בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מתיחת פנים 

מתיחת פנים

 
 
ד``ר רוני מוסקונה

מהו ניתוח מתיחת פנים? מהם הסיכונים? מהם הטיפולים הנלווים ולמי זה מתאים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גולדי משיח בהכנה לניתוח (צילום: מערכת המראה)
 גולדי משיח בהכנה לניתוח (צילום: מערכת המראה)   
מתיחת פנים או Face lift הוא שם כללי לקבוצת ניתוחים להצערת הפנים, שבאמצעותם ניתן להגיע לתוצאה טבעית המתבטאת בעור פנים מתוח, מודגש היטב ובהצטלקות מינימאלית. מתיחת הפנים המבוצעת כיום, שונה באופן מהותי מהנתוחים שבוצעו לפני 15-20 שנה.

את הניתוחים שמבצעים היום ניתן לחלק לשלושה סוגים מרכזיים. ניתוח המיני ליפט, שמתאים בעיקר לקבוצת הגיל הצעירה (גילאים 40-45), המבקשים תוצאה טבעית טובה וזמן החלמה קצר. ניתוח ה- Short scar face lift והמתיחה הקלאסית שנועד לנשים או גברים עם נפילת עור משמעותית באזור הפנים והצוואר. ניתוח זה מחייב זמן החלמה ארוך יותר. סוג הניתוח נקבע באופן אינדיבידואלי תוך התחשבות בסוג העור, בגיל, בסוג העבודה, במצב הבריאות ובעישון.

הניתוח עצמו מורכב משלושה חלקים. החלק הראשון הוא הרמה ומתיחה יסודית בכיוונים שונים של השרירים הרפויים בפנים ובצוואר. החלק השני מתמקד בתוספת נפח באזורים עם דלדול או צניחה של השומן התת עורי, בעיקר באזור הלחיים ועצמות הפנים. החלק השלישי הוא הוצאת עודפי עור וסגירת החתכים ללא מתח. כל אחד מהחלקים בניתוח מבוצע בנפרד ובקפידה רבה על מנת להשיג תוצאה מירבית. בסיום הנתוח נסגרים החתכים ע"י חוטים מיוחדים המשפרים באופן משמעותי את איכות הצלקת. חוטים אלו נמסים כעבור זמן, כך שאין צורך להוציאם. אזור הניתוח אינו נחבש וניתן להתקלח ולחפוף ראש החל מהיום השני לנתוח.

הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית עם טשטוש. כך שבמהלך הניתוח המטופל רדום רגוע ואינו חש בכלום. ההתעוררות מההרדמה קלה ופשוטה ואינה מלווה בהקאות שעול או כאבי גרון כפי שאופיני לניתוחים המבוצעים בהרדמה כללית. לאחר הניתוח המטופל אינו זוכר דבר מהניתוח שבוצע.
 

טיפולים משלימים לניתוח

 
ההתקדמות הגדולה שחלה בנתוחים אלו מאפשרת לקבל תוצאה אסתטית מעולה ללא הנפיחות ושטפי הדם שאיפינו את הניתוח בעבר. השילוב של מתן תרופות נוגדות נפיחות הניתנות דרך הפה ותרופות תוך ורידיות במהלך הניתוח, עם טכניקה ניתוחית מיוחדת המותאמת לכל מטופל באופן ספציפי, מסיעיים בהורדה משמעותית של הנפיחות לאחר הנתוח והמאפשרים חזרה מוקדמת ביותר לחיים יומיומיים רגילים ולעבודה.

ניתן לעשות זריקות בוטוקס לאזור המצח. מדובר בפעולה קצרה ומהירה הנותנת מענה פשוט לאזורים שהניתוח הרגיל אינו מטפל בהם.

עם הגיל קיים דלדול טבעי של השומן התת עורי בפנים ובפרט בשפתיים. אפשר לעשות מלוי שפתיים על ידי חומרים טבעיים כמו חומצה היאלורינית (מילוי זמני) או על ידי סיליקון נוזלי (מילוי קבוע), שנותן תוצאות מצויינות טבעיות ורכות.

קמטים בשפה העליונה היא בעיה נוספת שאינה זוכה להתייחסות נאותה. הפתרון הפשוט של הזרקת חומרי מלוי לחריצים אינו מביא להעלמת החריצים מהסיבה הפשוטה שתנועות השרירים בתוך השפה חזקות. להשגת תוצאה טובה ולהעלמת החריצים בשפה העליונה אני משתמש לרוב בקלוף מכני. זו פעולה הדורשת מיכשור מתאים, מיומנות ודיוק רב.
 

ניתוחים נלווים

הרמת גבות
מדובר בניתוח פשוט וחדשני שאני מבצע באופן שוטף ב 7-8 השנים האחרונות. החתך הניתוחי ממוקם בצידי המצח בקו השיער ודרכו מבוצעת הרמת הגבות בשלוב עם תפירה פנימית של השרירים. הניתוח מביא למראה יפה וצעיר של אזור הגבה והעפעף העליון. כאשר הוא מבוצע בשלוב עם ניתוח עפעפיים עליונים, הצלקת בניתוח העפעף קצרה יותר.

ניתוח עפעפיים
ניתוחים אלה מבוצעים החל מגיל 27, ונועדו לשפר את סימני ההזדקנות באזור העינים, המתבטאים בעודפי עור ובהצטברות שקיות שומן בחלק הפנימי של העפעף העליון ולכל אורכו של העפעף התחתון. הניתוח מותאם לכל אדם בנפרד בהתאם למורכבות הבעיה, לכמות העור העודף ולמיקום שקיות השומן. החתכים מוסתרים בקפלי העפעף ותוך מס' שבועות כמעט אין אפשרות לזהותם.

שיחת היעוץ חשובה ביותר לאבחון מדויק ולהחלטה משותפת לגבי היקף הניתוח. בשיחה ידונו גם תופעות הלווי והסיבוכים השונים האופייניים לסוג זה של ניתוחים.
 
 

שאלות נפוצות

האם יש צורך בחזרה על הניתוח?
צפויה נסיגה טבעית במשך הזמן. כל סוג של ניתוח הקשור לגיל אינו לצמיתות, שכן השפעת הניתוח הולכת וחולפת עם השנים. בדרך כלל מקובל לחזור על הניתוח אחרי 5-7 שנים. ניתוח מתיחת פנים מאפשר להחזיר את מצב הפנים לאחור בכ-10-15 שנה, אך לאחר הניתוח שינויי הגיל ממשיכים, כך שפשוט מתבגרים שוב מנקודה צעירה יותר.

כיצד ניתן לשמר את התוצאה?
* להימנע משהיה ממושכת בשמש.
* להימנע משינוי משקל.
* להימנע מעישון.
* לאחר הניתוח יש להמשיך לטפל בפנים כרגיל עם הקרמים שהמטופל/ת רגיל/ה אליהם לצורך לחות.

האם יש כאבים במהלך הניתוח ואחריו?
ניתוח מתיחת הפנים אינו כואב, לא בזמן הניתוח ולא אחריו. אחרי הניתוח ישנה תחושת מתח או לחץ על הפנים.

האם הניתוח מסוכן?
בכל ניתוח יש מספר סיכונים. מיומנותו של רופא בכיר מקטינה סיכונים ויכולה להביא לתוצאות מדהימות. פרטים על תופעות הלוואי תקבלו בפגישה מקדימה עם הרופא.

מהו תהליך ההחלמה?
לאחר הניתוח אין שום תחבושות. ניתן להתקלח ולחפוף ראש למחרת הניתוח. אחרי הניתוח יש נפיחות קלה החולפת אחרי כשבוע עד עשרה ימים. כדאי להמנע מפעילות פיזית מאומצת, עד חודש לאחר הניתוח. אחרי תקופה זו ניתן לחזור לשגרת החיים.

מתי ניתן להרגיש שאפשר להיראות בחברה לאחר ההחלמה?
הנפיחות העיקרית היא בשלושה ימים הראשונים אחרי הניתוח. אחר כך בהדרגה חוזרות הפנים לצורתן הטבעית, ולאחר שבוע ניתן לצאת חופשי מהבית.

האם רואים צלקות?
ברוב המקרים הצלקות כמעט ואינן נראות. הן מוסתרות לפני ואחרי האוזניים ובאזור שיער הרקות.

איך כדאי להיערך לניתוח?
לחפוף את הראש, לא לעשן כשבוע לפני הניתוח ולצום כמה שעות לפניו. להימנע מתרופות המכילות אספירין.

האם יש תופעות לוואי?
ירידה בתחושה באזור הלחיים, האוזניים והצוואר, שתחזור בהדרגה. בחלק מן המקרים הנפיחות עלולה להמשך זמן רב יותר.

מהם הסיבוכים בניתוח מתיחת פנים?
לרוב הסיבוכים הם הם מקומיים. שטפי דם תת עוריים, למשל, שבמקרים הקשים דורשים ניקוז מחודש. זיהומים, שמגיבים טוב לטיפול אנטיביוטי, בעיות ריפוי האופייניות יותר בחולים מעשנים או חולי סכרת ובעיות עצביות תחושתיות ותנועתיות לטווח הארוך, שהן נדירות ביותר.

מהי מתיחת פנים מיני?
בניתוח זה מטפלים באזור הפנים בלבד ללא אזור הצוואר. הניתוח מיועד לנשים צעירות יותר, סביב גיל ה-40. מדובר בניתוח פשוט יותר, קצר, ללא אשפוז, הנותן תוצאה מצוינת בנשים עם נפילת עור התחלתית באזור צידי הפה ומונע את הופעת הקמטים בעתיד.

האם הטיפול בבוטוקס יכול להחליף את מתיחת הפנים?
ההשפעה העיקרת של זריקות בוטוקס היא בצידי העיניים ובמצח. זריקות אלו לא ישפיעו על עור נפול בצוואר ובלחיים ואין הן תחליף למתיחת פנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by