בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דרושות: נשים ללא ילדים  

דרושות: נשים ללא ילדים

 
 
לימור גריף

אחד הסינונים הראשונים שנעשים ע"י מעבידים, כך מסתבר, הוא הוצאתם של כל קורות החיים השייכים לאמהות. מעצבן אתכם? גם אותנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה נותר לי לעבוד? (צילום אילוסטרציה:photos.com)
 איפה נותר לי לעבוד? (צילום אילוסטרציה:photos.com)   
חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה אוסר על מעבידים להפלות בין העובדים על רקע מינו של העובד, מעמדו האישי, העדפתו המינית וכמובן היותו הורה. ומה בפועל? אימהות רבות נאלצות לעבור הסבה מקצועית, לעבוד מהבית ולוותר על עיסוקן הקודם בשל דרישת המציאות לטפל בילדים.

לא כמו באמריקה

כמו תמיד אנו שמות לב להבדלים בינינו לבין האימהות האמריקאיות. דווקא באמריקה קמה לה שיטה חזקה וייחודית שנועדה להגן על אימהות וקריירה ולשלב בין השתיים. השיטה מאפשרת לאמהות שעובדות בדרגים בכירים, תנאי עבודה יעילים וחדשנים כמו חופשת לידה ארוכה יותר, שעות עבודה גמישות או שילוב של עבודה מהבית.

ומה בישראל?

בישראל נשים נהנות מנקודת זיכוי עבור כל אחד מהילדים (נקודה אחת עבור כל ילד בשווי של 178 שקל). כמו כן, אנו נהנות מסבסודם של מעונות יום ציבוריים, תשלום דמי לידה וחופשת לידה די מכובדים (המשוכללים משלושת חודשי העבודה האחרונים שלנו בהסתמך על הברוטו).

תתעוררו

גלעד דיין, מנכ"ל אתר ג'ובי (לוח חיפוש עבודה), פנה בחביבות גברית וביוזמה אישית לשר התמ"ת במטרה להדק את הפיקוח והענישה כנגד מעסיקים המפלים לרעה אמהות טריות, במיוחד בשל מודעותו האישית בנושא (כ – 90% מהנשים המועסקות אצלו במשרד הן אימהות לילדים) והיותו אבא צעיר בעצמו.

אפליה בוחנת

לדבריו של דיין, האפליה כנגד אמהות טריות בשוק העבודה מחמירה, וישנן תופעות הגובלות בהטרדה של ממש. דיין הציע במכתבו, שפקחיות מטעם משרד התמ"ת יתחזו לאמהות טריות ויגיעו לראיונות עבודה על מנת להעניש מעסיקים המעלים בראיונות עבודה שאלות, שמטרתן לבדוק את סידורי ההשגחה על הילדים, כשהתשובות להן ישמשו כבסיס לאפליית המרואיינות לתפקיד ביחס לשאר המועמדים.
 

מה לגבי אימהות שעובדות מהבית?

לפתוח את הראש לפתרונות יצירתיים (צילום אילוסטרציה:photos.com)
 לפתוח את הראש לפתרונות יצירתיים (צילום אילוסטרציה:photos.com)   
העבודה מהבית צריכה להתאים, לדבריו של דיין, לאופי וכמובן גם לכישורים. "אימהות עובדות מהבית עשויות לעיתים לגלות בעבודתן סוג של נטל פסיכולוגי". בעודו מעסיק אימהות עד השעה 15:00 ותו לא, הוא מסביר כי הכל מתחיל ונגמר בהשקפתו של המנהל.

ומה הפיתרון?

"לצאת מן הריבוע. אם יש נטל של עבודה שחורג משמעותית, קבע יום בשבוע שהוא יום מאוחר יותר והקדש אותו לאותן המטלות".

האיכות כן קובעת

עוד מסביר דיין כי דווקא איכות העבודה חשובה ולאו דווקא הכמות. אמא, לדבריו, שעובדת בחצי או שלושת רבעי המשרה, מעריכה את המודעות לקשיים הקיימים ולכן רמת המוטיבציה שלה, כמו גם התפוקה שלה גבוהות יותר. היא מוכנה להשקיע, היא חשה חובה מערכתית. בעוד אמא שנעדרת מעבודתה בשל מחלת הילד, ננזפת ומגלה רגשות אשם מצד מעסיקה, חשה אי נוחות ואף שוקלת לעזוב את מקום עבודתה.

במכתבו כותב דיין: "כמנכ"ל לוח Jobby וסוכנות ההשמה "ניצן משאבי אנוש", אני שומע פעמים רבות על נשים צעירות הנשאלות בראיונות עבודה שאלות לגבי הורות, קיימת או מתוכננת, וזאת בניגוד לחוק. נשים אלו נאלצות לפרט בידי מי ישאירו את הטיפול בילדיהם הרכים ולספק רשימת מטפלים פוטנציאלים, וקרובי משפחה שיגיעו במקומן לגן או לבית הספר במקרה שהילד חולה וכדומה, על מנת לעבור את משוכת ראיון העבודה ולמצוא חן בעיני המראיין. על אף שחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה אוסר על שאלות מסוג זה, העדר האכיפה גורם לכך שבמקומות רבים מתעלמים מחוק זה".

לסיכום, אם נתקלנו בהפלייה מסוג זה על רקע היותנו אמהות, מוטלת עלינו החובה לדווח.רק אז, בעזרתו של דיין ודומיו, נוכל לעורר את מודעותם של מקבלי ההחלטות ושל המעבידים על המצב שגורם לאמהות להשאר בבית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by