובר בנורמה השולטת ולא בעידן נודיסטי. לכן אנו מסתובבים לבושים ליד הילדים, מתוך שמירה על צנעת הפרט, האינטימיות ואי חשיפתם של איברינו האישיים. זה המקום להסביר לילדים שאיברי המין הם אישיים – זהו איבר רק שלי ואני צריך לשמור ולהגן עליו, מעין רכוש קטן שלי שאני לא חושף בפני אחרים.
 

ומה בנוגע למקלחות?

 
"אין כל פסול בעובדה שהורים מקלחים את ילדיהם הצעירים. לצורך פיתוח העצמאות והסרת התלות, אני ממליץ להתחיל ולהרגיל את הילד להתקלח לבדו, ובאותה המידה גם לנגב את ישבנו לאחר עשיית הצרכים, לשרוך שרוכים, לכפתר כפתורים ועוד. על ההורה לשדר לילד - אני פועל איתך, אך לא במקומך". מאידך, ד"ר גליקסמן אינו ממליץ להתקלח יחד עם הילדים, כל אדם צריך לשמור על צניעותו. "לילדה בת שנתיים - שלוש, אין הבנה בנוגע לאיברי מינם של הוריה, זה יכול להיות טראומטי, מבהיל, שהרי אנחנו לא חיים בג'ונגל. גם אמא לא צריכה להתקלח עם ביתה, זה בהחלט פסול". עוד מוסיף ד"ר גליקסמן, שגם אם אב מקלח את ביתו הצעירה, עליו לעשות זאת בצורה מתחשבת, לעשות "מקלחת קונקרטית", לא לסבן את איבריה המיניים ולגרום לה לחוש באי נוחות מסוימת. ילדים הגדולים מגיל הגן, צריכים להתקלח לבד.


אינטימיות מינית

"עצם העובדה שאנו לובשים בגדים מוכיחה כי חשוב להסתיר או אפילו להגן על האיברים האינטימיים שלנו". כדאי ללמד ילדים כי אברי המין שלהם הם רק שלהם ומוסתרים מהגיל בו הם הולכים למעון או לגן, שם הם חשופים יותר לאברי מין של אחרים. "ניתן להמחיש זאת על ידי דוגמאות בעלי החיים שונים ( חתול, כלב, תוכי), שאברי מינם מוסתרים".
 

איך עושים זאת?

אסתטיקה ? זה כבר שייך לכתבה אחרת (צילום אילוסטרציה:photos.com(
 אסתטיקה ? זה כבר שייך לכתבה אחרת (צילום אילוסטרציה:photos.com(   
בכל דרך יצירתית שמוכיחה את הצלחתה. "הורים צריכים לקחת בחשבון גורמים רבים, ולהתייחס תמיד לגופו של עניין". יש להתייחס להתנהגות בהתאם לילד, כלומר, במידה וישנה חשיפה יזומה של אברי המין, חשוב כי ההורים ינסו לברר מה הייתה הסיטואציה שגרמה לחשיפה, כמו גם הסיבה שבהחלט לא תמיד בעלת קשר מיני.

קצת ספרות לא תזיק

ד"ר גליקסמן ממליץ שניעזר באינספור הספרים הקיימים בשוק, המסבירים בצורה יעילה, ברורה ואף אסתטית על ההבדל בין המינים, על איברי המין השונים ועל השימוש בהם באופן אישי ואינטימי. עוד הוא מציע, שנקדיש את זמן האיכות עם ילדינו לטיולים, נכיר את בעלי החיים השונים ונמחיש כי ההבדל למשל בין פר לפרה בולט, בשל היות הפרה בעלת עטינים. כדאי לשוחח כל זמן שאפשר, שהילד מקשיב ושיש מצידו נכונות להבין את ההבדל בין המינים.

איפה הפין שלי?

גם אם בנות מחפשות לרגע קט את הפין שלהן ומנסות אף להשתין בעמידה, מדובר ברגע חולף, מסביר ד"ר גליקסמן, בשלב חיפוש וגילוי הזהות המינית, שכאמור טבעי ומוכר, עלינו לזכור שאנו יכולים ללמדם שאמא עושה פיפי בישיבה, אבא עושה פיפי בעמידה, מבלי לחשוף אותם לאתגרים שעוד יזמנו להם החיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by