בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בנות זה איכסה  

בנות זה איכסה

 
 
לימור גריף

ילדים מתחילים להתעניין במין השני, מוקדם מכפי שהעזנו לחשוב. מתי זה קורה? האם אנחנו אומורים להקדים תרופה למכה? וכיצד להתייחס למהפכה לאחר שזו כבר פרצה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיקה זה איכסה (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 נשיקה זה איכסה (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   
גם אם נרצה לדחות את המועד בו יגלו הבנים את הבנות ולהפך, זה יקרה, וכשזה יקרה כדאי להיות מוכנים. ראיון עם אריה טבעון, פסיכולוג קליני, מטפל משפחתי, מנהל מכון טבעון, על הקשר בין המינים והגילוי המוקדם.

מוקדם מכפי שחשבנו

ההתעניינות המינית מתחילה כיום קרוב לגילאי שנה. לדבריו של טבעון, לאו דווקא מדובר בהתעניינות, אלא בצורך לבדוק הבדלים, לחקות, ללמוד ולחקור. דרך מיוחדת לחקירת ההבדל היא היכולת שלנו, בנים ובנות, להטיל את צרכינו באופן שונה. "מדובר בהתעניינות שהיא פרו מינית המאפשרת לילד לבדוק למי הוא דומה ולמי הוא שונה, וזה בהחלט מתחיל עם ההורים".

רופא וחולה

מאוחר יותר, מסביר טבעון, מגיע שלב הזהות, בניית אני מאמין, מזדהה. "דווקא בגן, קיימת גרייה עצמית". משחק רופא חולה למשל, גם בנים וגם בנות מבקשים לחשוף את איברי מינם בפני המין האחר בשל התעניינות". עוד ניתן לראות בגנים תופעת חיקוי שנולדה בבית, ממה שהבחין הילד אצל ההורים.

ותרו על ליברליזם

"הגבול הבין דורי צריך להישמר" סבור טבעון, אל תגרמו להצפה מוקדמת של הילדים, הטיעון – זה טבעי, הוא בהחלט שגוי. האקט המיני בגילאים קטנים יכול בהחלט להיתפס כדבר אלים. הילד לא מבין שאמא נאנחת כי היא פשוט נהנית, הוא בהחלט יכול לפרש את מראה עיניו כאקט של כאב". לכן, מומלץ שנשמור על גבול של צניעות ולא נתהלך עירומים ליד הילדים. את ההבדלים המיניים הם ללא כל ספק, ילמדו ויגלו בעצמם.
 

פרו ארוטיקה

בבית זה כבר סיפור אחר (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/ gettyimages)
 בבית זה כבר סיפור אחר (צילום אילוסטרציה: אימג'בנק/ gettyimages)   
גם בגיל טרום הגן קיימת מיניות. טבעון מסביר שבגילאים 3.5 מתחיל שלב האוננות. הילדים מגלים את גופם גם דרך גירויים מיניים, ולכך הם בהחלט יכולים להוסיף דמיונות ארוטיים, שהאובייקט בד"כ יהיה המין השני.

כיצד נגיב?

כיצד על ההורה להגיב בעוד הילד מתעניין בבן המין השני ואף רוצה לחשוף את איבריו הצנועים? טבעון שוב מרגיע וחוזר – אל תיכנסו לבהלה. נסו להסביר לילד בעדינות ולא בתוקפנות, במטרה שלא לפגוע בו, שאנו שומרים כל אחד על גופו לעצמו. אנחנו בהחלט לא הולכים עירומים. עוד מסביר טבעון, שעלינו להדריך את ילדינו בגדר הנורמה, דהיינו לנהל שיחה הסברתית. בשום פנים ואופן לא נעורר רגשי אשמה סביב נושא המיניות או חלילה סביב בני המין השני. "אל תביישו ואל תשפילו" מוסיף טבעון, "אל תתייחסו לתופעה כאל חטא גדול או ביטוי להתנהגות רעה. יש זרמים, דתות ומנהגים, שעשויים להחשיב התנהגות מינית כמעוררת יצר רע, מה שיכול לגרום להפרדה שלילית בין הגוף לנפש".

התקופה החביונית

לטענתו של פרויד, בגיל ארבע וחצי מתחיל שלב החיביון, השלב שבו ילדים לומדים להצניע את דחפיהם המיניים ולדחוק אותם לשלבים מאוחרים יותר. טבעון סבור, שהשלב החביוני מתחיל כיום מוקדם יותר. "דווקא לתקופה הזאת אנו קוראים התקופה ההומוסקסואלית, בה בנים פתאום אוהבים בנים, בנות אוהבות בנות, ושני המינים לא מסמפטים במיוחד האחד את השני.

לסיכום, עלינו לקבל את תופעת ההתעניינות בבני המין השני כתופעה טבעית, לא נדחיק אותה או שמא נגרום לילד להדחיק אותה בעצמו. אם מין הופך למודחק הוא עלול להתפרש בגילאים מבוגרים יותר כמין פוגע ואף מעוות אצל חלק מן האנשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by