בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פלסטיקה ואסתטיקה 
מתיחה תלת מימדית 

מתיחה תלת מימדית

 
פלסטיקה ואסתטיקה |
 
ד``ר מנו רובינפור

על ניתוח תלת מימדי שלא רק מותח את עור הפנים, אלא מנסה לשנות את המתאר הבסיסי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניתוח פנים ענת קינן (צילום: מערכת המראה)
 ניתוח פנים ענת קינן (צילום: מערכת המראה)   
הפנים מהוות את החלק החשוף ביותר של הגוף שלנו והוא מושפע מגורמים רבים ושונים מסביבנו.
גורמים סביבתיים כגון שמש, זיהום אוויר , יובש או רטיבות וחוסר שינה משפיעות על מראה הפנים . ניתונים גנטיים של כל אדם מופיע בראש וראשונה באיזור הפנים. מצבי הרוח כגון כעס או אושר משפיעים באופן ישיר על מראה הפנים. הזדקנות עור הפנים משקף את הזדקנות שאר הגוף.
ניתוח להצערת מראה הפנים החלה בשנות ה 30 של מאה הקודמת ומאז עברה גלגולים רבים.
מתיחת פנים בעבר נעשתה ע:י מתיחת העור בלבד , ובשנות השבעים מתיחת השרירים הגיע כתוספת משמעותית.ההגיון הפשוט אומר שמתיחת העור בלבד לא מחזיקה מעמד לאורך השנים ולמעשה יש צורך במתיחת רקמות עמוקות יותר. בשנים אחרונות ניתוח מתיחת פנים כבר לא רק מתיחת עור ושרירים אלה נוספה גישה חדשנית שמסתכלת על הפנים כאיבר תלת מימדי.
השיט התלת מימדית מתייחסת לנפחים באיזורים שונים בפנים ומשחזרת את מראה הטבעי ביותר. בשיטה הזו ישנה התייחסות לשינויים כגון נסיגת חניכיים או הבלטת יתר של הסנטר. מראה הטבעי (לא פני בובה ) שהיא דרישתם של רוב המנותחות מושגת בניתוח בשיטת תלת מימד בהצלחה רבה.

מה כוונה לניתוח תלת מימד?

ההבדל העיקרי בין ניתוח רגיל לניתוח תלת מימד הינו שימוש באמצעים כמו השתלת שומן , הכנסת שתל או הזרקות על מנת לשחזר את קימורים או קיעורים בפנים. חשוב לציין שמטרת הניתוח היא הצערת עור הפנים ולא הסרת קמטוטים קטנים. לרוב הניתוח מתבצע בשילוב עם ניתוחי עפעפיים ובמקרה זה ניתן לשפר את מראה של כל הפנים בניתוח אחד עם הרדמה אחת.ניתן לבצע את הניתוח בגרסאות שונות לפי הצורך . לדוגמא אם הבעיה הינה נפילה של קו הלסת אפשר לפתור את הבעיה בניתוח קל וקצר יחסית עם החלמה של מספר ימים. יש לציין שניתוח מתיחת צוואר בלבד גורם לעיתים למראה נפול יותר של קו הלסת ותמיד ניתוח זה מחייב שילוב עם מתיחת קו הלסת.
הצלקות בניתוחי פנים בדרך כלל מוסתרות ומתרפאות בצורה משביעת רצון. אחד המהפכות הגדולות היא הסתרת הצלקת בתוך קיפולי האוזן הקדמיים ולעיתים אף קיצור הצלקת מאחורי אוזן.
לאחרונה דובר הרבה על השתלות שומן בניתוחי פנים והדעות חלוקות לגבי זמן שהיה של השומן המושתל. השתלת שומן הינו אחד מאמצעים הבולטים בניתוח תלת מימד. על פי ניסיוני המבוסס על מאות הזרקות שומן במהלך ניתוח פנים אפשר להגיד שחלק מהשומן תמיד מקבל אספקת דם ונשאר במקום . נקודה נוספת היא שהזרקת השומן גורמת לשינוי מרקם העור ומייצר מראה בריא יותר.הניתוח בדרך כלל מתבצע בהרדמה כללית ואישפוז לילה בבית החולים . תקופת ההחלמה נעה בין שבועיים לשלושה שבועות.

מהם הסיבוכים של ניתוח פנים?

ניתוח פנים בידיים מיומנות ומקצועיות נחשב כניתוח בטוח ביותר. התופעות כמו חוסר תחושה בחלק הקרוב לאוזן, נפיחות ובצקת בפנים ואסימטריה לאחר הניתוח הינם זמניים.הסיבוך החשוב והדרסטי ביותר הוא הפגיעה בעצב תנועתי (פציאליס). יש לזכור שסיבוך זה הינו נדיר ביותר ובידיים מיומנות שכיחותו שואף לאפס.

מתי אפשר לחזור לחיים הרגילים?

באופן עקרוני אפשר לחזור לחיים הרגילים לאחר שלושה שבועות ,אולם יש לזכור שחזרה לפעילויות ספורטיבית נדחה עד לחודשיים. בניתיחים קצרים יותר וניתוח המיני מתיחה זמן ההחלמה קצרה יותר ואפשר לחזור לעבודה לאחר שבוע ימים. החלמה מניתוח הינו דבר אנדיבידואלי ומשתנה מאדם לאדם.

האם מותר לעשן למי שעובר ניתוח פנים?

עישון סיגריות משפיעה על אספקת דם בעור הפנים ועלולה לגרום לנמק בעור לאחר הניתוח . הפסקת עישון הינה חובה כחודש לפני וחודש לאחר הניתוח. יש להזהיר את מעשנים על צורך לדווח את האמת על עישון בכדי למנוע סיבוכים מיותרים

האם הניתוח כרוך בכאבים?

ניתוח מתיחת פנים בניגוד לגודל והיקף הניתוח כמעט ולא מלווה בכאבים. הדבר המשמעותי לאחר הניתוח הינו הרגשת אי נוחות באיזור הצוואר , חוסר יכולת פתיחת פה בצורה מלאה והרגשה של בצקות בפנים. רמת הכאב היא מינימלית וממוקדת בשני נקודות בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by