בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האות ק'  

האות ק'

 
 
אמא נענע 10, מרכז שניידר ובי``ח וולפסון

המילון הרפואי שלך. כל המונחים הרלוונטים להריון, לידה, נשים וילדים. נענע אמא בשיתוף מרכז שניידר לרפואת ילדים ובית החולים וולפסון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
.
קולפוסקופיה

בדיקה אפטית של חלקו החיצוני של צוואר הרחם בעזרת מכשיר דמוי מיקרוסקופ (קולפוסקופ), העוזר להתבונן על אזור המעבר של צוואר הרחם בהגדלה. בדיקה זו מבוצעת לרוב במידה ותשובת פאפ אינה תקינה ויש חשד לשינויים טרום סרטניים, ומאפשרת ביצוע ביופסיה לאבחנה מדויקת. אגף נשים ויולדות, בי"ח וולפסון.

קונדילומה

יבלת עורית הנגרמת על ידי וירוס הפפילומה האנושי, בעיקר על ידי הזנים שבסיכון נמוך. אלו בליטות עוריות קטנות, שיכולות להתפשט מקומית ולגרום לאי נוחות וגרד. הטיפול לרוב על ידי תכשירים מקומיים או אידוי בלייזר. אגף נשים ויולדות, בי"ח וולפסון.

(CIN (cervical intraepithelial neoplasia

שינויים טרום סרטניים בצוואר הרחם הנגרמים על ידי וירוס הפפילומה האנושי. מחולקים לפי דרגת מעורבות שכבות התאים ל- I - מינימלי, II - ביניים ו- III – חמור, כאשר כל שכבות התאים מעורבות. ב- CIN III לרוב, מטפלים על ידי כריתת לולאה של האזור הלא תקין על מנת למנוע התפתחות לממאירות. אגף נשים ויולדות, בי"ח ולפסון.

קורפוס קלוזום

למוח שתי אונות, ימנית ושמאלית. החלק האחראי על התקשורת בין שני חלקים אלה של המוח קרוי קורפוס קלוזום. חוסר היווצרות שלו או פגיעה בו, עלולה לגרום להפרעה התפתחותית בעובר. הוא מתפתח במלואו לאחר שבוע 20 להריון. אגף נשים ויולדות, בי"ח וולפסון.

קושי בנקיטה

זרם שתן איטי, עם הפסקות לעיתים, ותחושת התרוקנות לא שלמה. בד"כ אחרי ניתוחים ברצפת האגן או צניחות אברי האגן. ד"ר אלכסנדר קונדריאה, מנהל היחידה לאורוגינקולוגיה וכירורגיה משקמת של ריצפת האגן, בי"ח וולפסון.
 
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by