בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המדריך הטבעי לשבת 

המדריך הטבעי לשבת

 
 
מיה זיו

רגע לפני סערת הטיולים, החופשות והפקקים של פסח: הזדמנות נוספת ליהנות מפסטיבלי האביב והפעילויות הרבות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לפני הבלאגן של הפסח, נהנים מהשקט (אימג'בנק/Gettyimages)
 לפני הבלאגן של הפסח, נהנים מהשקט (אימג'בנק/Gettyimages)   
רגע לפני סערת הטיולים, החופשות והפקקים של פסח, פינות החן של ארצנו עדיין שקטות נקיות וריקות, מחכות לחובבי הטבע שיבקרו בהם. אירועי אומנות ויצירה ירוקים מתקיימים ברחבי הארץ, וזו ההזדמנות לשלב את קניות מתנות החג המסורתיות עם טיול נעים בחיק הטבע הירוק.
 

צפון

אורועי צפרות בבריכות של מעגן מיכאל (אילוסטרציה: רויטרס)
 אורועי צפרות בבריכות של מעגן מיכאל (אילוסטרציה: רויטרס)   
• שבת אומנים 2008 בקריית טבעון. 110 אומנים ויוצרים מקרית טבעון ישתתפו באירוע האומנות השנתי של קריית טבעון, מתחומי יצירה רבים ומגוונים, אשר כוללים בין היתר ציור, פיסול, צילום, עבודות עץ, מתכת, קרמיקה, ויטראז', צורפות, תכשיטים, וזכוכית . אירועי "שבת אומנים" כוללים בין היתר סיור מרתק בבתים, בסדנאות ובגלריות של האומנים הרבים החיים בקריה, מופעי מחול מקוריים, קונצרט ג'אז ועוד.
תאריכים: שישי, שבת, 11- 12 באפריל.
לפרטים נוספים: קריית טבעון, 04-9038100.

• סיורי צפרות בבריכות הדגים של מעגן מיכאל. בריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל מושכות אליהן אלפי עופות, העוצרים למנוחה בנדידתם. חופמאים, ברכיות, אגמיות, אנפות, חסידות וקורמורנים הם רק חלק ממגוון העופות העצום במקום. בכל שבת בבוקר תוכלו להתלוות למדריכי צפרות מקצועיים, שיובילו אתכם בין הבריכות לים, באתר צפרות מהטובים בעולם.
מקום:מעגן מיכאל.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030.

• אל היפה במצוקי הגליל. למרגלות המצוק היפהפה של הר ארבל נבנתה "על פי התהום" מצודה מרשימה. בטיול אביבי נעלה מוואדי חמאם אל מרגלות המצודה ונמשיך במעלה השביל העוקף את המצוק עד לתצפית מראשו. נמשיך בין שדות וישובים עד ליער שוויץ, גבוה מעל הכנרת.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030

• מבואה של נחל מיצר, מסלול בשביל הגולן החדש. קטע שני על שביל הגולן במסלול קסום העובר בין אתרים וארכיאולוגיה בדרום רמת הגולן, מול נופי הכנרת היפהפייה. נחצה את נחל עין גב, תל עטר, ביר א-שגום, נגיע לחניון מי גהה, עדיסה, מזלג הנחלים סמק ואלעל, ונסיים בעליה לאום אל קנטיר.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030.

• "המורדים" הגיעו לגליל. טיול הרפתקאות גלילי שיתחיל בתל יודפת. נשמע אודות מעשי הגבורה והאומץ של היהודים בזמן המרד ברומאים, נבקר במערות, בבורות המים, ובחורבות בהן הסתתרו. נעפיל גם אל פסגת הר עצמון, נהנה מפריחת האביב ומתצפית מרהיבה על בקעת בית נטופה.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים: החברה להגנת הטבע, 03-6388688, 057-2003030.
 

מרכז

הרפתקאות בפארק. מעל עמק איילון נמצא פארק עשיר בעצים, פרחים וציפורים - פארק קנדה (איילון). נטייל בשבילים הנוחים בין אמות מים, בוסתנים ובריכות אבן עד לעמק המעיינות.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים:החברה להגנת הטבע, 03-6388688, 057-2003030.

סיסים ללא הפסקה. העיר תל אביב מארחת אוכלוסייה גדולה של סיסים, ציפורים קטנות וצווחניות, המבלות את מרבית חייהן באוויר. נסייר באזורי הקינון שלהן בדרום תל אביב, נלמד לזהות אותן, נכיר את אורח חייהן הייחודי, ונשמע מה ניתן לעשות בכדי למנוע את היעלמותן מהעיר.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים:החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030.

אירועי שמירת טבע וקהילה.'משמר מועצה בירוק''קהילת תל אביב-יפו והסביבה' מזמינה תושבים ואזרחים שאיכפת להם, להצטרף אל צוותי "משמר מועצה בירוק". תפקיד הצוותים להתריע בפני מועצת העיר על בעיות סביבתיות ודרכים לפתרונן. במפגש הכרות ראשון עם הסביבה הביתית, שיוקדש לבעיות הסביבתיות בעיר, נצא לסיור מתחת לבית. נגלה מהם המפגעים הסביבתיים ונאתר את ההזדמנויות לשימור טבע עירוני הולך ונעלם.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים:mishmarha@gmail.com, 054-7689939.

נופי ילדותו. טיול אביבי במושבות השומרון בעקבות שיריו של המשורר אהוד מנור. באזור בו גדל וכתב, בבנימינה וברמת הנדיב. נתוודע לנופי ילדותו, נשיר משיריו ונהנה מפריחה אביבית יפה. הדרכה ושירה - רונית אופיר.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים:החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030.

דרכו האחרונה של ישוע. סיור בסמטאות העיר העתיקה בירושלים בעקבות פעילותו של ישוע בשבוע האחרון לחייו. נגלוש במורד הר הזיתים - המקום בו ניבא על חורבן המקדש, נבקר בגת שמנים - המקום בו הוסגר על ידי תלמידו יהודה איש קריות, נכיר את ברכות בית חסדא בהן ריפא את המשותק, נבקר בהר ציון שבו על פי המסורת, סעד עם תלמידיו את ה"סעודה האחרונה", נכיר את הויא דולורוזה "דרך הייסורים" ונחתום בסיור בגולגותא, כנסיית התחייה בה התרחשה הצליבה.
תאריכים: שבת, 12 באפריל.
לפרטים נוספים:החברה להגנת הטבע 03-6388688, 057-2003030.

"שהם - יוצרים אמנות". סופשבוע של אמנים בשהם, בתים פתוחים ויריד אמנויות בבית התרבות. במסגרת אירועי שנת האמנויות ביישוב שוהם מארחים אמני היישוב מבקרים מכל רחבי הארץ לסופשבוע של יצירה ועשייה אמנותית. יריד אמנויות בבית התרבות ביישוב ובמקביל יפתחו אמנים מקומיים את בתיהם למבקרים. ניתן יהיה לפגוש אמנים מתחומי הקרמיקה, עיצוב תכשיטים, ציור, פיסול, צילומי טבע על קנווס, ציור על פורצלן, מוצרי אופנה, חפצי נוי, שמיכות טלאים ועוד.
תאריכים: שישי, שבת, 11- 12 באפריל.
לפרטים נוספים:03-9723001, www.shoham.muni.il.

שבת טבעית בצובה.
מסלולי טיול קבועים ומיוחדים בכל סופשבוע. טיול עם מסלול מדהים מהר צובה עד עין צובה, סיור רגלי מודרך לגת העתיקה, עליה להר צובה לתצפית מרהיבה וכניסה לנקבת עין צובה וחזרה דרך מטעי הנשירים אל המלון.
תאריכים: בכל שבת.
שעות הפעילות: 10:00.
לפרטים נוספים:02-5347000 , www.tzuba.co.il

חגיגה של פריחות בנאות קדומים:
פריחת הרקפת וכליל החורש בשמורת הטבע, אלפי פרחים היוצרים משטחים של פריחה בוורוד וסגול.
תאריכים: בכל שישי.
שעות הפעילות: 8:30-11:00.
לפרטים נוספים: www.n-k.org.il

שבת מאומצת עם טריאתלון – לא למבוגרים בלבד.
במתחם "סולאוס" החדש לתרבות האופניים, הממוקם בפארק הירקון פותחים תוכנית אימונים חדשה מגוונת ואטרקטיבית במיוחד לילדים לטריאתלון.
מקום: פארק הירקון.
תאריכים: בכל שבת.
לפרטים נוספים:03-6447744

בצפארי ג'ונגה ג'ונגה, פארק הציפורים והשעשועים בתל אביב מציעים מגוון רחב של פעילויות למשפחה באווירה טבעית במיוחד.
חווית הביקור בצפארי, כוללת האכלה וליטף של שרקנים, תוכים, ברבורים טווסים נחשים עיזים ועוד. כמו כן, ניתן לצפות בגוזלי הציפורים ב"תינוקיה" ולהלך בשלווה ב"יער הציפורים" הטרופי.
בכל שעתיים מתקיים מופע אקרובטיקה של תוכים ובו תוכי משחק באולינג, שני נוסע על אופניים וקורקינט ושלישי קולע כדורים לסל.
מקום: גני יהושע תל אביב.
תאריכים: בכל שבת.
שעות הפעילות: 10:00- 17:00.
לפרטים נוספים:03-6422888 .

מתנדבי פארק שוהם מעבירים למבקרים בפארק סיורים מודרכים ברחבי הפארק, בנושאי בוטניקה, ארכיאולוגיה, היסטוריה וגיאוגרפיה של המקום. גבעת הספלולים, כנסיית בקחוס הקדוש, חירבת תנשמת, כיתת הלימוד בטבע ופינות חמד נוספות ברחבי הפארק.
לפרטים נוספים: www.shoham.muni.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by