בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיקניק עצמאות 

פיקניק עצמאות

 
 
תיירות נענע 10

מהם עשר אתרי הפיקניק היפים בארץ? גולשי ועורכי מפה בוחרים לכם לוקיישן ליום העצמאות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערימה של חבר'ה על הדשא, כשמסביב עוד הרבה ערימות של חבר'ה. פיקניק ביום העצמאות (דורון ניסים)
 ערימה של חבר'ה על הדשא, כשמסביב עוד הרבה ערימות של חבר'ה. פיקניק ביום העצמאות (דורון ניסים)   
אתר הבילויים והפנאי מפה ערך דירוג של 185 מקומות לפיקניק על פי שקלול של חוות דעת של אנשי מפה וגולשים שביקרו במקום. הדרך לפיקניק מוצלח, לפי עורכי האתר, היא שילוב מנצח בין מקום מוצל עם הרבה דשא, קרוב לרכב מחד אבל רחוק מספיק מכביש או חניון המוני מאידך.

כל מקום בדירוג מלווה בסקירה כללית, מפה ודרכי הגעה ומידע שימושי על המתקנים שהוא מכיל כגון ברזיות, שירותים, מתקני מנגל ומשחקים לילדים. אז הנה הם לפניכם: עשר המקומות לפקיניק השווים לפי חברי המערכת והמדרגים, עם ציטוטים נבחרים של גולשים שהיו במקום.
 

מקום ראשון: נחל השופט

מיקום: הכרמל.
ציון משוקלל: 9.5.

דבר המערכת: התפאורה סביב נחל השופט תצדיק את החלטתכם האמיצה להיפרד מהכורסה ולצאת לטייל. קסמו של המקום טמון בשילוב של מים זורמים כל השנה ושל יערות ירוקים (יערות מנשה, או יערות הזורע בפי אנשי הקק"ל). כך מתקבל נחל טבעי ולא מאולף עם שפע המלצות לפיקניק.

דבר הגולשים: פיקניק משפחתי בהליכה. האזור מקסים בייחוד בעונות המעבר.
 

מקום שני : רמת הנדיב

תצפית מרמת הנדיב (תמונה: האתר הרשמי)
 תצפית מרמת הנדיב (תמונה: האתר הרשמי)   
מיקום: רמת הנדיב.
ציון משוקלל: 9.1.
טלפון:04-6298111 .
האתר הרשמי: www.ramat-hanadiv.org.il

דבר המערכת: רמת הנדיב משתרעת על שטח של 4,500 דונם והיא רכושה הפרטי של משפחת רוטשילד. המקום הוכשר כשמורה ובה מסלולי טיול וגן זיכרון שבו אחוזת הקבר של הברון אדמונד דה רוטשילד ורעייתו אדלאיד. גן הזיכרון משתרע על שטח של 80 דונם והוא הכלאה של גן אנגלי משוחרר, גן צרפתי נוקשה ומאורגן וגן מזרחי עם צמחי תבלין ומבחר של צמחי האזור. השביל הראשי בגן הזיכרון מוביל אל גן הוורדים, הדקלים והתבלינים, ואל מערה שבה מצוי קברם של בני הזוג (מערת הקבר סגורה בשבת). ליד אחוזת הקבר, בתוך חורשה של עצי אורן וחרוב וזית, יש אתר פיקניק מוסדר ובו כל המתקנים הנדרשים לפיקניק כהלכתו. לא הרחק משולחנות הפיקניק הרבים, על לוח עץ הניצב ליד המזנון, תמצאו מפה ובה פירוט של מסלולי הטיול העוברים בחורש המקיף את גן הזיכרון. כדאי מאוד, לפני הפיקניק או אחריו, לבחור באחד המסלולים המופיעים על המפה ולצאת לטיול קצר או ארוך בפארק הגדול והיפה הזה.

דבר הגולשים: כשהחברה להגנת הטבע וקרן רוטשילד עובדים יד ביד, אנחנו מצביעים ברגליים. הגנים מדהימים ביופיים, והפקחים הרבים דואגים לטיפוח וניקיון ברמה אחרת. המשפחות מצטלמות בכיף על רקע הצמחיה . המסלולים הרגליים מגוונים, מתאימים לכל גיל, משלווים גם עתיקות וחורבות, הנוף מסביב משגע עם תצפיות מרהיבות
 
 

מקום שלישי: הר מירון

מקום: הר מירון.
ציון משוקלל: 9.1.

דבר המערכת: ברחבי שמורת הר מירון יש כמה חניונים, אבל למרות שזוהי אחת השמורות היפות בארץ, לא כל החניונים בה שווים ביקור. אם אתם מחפשים תפאורה קצת יותר מיוחדת ומעניינת, כדאי לכם לוותר על החניונים שלרגלי ההר וליד בית-ספר שדה מירון, ולדלג ישר לפיסגה. במקום שהכביש נגמר יש רחבת חניה גדולה. ליד הרחבה יש חניון מתוק תחת עצי חורש טבעי. ובשמורה כמו בשמורה - כאן החניון ניסה להתאים את עצמו למקום ולא להיפך. הקרקע לא מיושרת והספסלים לא עומדים כמו במסדר. אפשר גם להתרחק מעט מהרחבה ולמצוא שולחן נחבא במעבה החורש, מבודד מכל היתר. הר מירון הוא אתר פופולרי ומסלולי הטיול בו נכבשים שנה בשנה על-ידי קבוצות של מטיילים, תלמידים וחברי תנועות נוער. אוטובוסים וקבוצות מגיעים אל החניון, כך ששקט ואינטימיות הם עניין של עיתוי וגם מזל, אבל כששקט אז שקט באמת.

רחבת החניה ליד חניון הפיקניקים היא נקודת היציאה לטיולים במסלולי ההליכה הרבים בהר מירון. גם משפחות עם ילדים, אפילו קטנטנים, יכולות לנצל את השהייה בפיסגה לטיול נהדר באחד המסלולים היפים והפופולריים ביותר בארץ, מסלול הפיסגה. הזמן האידיאלי לטיול כאן הוא לפני שעת השקיעה, בעיקר בימי הקיץ החמים והארוכים. לקראת ערב יש לכם סיכויים טובים להרבה פרטיות ושקט. אז מסיימים את הפיקניק שעתיים לפני החשיכה ויוצאים לטיול בין השמשות מעל העננים. מושלם.

דבר הגולשים: מומלץ בכל עונה, בייחוד בקרירות.... ברררר.... הנוף והאוויר הצח משכיחים את צרות ארצנו למספר שעות של גיחה לאירופה הנעימה. מומלץ, תמיד !
 

מקום רביעי: גן השלושה (הסחנה)

גן השלושה. אעמוס, אבל אחד המקומות היפים בארץ לפיקניק (דורון ניסים)
 גן השלושה. אעמוס, אבל אחד המקומות היפים בארץ לפיקניק (דורון ניסים)   
מקום: גן לאומי השלושה, עמק יזרעאל.
ציון משוקלל: 8.9.
טלפון: 04-6586219.
האתר הרשמי: www.parks.org.il

דבר המערכת: גן השלושה הוא אחד החניונים המוסדרים הראשונים שהוקמו בישראל. סביב הבריכה, שאליה נקוו מימיו של עין עמל, טופח גן גדול, ולא מעט אנשים יאמרו לכם שזוהי הפינה היפה ביותר בישראל. מכיוון שמימיו של עין עמל חמים כ-28 מעלות, ומכאן שמו הערבי סחנה, שפירושו חם, אפשר ואף מומלץ לבקר במקום בימי שמש חורפיים. בחגים ובסופי שבוע הופך גן השלושה למרכז מנגל ארצי, שענן עשן מעורבב בצרחות ילדים מיתמר מעליו. אבל למי שבא לכאן באמצע השבוע, מובטח פיקניק שקט בתפאורה חלומית: בריכות ופלגי מים עם מפלים קטנים, דקלים ועצים רחבי נוף, מדשאות רחבות ידיים ושלווה קסומה.

שני אתרים נוספים נמצאים בשטח גן השלושה והכניסה אליהם כלולה במחיר הכרטיס: המוזיאון לארכיאולוגיה אזורית וים תיכונית המציג ממצאים ארכיאולוגיים מישראל, יוון, קפריסין, ממצרים ופרס. במוזיאון נמצא מרכז לשלום ולסובלנות ברוח יוון העתיקה ומתקיימות בו פעילויות וסדנאות ברוח השלום האולימפי. בסמוך נמצא גם אתר שהוא שחזור חומה ומגדל על פי דגם קיבוץ תל עמל, כיום ניר דוד.

דבר המערכת: היינו בשבת בנובמבר. אתר חומה ומגדל היה מעולה (נסגר בשתיים). הילדים וגם הגדולים נהנו. אחרי זה הלכנו לאזור הבריכה - לא צפוף, היו שולחנות פנויים וניתן למצוא אפילו אזורים ללא אנשים בכלל. שחינו ונהננו.

מקום חמישי: חוות האנטילופות

מקום: ליד צופר, בקילומטר ה-133 על כביש הערבה
ציון משוקלל: 8.9.
טלפון: 052-3666041, 054-4791533
האתר הרשמי: www.antelopes.co.il

אחרי שעסקי התיירות הישראליים גיירו את הלאמות ואת האלפקות, מעתה גם האנטילופות שותפות למאמץ התיירות הציוני. למרחבי אפריקה, אחד מבתי גידולם השכיחים של בעלי חיים אלה, נמצאה מקבילה ישראלית בנופה הרחב של הערבה שלנו ויוזמה של חקלאי ממושב צופר הפכה כאן לחוות אנטילופות. אנטילופה הוא שם רחב וכללי לסוגים שונים בקבוצת בעלי החיים שאוחזת בתואר. בחווה נמצאות כמאתיים אנטילופות מ-14 סוגים שונים – מהיעלים והאיילים המוכרים לנו ועד הקודו, בלסבוק, דישונים, גנו ועוד - המתהלכות בחופשיות על פני שטח רחב. סיור מעגלי בחווה נעשה במכוניותיהם של המבקרים. ליד האנטילופות נבנתה במקום תיבת נח גדולה המשמשת למגוריהם של כבשים, עיזים, ארנבות, שפני סלע, תוכים ופרפרים. בתיבה פינות ליטוף ופינות יצירה לילדים.

דבר הגולשים: חוויה, במיוחד לילדים.
 

מיקום שישי: מערות מדרס ועזקה

מקום: מקום צומת שמשון.
ציון משוקלל: 8.9.

דבר המערכת: במסלול שאנחנו מציעים לכם הפעם לא הולכים הרבה, אבל בכל רגע מגלים דברים חדשים. חורבת מדרס ומערות לוזית נמצאות במרחק נסיעה של שעה מתל אביב או מירושלים ואפשר לבלות במערות המגוונות שבמקום מחצי שעה ועד חצי יום. הגבעות המכוסות חורש טבעי והחורשות הנטועות הרבות באזור מציעות אפשרויות רבות לפיקניקים ובתל עזקה הסמוך תוכלו ליהנות מפינות משחק לילדים ומתצפית מרהיבה על האזור.

דבר הגולשים: לאורך כל השנה האזור והאתרים שווים ביקור. תמיד נגלה עוד פינת נוף שלא ביקרנו. מגוון רחב של אפשרויות - ברגל , בזחילה, בגיפ או בעגלה. כיף מיוחד לילדים לזחול במערות (במדרס במיוחד) אך לא לשכוח להביא פנסים !!אפשר לגוון בגבינות בחוות (כמו חוות צוק), אפשר להתבשם מניחוח הפריחה או סתם מריח המנגלים. בילוי נעים!

מקום שביעי: גבעת הרקפות ליד קיבוץ גלעד

מקום: סמוך לקיבוץ גלעד.
ציון משוקלל: 8.9.

דבר המערכת: אין כמו רקפות לחן וליופי. הפרח הכפוף בעדינות, העלים המצוירים שצורתם מושלמת, הצבעים הרכים המגוונים. בקיצור - הכל. ליד קיבוץ גלעד פורח שטיח רקפות ששום יד אדם לא היתה יכולה ליצור כמותו. רקפות ורק רקפות למלוא כל היער.

דבר הגולשים: בקרנו במקום אתמול והיה מקסים. כדאי להגיע באמצע השבוע כשפחות עמוס, למרות שהיה טיול של ילדי בית ספר מלאי אנרגיות אך חביבים. מדרום מזרח לגבעה יש שטח ענק מגודר לרעיית בקר ומלא בכלניות.
 

מקום שמיני: מבחר מסלולים ברכס הכרמל

רקפות עד קצה האופק (flickr, Ron Almog)
 רקפות עד קצה האופק (flickr, Ron Almog)   
מיקום: רכס הכרמל.
ציון משוקלל: 8.9.

דבר המערכת: ישנן סיבות רבות מדוע הכרמל הוא מחוז מושלם לטיולים. הוא מגוון - על הרצועה הצרה הזו ישנם יישובים יהודיים, מנזרים נוצריים, מסגדים ומקאמים דרוזיים. הוא עתיק - בנחל מערות נמצאות עדויות לכך שבני אדם חיו באזור כבר לפני 300 אלף שנה. הוא עשיר בצמחייה, בבעלי חיים, במערות ובערוצי נחלים, שהופכים את השטח למגוון ומרתק. הוא נוח לטיול גם בימים חמים בזכות עצי האורן המצילים, ובמקומות רבים טרחו הקק"ל ורשות הגנים והקימו עבורכם את כל מה שתזדקקו בשביל פיקניק משובח. והעיקר - המיקום. למרות שהרכס נמוך, אפשר לצפות מהכרמל על מישור החוף, על עמק יזרעאל, על מפרץ הקישון ועל הגליל המערבי. נמוך ככל שיהיה, בשל מיקומו, אפשר לראות מהכרמל, ביום בהיר, חצי ממדינת ישראל.

דבר הגולשים: הגענו בפסח ביום הכי חם. לא היו הרבה אנשים וזה היה נחמד.המסלול מוצל ונעים ברובו אבל לא היתה טיפת מים. הילדים (6, 10) נהנו מאד מהירידה האתגרית. הבקעה יפה מאד אבל לא מוצלת. עלינו בקלילות בנחל אלון.

מקום תשיעי: פארק תמנע

ציון משוקלל: 8.8.
טלפון: 08-6317850.
האתר הרשמי: timna-park.co.il

דבר המערכת: פארק תמנע הוא האח הישראלי של הפארקים הגדולים במדבריות אמריקה. בשער הכניסה לפארק מצטיידים תמורת תשלום באיזי גייד, שהוא מדריך תיירים אלקטרוני. לאורך הדרכים ברחבי הפארק מפוזרות תחנות ממוספרות, ואתם פשוט עוצרים לידן ומקבלים הסבר מוקלט מהמכשיר. יש כאן מיכרות נחושת עתיקים וקניונים צבעוניים, כל מיני צורות שיצר הטבע באבן החול וציורי קיר קדומים, מסלולי הליכה ומקדשים וגם אגם מלאכותי קטן. בקיצור, לונה–פארק שלם של טבע ושל היסטוריה.

בקיץ חם כאן כמו בגיהנום וזו חוויה מפוקפקת, אבל בשאר עונות השנה יפה ונעים כל–כך ליד האגם הקטן שפשוט חבל לוותר. סביב האגם, שהגישה אליו והתנועה סביבו נגישים לנכים, יש סככות צל, שולחנות פיקניק, ואוהל בדואי. הרחצה באגם אסורה, ותאמינו לנו - גם מאוד לא מומלצת. אבל אפשר לשוט בסירות הפדאלים או למלא חול צבעוני בבקבוק. בתחנת המידע בכניסה לפארק אפשר לקבל מידע על מסלולי הליכה ברמות קושי שונות לכל המשפחה ולמיטיבי לכת.

דבר הגולשים: הפארק מדהים ביופיו, בעיקר בשעות אחה"צ-לילה. הסיור בכל הנקודות המרכזיות לעת ערב מרשים מאוד עם התאורה המושקעת וההסברים היפים.
 

מקום עשירי: הר הרוח

מקום: בין אבו גוש לנטף.
ציון משוקלל: 8.8.

דבר המערכת: כשנוסעים מאבו גוש לנטף היער נגמר פתאום ומתחילה שממה. על הר הרוח, מדרום-מזרח לנטף, נטוע אחד מיערות הקרן הקיימת האחרונים, ונקודת המגע בין הנטוע והחשוף הופכת את נקודת החמד הזאת למושכת במיוחד. מהכביש פונים אל דרך עפר מסומנת כחול ונוסעים בה עד חניון קטן הנמצא לרגלי הר הרוח. בחניון שולחנות, כמה מתקני משחק תחת עצי האורן ורחבה שמתאימה למשחקי כדור.

אם תרצו להתרחק עוד מעט, תוכלו להמשיך מערבה בדרך העפר המסומנת כחול. בדרך תעברו על-פני אנדרטת החמישה ושלטים המכוונים אל חוות הגבינות של חיים הימלפרב. במקום שבו מסתעף מהדרך שביל המוביל אל חוות הגבינות תוכלו לבחור אחת משתיים: או לפנות ימינה אל החווה ולקנות צידה לפיקניק ההולך וקרב, או להמשיך מערבה עד לפארק ניו ג'רסי. בפארק יש מרפסת הוקרה לתורמי הקרן הקיימת, וסביבה עצים ותיקים ומצילים במורד המדרון הפונה אל נחל יתלה וצופה אל הנוף עד קצה עמק איילון. בהמשך מגיעה דרך המסומנת כחול לקבוצת עצי חרוב, ומתחת להם עוד כמה שולחנות פיקניק.

דבר הגולשים: מקום מקסים לפקניק עם הילדים וגם המטעמים בחוות העזים משהו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by